Beneficjenci

Piotr Andysz

Beneficjent Poland Business Run 2022

62-latek z Łodzi, który przez wiele lat zmagał się z zakrzepicą żył, a w 2011 r. przeszedł zabieg amputacji nogi na poziomie uda. Przed chorobą prowadził bardzo aktywny tryb życia, przez 13 lat wyczynowo grał w tenisa ziemnego. dlatego ciężko było mu pogodzić się z nową sytuacją. W 2014 r. otrzymał pierwszą protezę, która jednak po latach uległa zużyciu, dlatego potrzebuje nowej, sprawnej nogi. Proteza jest niezbędna, by mógł wciąż pracować zawodowo (jest pracownikiem administracji jednej z łódzkich firm). Pomoże również w realizacji największego marzenia o ponownym stanięciu na korcie oraz grze ze swoją ukochaną wnuczką.

Dominika Nowak

Beneficjentka Poland Business Run 2022

37-latka z Łodzi, która na co dzień spełnia się w roli mamy 17-letniej córki. W 2020 r. stwierdzono u niej chorobę Burgera, w wyniku której przeszła amputację nogi na wysokości uda. Po zabiegu nie była w stanie samodzielnie wykonać najprostszych czynności ani nawet dostać się do swojego mieszkania zlokalizowanego na IV piętrze kamienicy. Przed chorobą była energiczną i aktywną zawodowo kobietą, uwielbiała podróżować. Jej marzeniem było otwarcie sklepu wielobranżowego, jednak koszty leczenia pochłonęły wszystkie oszczędności. W 2021 r. Dominika otrzymała od nas turnus rehabilitacyjny. Teraz pomożemy jej w dofinansowaniu kosztownej protezy, by mogła powrócić do realizacji marzenia o własnym sklepie oraz chodzić na upragnione spacery.

Zdzisław Muszański

Beneficjent Poland Business Run 2022

52-latek z woj. lubelskiego, który 20 lat temu stracił nogę w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego. Jest bardzo zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności, pełni funkcję pełnomocnika do spraw osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo zajmuje się organizacją jarmarków, kiermaszy, wystaw oraz dożynek. Za swoją prospołeczną postawę i działalność otrzymał kilka honorowych tytułów i medali. Do tej pory przez wszystkie lata po amputacji poruszał się o kulach. Teraz, w związku z bólami przeciążeniowymi drugiej nogi oraz kręgosłupa, musiał pomyśleć o zakupie protezy. Pan Zdzisław wierzy, że proteza pozwoli mu stać się bardziej aktywnym i bez problemu zajmować się ogrodnictwem, wędkarstwem oraz wykonywaniem mebli ze stali i drewna, co uwielbia. By mógł realizować swoje pasje, dofinansujemy mu protezę nogi oraz turnus rehabilitacyjny z nauką chodu, by wsparcie było jak najbardziej kompleksowe.

Sławomir Szczupacki

Beneficjent Poland Business Run 2022

41-latek z Małopolski, ojciec i mąż. W wieku 9 lat w wyniku wypadku komunikacyjnego stracił nogę na poziomie uda. Udało mu się szybko zaadaptować do nowej sytuacji i uczestniczyć w zabawach z rówieśnikami, np. grając w piłkę nożną o kulach. W dorosłym życiu jego marzeniem była pomoc innym osobom, które zetknęły się z amputacją, dlatego od kilkunastu lat zajmuje się rehabilitacją, nauką chodzenia i wsparciem w powrocie do samodzielności osób po amputacjach kończyn. W wolnym czasie uprawia amatorsko różnego rodzaju aktywności sportowe, brał m.in. udział w poprzednich edycjach Poland Business Run. Aby mógł nadal być aktywnym ojcem i angażować się w pomoc innym, potrzebował wsparcia w zakupie nowej protezy nogi. Otrzyma ją dzięki biegaczom Poland Business Run 2022.

Marcin Rudziński

Beneficjent Poland Business Run 2022

65-latek z woj. mazowieckiego, który w lipcu 2021 r. przeszedł amputację nogi powyżej kolana w następstwie powikłań stopy cukrzycowej. Jego marzeniem jest powrót do życia zawodowego oraz kontynuowanie działalności artystycznej w postaci udziału w koncertach, spektaklach, filmach. Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run wziął udział w specjalistycznym turnusie rehabilitacyjnym, który ma na celu naukę chodu o protezie.

Danuta Klita

Beneficjentka Poland Business Run 2022

66-latka z Małopolski po amputacji nogi na wysokości uda z powodu stopy cukrzycowej. Niepełnosprawność jest z nią od lat, bo już od 2002 r. zmagała się ze zwyrodnieniem kręgosłupa oraz stawów kolanowych i biodrowych. Obecnie posiada protezę, w której jednak musiała nauczyć się chodzić. Wsparcie z Fundacji Poland Business Run umożliwiło jej odbycie specjalistycznego turnusu rehabilitacyjnego z nauką chodu o protezie. Pani Danuta wierzy, że dzięki temu spełni swoje marzenia o codziennym, normalnym funkcjonowaniu w domu oraz samodzielnym wyjściu na spacer.

