Beneficjenci

Jan Rykała

Beneficjent Poland Business Run 2021

Jan Rykała to 43-latek, który przeszedł amputację lewej nogi w listopadzie 2020 roku. Bardzo lubi prace ręczne, szczególnie wypalanie w drewnie i składanie origami. Wystawia swoje prace w lokalnym klubie artystów. Jego największym marzeniem jest ponownie stanąć na nogi i móc samodzielnie chodzić. Pierwszym krokiem do spełnienia tego marzenia będzie dofinansowany dzięki biegaczom turnus rehabilitacyjny, który poprawi jego sprawność.

Krystyna Muż

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Krystyna Muż to pogodna seniorka z Krakowa (65 lat) z niepełnosprawnością ruchową powodowaną przez problemy z kręgosłupem. Potrzebuje rehabilitacji, by usprawnić chód i utrzymać aktualną sprawność. Dlatego otrzymała dofinansowanie na rehabilitację ambulatoryjną, która nastawiona będzie na ogólne usprawnienie oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa. Wsparcie to pomoże poprawić jakość jej chodu, swobodniej i bardziej komfortowo się poruszać oraz pozostać sprawną na co dzień.

Anna Drobna

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Anna Drobna to 35-latka, która urodziła się bez lewego przedramienia. Nie przeszkadza jej to jednak żyć bardzo aktywnie. Anna do niedawna była członkinią kadry narodowej parasnowboardu, jeździ też na rowerze MTB, pływa, uprawia turystykę górską i lubi, kiedy dużo się dzieje. Interesuje się psychologią. Na co dzień pracuje jako grafik kreatywny i marzy o przeprowadzce do Trójmiasta. Dofinansowanie wymiany elementów protezy i rehabilitacji pomoże jej utrzymać sprawność fizyczną oraz zawodową.

Kuba Majchrzycki

Beneficjent Poland Business Run 2021

Kuba Majchrzycki ma 13 lat. Rodzice do końca ciąży nie wiedzieli, że chłopczyk nie będzie miał rączki – dowiedzieli się już po porodzie. Zarówno dla nich, jak i dla lekarzy, było to ogromne zaskoczenie. Mimo wszystko Kuba świetnie sobie radzi. Jest bardzo aktywnym sportowo chłopcem – lubi pływać, zrobił kartę pływacką, uczestniczy również w zgrupowaniach Ampfutbolu Polska juniorów. Nie lada wyzwaniem była dla niego nauka jazdy na rowerze, ale dzięki protezie udało mu się to opanować. Jednak chłopiec jest w okresie szybkiego wzrostu, powinien mieć wymienianą protezę co roku, a jako że nie ma wykształconego stawu łokciowego, wiąże się to niestety z wysokimi kosztami. Kuba marzy o ręce, którą mógłby zginać. To zgoła inne marzenie niż te, które mają jego rówieśnicy. Dlatego Kuba otrzyma dofinansowanie protezy. Interesuje się motoryzacją, zwłaszcza pojazdami komunikacji miejskiej.

Rafał Dzwonkowski

Beneficjent Poland Business Run 2021

Rafał Dzwonkowski to 44-latek z woj. opolskiego, zmagający się z niedowładem połowiczym, który wystąpił u niego w związku z powikłaniami po przebytym tętniaku mózgu. Rafał potrzebuje stałej rehabilitacji, która pozwoli mu na usprawnianie chodu oraz podniesienie sprawności prawej ręki. Jego pasją są gry i czytanie książek. Chciałby zacząć jeździć autem i wierzy, że dzięki rehabilitacji będzie to w końcu możliwe. Otrzyma dofinansowanie rehabilitacji domowej, która da mu szansę na zwiększenie sprawności ruchowej.

Stanisław Krulikowski

Beneficjent Poland Business Run 2021

Stanisław Krulikowski to 70-latek cierpiący na miażdżycę, która rok temu odebrała mu nogę. Dodatkowo podczas próby ratowania nogi uszkodzona została lewa ręka, w której Stanisław ma teraz niedowład. Jest osobą aktywną, jak sam mówi, ciężko mu usiedzieć długo w jednym miejscu, zawsze ma coś do zrobienia. Nic dziwnego, bo przy czwórce wnuków, którymi uwielbia się zajmować, trudno się nudzić. Niestety amputacja wstrzymała jego aktywności. Regularnie rehabilituje się, to jednak trudny proces, który wymaga czasu. Fundacja dofinansuje mu rehabilitację z nauką chodu, by jak najszybciej wrócił do sprawności, samodzielności i opieki nad ukochanymi wnukami, bo Stanisław najbardziej marzy o tym, by znów zagrać z nimi w piłkę.

Agnieszka Laskowska

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Agnieszka Laskowska to aktywna 45-latka, która w 2016 roku w wyniku zatoru przeszła amputację nogi na poziomie podudzia. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu i rower – przed amputacją regularnie pokonywała na nim wiele kilometrów. Ostatnio zaczęła pracę, ale niestety dotychczasowa proteza powoduje liczne otarcia i ogromny ból podczas jej używania. Agnieszka marzy o nowej, lepiej dopasowanej protezie, dzięki której będzie mogła bez bólu pracować i wrócić do ukochanej jazdy na rowerze. Pomoże jej w tym dofinansowanie Fundacji Poland Business Run.

Ewelinka Sypiańska

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Ewelinka Sypiańska to 7-latka, która od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe spastyczne, ma niedosłuch obustronny i niedowidzenie obuoczne. Nie jest w stanie samodzielnie chodzić ani siedzieć. Bardzo mało mówi. By się rozwijać, wymaga stałej, intensywnej i wyspecjalizowanej rehabilitacji. Jakikolwiek brak w tym zakresie oznacza szybki i znaczny regres, dlatego dziewczynka codziennie jest rehabilitowana ruchowo i uczestniczy w terapii poznawczej. Każdego dnia potrzebuje wielu specjalistycznych sprzętów, by pokonywać trudności i uczyć się nowych rzeczy. Dofinansowane przez Fundację siedzisko ortopedyczne pozwoli Ewelince brać udział w zajęciach edukacyjnych, terapii zajęciowej, zabawie, zwłaszcza w ulubionej muzyczno-tanecznej formie, a także tanecznych wieczorach z tatą. Da jej to szansę na dalszy rozwój, wbrew wszystkim przeciwnościom.

Marysia Więckowska

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Marysia Więckowska to 13-latka z Warszawy, która urodziła się bez nogi i z niewykształconymi kośćmi palców w lewej dłoni. Mimo to jest bardzo aktywna i energiczna, uwielbia jeździć konno i na rowerze. Ma grono przyjaciół, którzy ją wspierają. Marzeniem Marysi jest wystartować w zawodach konnych. Biorąc pod uwagę jej zaangażowanie i determinację w pokonywaniu barier, jest na dobrej drodze, by z sukcesami realizować swoje cele. Potrzebuje tylko wsparcia finansowego. Trzynastolatka jest w okresie intensywnego rozwoju, dlatego konieczny jest zakup nowej, dostosowanej do jej aktualnych potrzeb protezy, by dalej mogła rozwijać swoje pasje i lepiej funkcjonować na co dzień.

Ewa Strzelecka

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Ewa Strzelecka to 45-latka, pochodzi z Lublina, ale od 2011 roku mieszka w Warszawie. Pracę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęła w 2004 roku jako szeregowy strażak. Dzięki sukcesywnemu podnoszeniu kwalifikacji Ewa mogła uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych i pomagać innym. Praca stała się jej pasją, ale zawodowe plany pokrzyżowała choroba nowotworowa, w wyniku której Ewie amputowano lewą nogę na wysokości podudzia. Kobieta tęskni za aktywnością, poruszaniem się bez kul, spacerami po plaży, jazdą na rowerze czy hulajnodze. Oprócz samodzielności, możliwości swobodnego poruszania się i powrotu do aktywnego stylu życia proteza pozwoli Ewie na realizację dalszych planów zawodowych, w których na pierwszym miejscu stawia ukończenie Szkoły Oficerskiej. Proteza umożliwi Ewie także wystąpienie w pełnym umundurowaniu z regulaminowym obuwiem.