Jerzy Łabęcki

Beneficjent Poland Business Run 2022

Senior z Krakowa, były wyczynowy alpinista, który przemierzył wiele szlaków górskich Alp, Dolomitów, Kaukazu, Andów, Karakorum i Himalajów. W młodości współtwórca grupy wspinaczkowej "Kaskaderzy". Wskutek miażdżycy w lutym 2019 r. amputowano mu lewą nogę powyżej kolana. Dzięki zrzutce i pomocy wielu ludzi posiada nowoczesną protezę. By mógł wrócić w ukochane góry potrzebował dalszej rehabilitacji połączonej z nauką chodu o protezie. W poprzednich latach otrzymał ją od nas. Dzięki ćwiczeniom sprawność fizyczna pana Jerzego stale się poprawia. Obecnie nastąpiła jednak potrzeba wymiany leja protezowego. Marzeniem beneficjenta jest powrót w góry i wejście na szczyt o protezie.

Ryszard Dawid

Beneficjent Poland Business Run 2022

77-latek z Tyńca Małego niedaleko Wrocławia po amputacji nogi na poziomie uda, którą przeszedł w 2020 r. W tej chwili problemem jest dla niego poruszanie się w protezie. Turnus rehabilitacyjny z nauką chodu ma mu pomóc w funkcjonowaniu i przemieszczaniu się oraz ułatwić codzienne życie.

Agata Wiklik-Szczeblewska

Beneficjentka Poland Business Run 2022

43-latka z Siechnic niedaleko Wrocławia, która chorowała na dwa różne nowotwory i dwukrotnie odbyła leczenie onkologiczne. W wyniku raka piersi w 2020 r. przeszła radykalną mastektomię i usunięcie 20 węzłów chłonnych, przez co cierpi na dolegliwości bólowe i ograniczony zakres ruchu prawej ręki. Dzięki biegaczom otrzyma turnus rehabilitacyjny oraz wsparcie psychologiczne, które pozwolą na poprawę codziennego komfortu życia poprzez eliminację bólu barku, łopatki, a w efekcie lepiej przespane noce. Chce mieć siłę i energię do wspierania osób w podobnej sytuacji - prowadzi fanpage Kolorowe Raki oraz portal Onkobaza.pl. Chce również być aktywną mamą swoich dwóch synów.

Lech Stoltman

Beneficjent Poland Business Run 2022

37-latek z Chojnic, który w wyniku wypadku na motocyklu od 20 lat porusza się na wózku. Jego pasją są sporty siłowe. Od 10 lat z sukcesami trenuje pchnięcie kulą. Zdobył w tej dziedzinie 2 brązowe medale paraolimpijskie w Tokio i w Rio de Janeiro. Od wielu lat jest aktywnym zawodnikiem klubu sportowego START w Gorzowie oraz członkiem Kadry Narodowej. Nowy wózek pomoże mu w dalszej realizacji marzeń sportowych, w tym najważniejszego – startu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu.

Paweł Zoszak

Beneficjent Poland Business Run 2022

26-latek z Sanoka, który w 2018 r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego amputowano mu nogę na wysokości uda. W 2019 r. przystąpił do Klubu Sportowego Paravolley Sillesia Katowice i zaczął regularnie trenować siatkówkę na siedząco. Uczestniczył w Mistrzostwach Polski w Szczecinie, Elblągu i Wrocławiu. Niestety z racji dużej odległości od miejsca zamieszkania do Katowic (ok. 300 km) musiał przerwać uprawianie sportu. Paweł skupił się na pracy zawodowej – pracuje w jednej z firm produkujących wózki aktywne. Nowa proteza umożliwi mu powrót do aktywności fizycznej. Jego marzeniem są spacery po lesie z synkiem, którego chciałby nauczyć miłości i szacunku do przyrody i zwierząt.

Barbara Ptasznik

Beneficjentka Poland Business Run 2022

62-latka z województwa małopolskiego, która w czerwcu 2021 r. przeszła amputację nogi. Końcem 2021 roku otrzymała od nas specjalistyczny turnus rehabilitacyjny mający na celu przygotowanie do protezy. Pani Barbara chciałaby wrócić do codziennego, normalnego funkcjonowania. Dzięki protezie będzie mogła samodzielnie wykonywać domowe czynności, pokonywać schody i inne przeszkody podczas spacerów i zakupów.