Leonard Pac

Beneficjent Poland Business Run 2021

Leonard Pac pochodzi z Gdyni, od dziecka marzył o pracy na morzu, ale uniemożliwił mu to wypadek kolejowy podczas służby wojskowej, w którym stracił obie nogi. Zawsze był ambitny, niedługo po amputacji postawił sobie za punkt honoru nauczyć się tańca i osiągnął cel. W latach osiemdziesiątych brał udział w mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w takich dyscyplinach jak pływanie oraz lekka atletyka. Jest szczęśliwym mężem i dumnym ojcem, teraz marzy o wnukach. Choć od niedawna jest już na emeryturze, nie zrezygnował z pracy. Jednak ostatnie lata nie były dla niego szczęśliwe – złamanie biodra, skutkujące koniecznością wstawienia endoprotezy, a później wypadek samochodowy i złamanie kręgów lędźwiowych bardzo utrudniły mu życie. Jednak Leonard jest nieugięty i walczy o swoją sprawność oraz samodzielność. Dofinansowane przez Fundację protezy dadzą mu poczucie bezpieczeństwa i pozwolą wrócić do dawnych aktywności, w tym jazdy samochodem, która jest dla niego szczególnie ważna. Często bowiem pomaga w ten sposób niewidomym kolegom z pracy i członkom Związku Inwalidów Wojennych. Poza tym lubi dobry film, rozwiązywanie krzyżówek, klejenie modeli, podróże i wypady w góry.

Marek Rajter

Beneficjent Poland Business Run 2021

Marek Rajter jest pogodny, ambitny i zaradny, sam konstruuje własnego handbike’a. W wyniku przejścia w wieku dziecięcym polio potrzebuje ortez, by móc chodzić. Mimo to jest bardzo aktywny. Pracował jako spawacz, a później w branży IT w dziale wsparcia technicznego, ale niestety z powodu pandemii stracił pracę, co bardzo mocno odcisnęło się na jego sytuacji materialnej. Marek potrzebuje nowych ortez, ponieważ w starych, zużytych, nogi szybko się męczą. Aktualnie problemem jest dla niego nawet zrobienie zakupów, a marzy, by dalej móc pokazywać córce świat podczas spacerów, wspólnych plenerów malarskich, a nawet górskich wędrówek, które w młodości pokochał. Chce też ograniczać korzystanie z wózka, żeby jak najdłużej utrzymać swoją sprawność i kondycję.

Jarosław Żarów

Beneficjent Poland Business Run 2021

Jarosław Żarów to pogodny 68-latek, były kierowca zawodowy z Podkarpacia, który na co dzień zaraża poczuciem humoru i chęcią odkrywania świata. W lutym 2019 roku przeszedł zabieg amputacji lewej nogi z powodu miażdżycy. Przez moment amputacja brzmiała dla niego jak wyrok, ale bardzo szybko uwierzył, że powrót do normalności jest możliwy. Dziś dzięki nowej protezie, uporowi i wsparciu rodziny pokonuje kolejne bariery, inspiruje oraz cieszy się każdym dniem. Dzięki nowej protezie wraca do normalnego funkcjonowania, spacerów i przejażdżek samochodem, odkrywając z wnukami nowe zakątki. By to kontynuować, potrzebuje rehabilitacji.

Paweł Krzak

Beneficjent Poland Business Run 2021

Paweł Krzak w 2001 roku doznał złamania kręgosłupa i od tego czasu porusza się na wózku. Jak sam mówi, jego „demony” pomógł mu pokonać sport. W latach 2008 i 2009 został nawet mistrzem Polski w pchnięciu kulą. Ostatnio natomiast wrócił na studia dotyczące psychoterapii na Uniwersytecie Jagiellońskim, które z powodu wypadku przerwał. Marzy, by zawodowo pomagać osobom z niepełnosprawnościami w walce z przeciwnościami losu. By pomóc Pawłowi to osiągnąć, Fundacja dofinansuje mu nowy wózek, dostosowany do jego aktualnych potrzeb.

Ewa Iwachów

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Ewa Iwachów w 1999 roku w wyniku wypadku komunikacyjnego musiała przejść amputację nóg. Od tej pory porusza się na wózku, bo ze względu na wysoką amputację nie może korzystać z protez. Jest szczęśliwą żoną i mamą 4-letniego syna. Spełnia się w roli nauczyciela w świetlicy szkolnej, studiuje i uczy się angielskiego, by podnosić swoje kompetencje. Marzy, by jak najpełniej uczestniczyć w życiu swojego dziecka na co dzień. Pragnie podróżować z rodziną i przyjaciółmi po kraju i świecie. Dzięki wózkowi dofinansowanemu przez Fundację te marzenia będą możliwe do zrealizowania.

Krystian Giera

Beneficjent Poland Business Run 2021

Krystian Giera w 2007 roku w wyniku wypadku komunikacyjnego złamał kręgosłup i od tego czasu porusza się na wózku. Po kilku latach rehabilitacji zaczął uprawiać kolarstwo ręczne. Ciężka praca i wyrzeczenia zaowocowały brązowym medalem na mistrzostwach świata w Pietermaritzburgu w RPA w 2017 roku i srebrem na mistrzostwach świata we włoskim Maniago rok później w jeździe indywidualnej na czas. Teraz marzy o medalach z kolejnych mistrzostw oraz Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. By móc się dalej rozwijać i skupić na treningach, potrzebuje swobodnie i sprawnie funkcjonować na co dzień. Taki komfort zapewni mu nowy wózek, który dofinansują biegacze Poland Business Run.

Marek Dalinkiewicz

Beneficjent Poland Business Run 2021

Marek Dalinkiewicz to 30-latek, który ponad rok temu został porażony prądem, przez co stracił prawą nogę na wysokości podudzia oraz przedstopie lewej. Bardzo lubi uprawiać sport wszelkiego rodzaju. Przed wypadkiem biegał, teraz dużo jeździ na rowerze, a od niedawna gra w amp futbol (piłkę nożną dla osób po amputacji nogi). Marzy o występie na zawodach paraolimpijskich. Lubi też poznawać nowych ludzi i nowe miejsca. Dofinansowany przez biegaczy turnus rehabilitacyjny pomoże mu radzić sobie z bólem fantomowym i innymi dolegliwościami, a także sprawniej poruszać się w protezie.

Przemysław Grochalski

Beneficjent Poland Business Run 2021

Przemysław Grochalski urodził się z wadami wrodzonymi, między innymi zrostami kostnymi rąk i nóg, które wiązały się z licznymi operacjami. Mimo to już jako nastolatek pokochał koszykówkę na wózkach. Dzięki dobrym wynikom na meczach ligowych w 2005 roku został zauważony i powołany do Reprezentacji Polski Juniorów. Obecnie gra w poznańskiej drużynie drugoligowej IKS 2017 Poznań, która w tym roku zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie. Przemek gra na tym samym wózku od 15 lat. Po takim czasie sprzęt niestety zaczął być awaryjny, w tym w najmniej oczekiwanych momentach takich jak zawody. Trenując na nowym, bezawaryjnym wózku do koszykówki, który dofinansują mu biegacze Poland Business Run, będzie mógł dalej rozwijać się w koszykówce oraz dawać przykład młodszym, mniej doświadczonym kolegom i koleżankom z drużyny.