Bożena Dębska-Szpak

Beneficjentka Poland Business Run 2022

45-latka z Faściszowej w woj. małopolskim. Szczęśliwa mężatka i mama 3 dzieci: 2 córek w wieku 16 i 12 lat oraz 5-letniego synka. Od 23 lat pracuje na stanowisku księgowej. Jest także członkiem SPON BEZ BARIER w Zakliczynie. Od 2020 roku zmaga się z chorobą nowotworową. Ma za sobą roczne radykalne leczenie onkologiczne. Obecnie jest w trakcie leczenia uzupełniającego i rehabilitacji leczniczej. Kontynuuje pracę zawodową. Marzy o zdrowiu, szczęściu rodzinnym, wspólnym spędzaniu czasu wolnego z rodziną. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu, polską muzykę i zwierzęta. Na zdjęciu jest z rodzinnym czworonogiem – Astrą. Ma nadzieję, że otrzymana rehabilitacja pomoże jej utrzymać aktywność zawodową i sportową.

Ewa Bruszewska

Beneficjentka Poland Business Run 2022

45-latka z Białegostoku u której w wieku 44 lat zdiagnozowano raka piersi. W wyniku choroby przeszła mastektomię z jednoczasową odbudową oraz limfadenektomię. Żona, matka dwójki dzieci w wieku szkolnym. Uwielbia ruch na łonie przyrody, spacery. Wspiera osoby z chorobami onkologicznymi, działa w stowarzyszeniu na rzecz kobiet chorujących onkologicznie. Aktualnie po długiej przerwie na leczenie powróciła do pracy. Brak węzłów chłonnych oraz skutki leczenia utrudniają normalne funkcjonowanie, a powrót do "pracy przy biurku" potęguje ten efekt. Aby funkcjonować bez bólu i obrzęków oraz cieszyć się życiem niezbędna jest rehabilitacja - regularne masaże strony operowanej, tzw. drenaż limfatyczny. Będzie to możliwe dzięki biegaczom Poland Business Run.

Grzegorz Kopiniak

Beneficjent Poland Business Run 2022

45-latek z Wieliczki. Od 10 lat porusza się o protezach. Zanim doszło do amputacji lekarze długo szukali przyczyny dolegliwości bólowych u Grzegorza, co potęgowało jego cierpienie. Ostateczną diagnozą była choroba o podłożu genetycznym – polineuropatia autonomiczno-czuciowa. Mimo braku dwóch podudzi Grzegorz jest bardzo aktywny - jazda samochodem nie stanowi dla niego problemu, porusza się w miarę płynnie, zabiera rodzinę na wędrówki po górach. To daje mu dużo radości. Dzięki nowym protezom planuje zamienić rower stacjonarny na normalny i kontynuować swoje górskie wyprawy.

Bogusława Marczak

Beneficjentka Poland Business Run 2022

70-latka z Zielonej Góry. Po uderzeniu w lewą pierś, urósł jej guz. Badania wykazały raka zrazikowego naciekającego. Zastosowano chemioterapię. Konieczna była amputacja piersi. W wyniku mastektomii jej lewa ręka nie jest w pełni sprawna. Konieczna jest rehabilitacja, która jest możliwa dzięki biegaczom Poland Business Run. P. Bogusława uwielbia uprawiać kwiaty i warzywa na swojej działce oraz wędrówki po górskich szlakach. Ma nadzieję, że po rehabilitacji będzie mogła wrócić do swoich pasji.

Bogdan Grabiński

Beneficjent Poland Business Run 2022

60-latek z Częstochowy. Z powodu wypadku w pracy stracił lewą rękę, prawą udało się uratować, ale nie jest ona w pełni sprawna. Jednak P. Bogdan pomimo trudnych doświadczeń stara się z optymizmem patrzeć w przyszłość. Marzy o tym, aby zwiedzać Polskę. Nowa proteza umożliwi mu wykonywanie codziennych czynności takich jak np. jazda samochodem czy zakupy, ale również pomoże w spełnieniu marzeń o podróżowaniu.

Bartosz Truściński

Beneficjent Poland Business Run 2022

31-latek z województwa kujawsko-pomorskiego. Amputowano mu nogę w wyniku wypadku komunikacyjnego. Od tamtego czasu jego życie to była ciągła walka o to żeby chodzić, chodzić bez bólu. Okazało się, że amputacja została źle przeprowadzona i konieczna była reamputacja i wszczepienie implantu. Te wszystkie trudne doświadczenia bardzo źle wpłynęły na samopoczucie Bartosza. Jednak ma nadzieję, że najgorsze już za nim. Jego marzeniem jest powrót do pracy w branży motoryzacyjnej - rozwiązywanie problemów swoich klientów. W przyszłości chciałby również podróżować. Aby, to wszystko było możliwe, musi być samodzielny w poruszaniu, a do tego potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji, która jest możliwa dzięki biegaczom Poland Business Run.

Organizator

Sponsorzy Strategiczni

Sponsorzy Główni

Partner Logistyczny

Partnerzy Medialni

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.