Karolina Kapała

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Karolina Kapała od urodzenia choruje na wrodzoną sztywność stawów. Mimo to od zawsze jest osobą aktywną. Zarówno zawodowo, jak i w życiu prywatnym spełnia swoje marzenia oraz wyznaczone cele. Interesuje się makijażem i bardzo chce rozwijać się dalej w tym kierunku. Planuje też zacząć korzystać z siłowni, by poprawić swoją kondycję fizyczną. Marzy o tym, by pomagać osobom z niepełnosprawnościami i być dla nich przykładem, pokazywać, że pomimo przeciwności losu można żyć, funkcjonować, kochać oraz spełniać swoje marzenia. By mogło się tak stać, Karolina potrzebuje nowego wózka, który zwiększy jej samodzielność, umożliwi jej swobodniejsze poruszanie się i powrót do pracy, straconej w związku z pandemią. Kocha zwierzęta i w miarę możliwości im też pomaga. Cztery lata temu adoptowała psiaka bez jednego oczka, który w tej chwili jest jej towarzyszem życiowym. Jej dewiza brzmi „Życie mamy tylko jedno i trzeba je wykorzystać w 120%!”

Marcin Jurkiewicz

Beneficjent Poland Business Run 2021

Marcin Jurkiewicz to 40-latek z województwa małopolskiego, który stracił nogę w wypadku. Ma żonę, syna (10 lat) i córkę (6 lat). Jako dyrektor Akademii Piłkarskiej Canpack Okocimski Brzesko prowadzi bardzo aktywny tryb życia – organizuje treningi, mecze, obozy sportowe, wiele wydarzeń okolicznościowych, oraz zajmuje się logistyką tych przedsięwzięć. Niestety problemy techniczne z aktualną protezą mocno go ograniczają. Nowa zapewni mu sprawniejsze poruszanie się, komfort pracy podczas wyjazdów służbowych i doda odwagi w podejmowaniu kolejnych wyzwań. Będzie też mógł wrócić do sportów, za którymi tęskni, aktywnie spędzać czas z rodziną i zagrać z synem w piłkę nożną, którą Marcin trenował przed wypadkiem, a jego syn trenuje teraz.

Stanisław Dąbek

Beneficjent Poland Business Run 2021

Stanisław Dąbek to senior z Tarnobrzega, który w lutym 2021 roku z powodu zakrzepu stracił prawą nogę na wysokości podudzia. Z powodu amputacji musiał przerwać pracę zawodową we własnej firmie, bo wymagała prowadzenia pojazdu, sprawnego poruszania się, a często też wejścia na wysokość. Choroba wstrzymała też hobbystyczną uprawę ekologiczną owoców i warzyw, z której duże nadwyżki Stanisław rozdaje potrzebującym, oraz prace na rzecz Rady Osiedla i Spółdzielni Mieszkaniowej. Nie może też opiekować się ukochanymi wnukami: 2,5-letnim Teosiem i 9-miesięczną Anią. Wierzy, że to wszystko będzie znowu możliwe z protezą, i jest bardzo zmobilizowany, żeby tak się stało. Wcześniej potrzebuje jednak turnusu rehabilitacyjnego, przygotowującego do oprotezowania, który dofinansuje mu Fundacja.

Adam Boguszewski

Beneficjent Poland Business Run 2021

Adam Boguszewski to 31-latek z okolic Gorzowa Wielkopolskiego, u którego 4 lata temu upadek z 40 metrów spowodował urazy wielonarządowe, w tym poważne uszkodzenia kończyn i kręgosłupa. Po wypadku amputowano mu lewą rękę i poskładano nogi. 10 miesięcy spędził w niemieckim szpitalu zanim mógł wrócić do Polski. Niestety wiosną 2018 r. konieczna okazała się amputacja lewej nogi, a w marcu 2020 r. doamputowanie kikuta na wysokości uda. Zabieg, a później pandemia utrudniły mu poszukiwania pracy, ale chętnie pomaga znajomym w sprawach informatycznych. Poza tym interesuje się motoryzacją. Marzy o samodzielności i niezależności, które osiągnąć pomoże mu turnus rehabilitacji.

Adrian Jankowski

Beneficjent Poland Business Run 2021

Adrian Jankowski to wesoły, pogodny i lubiany 16-latek, mieszkający w Koninie, który urodził się bez nóg do kolan oraz bez dwóch palców w lewej i jednego w prawej ręce. Chodzi do liceum, a jego pasją jest koszykówka na wózkach. Jest reprezentantem Polski w koszykówce na wózkach U22. Gra w zespole Mustang Konin, który zdobył w tym roku Mistrzostwo Polski. Regularnie trenuje, jeździ na zgrupowania i turnieje po całej Polsce. Marzy o udziale w Mistrzostwach Świata i grze w najlepszych drużynach. By to jednak mogło się spełnić, Adrian potrzebuje nowego wózka, który pozwoli mu się dalej rozwijać.

Marysia Hańderek

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Marysia Hańderek to 2-latka z Warszawy, która urodziła się w marcu 2019 roku z trisomią 21 chromosomu, czyli zespołem Downa, powodującym u niej obniżone napięcie mięśniowe. Od samego początku była rehabilitowana przez specjalistów i codziennie w domu przez rodziców. Dwulatka niedawno zaczęła raczkować. Kolejnym celem pracy jest nauka chodzenia, dlatego cała rehabilitacja jest ukierunkowana na wzmacnianie jej wiotkiego ciała, żeby za jakiś czas mogła postawić swoje pierwsze kroki. Rodzice Marysi marzą, żeby była w przyszłości silną, wysportowaną dziewczynką i mogła z rodzicami zdobywać górskie szczyty.

Renata Bernardy

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Renata Bernardy to 51-latka z Nowego Sącza (woj. małopolskie), u której w wieku 21 lat wykryto nowotwór kości piszczelowej. Amputacja nogi uratowała jej życie. Dzięki zdobytej przez rodziców protezie ze Szwecji Renata skończyła studia, pracowała jako księgowa, a później w ZUS-ie, wzięła ślub i została mamą. Niestety rodzinę spotkała tragedia. Mąż zmarł, a Renata została sama z dwójką dzieci w wieku szkolnym, rozpoczętą budową domu i kredytem, który trzeba było spłacać. W międzyczasie konieczna była wymiana protezy, ale nowa okazała się źle dopasowana, przez co jej stosowanie jest niewygodne, bolesne i niebezpieczne. Dlatego Renata otrzyma dofinansowanie elementu protezy oraz turnusu rehabilitacyjnego z nauką chodu.

Maciej Stoltmann

Beneficjent Poland Business Run 2021

Maciej Stoltmann to 19-latek z Człuchowa (woj.pomorskie), który w zeszłym roku na skutek wypadku stracił nogę. Po wyjściu ze szpitala nabrał energii do życia, „wszystko zaczęło mieć sens”, jak mówi. Jego największym marzeniem było zdobyć czarny pas w karate. Wypadek pokrzyżował te plany, ale Maciej nie traci nadziei. Marzy też, by jak najszybciej wrócić do pełnej sprawności, znów biegać i jeździć na rowerze. Dofinansowany turnus rehabilitacyjny z nauką chodu o protezie pomoże mu sprawniej funkcjonować na co dzień, a z czasem także rozwijać sportowe pasje i zdobyć wymarzony czarny pas.

Mariusz Gemza

Beneficjent Poland Business Run 2021

Mariusz Gemza to 29-latek ze Złotowa (woj. wielkopolskie), który w 2012 roku w wyniku wypadku doznał porażenia czterokończynowego. Przez pierwsze miesiące był całkowicie zależny od osób trzecich. Marzył o samodzielności i z czasem osiągnął ją. Trzy lata po wypadku jego pasją stał się sport, aktualnie angażuje się w triathlon. W lipcu planuje pierwszy samodzielny udział w zawodach. By jednak móc rozwijać swoje sportowe pasje, potrzebuje nowego wózka aktywnego. Dzięki temu sprzętowi nie tylko udział w zawodach będzie możliwy i bezpieczny, a treningi intensywniejsze oraz bardziej efektywne, ale także codzienne poruszanie się będzie dla Mariusza łatwiejsze. Na co dzień Mariusz jako pracownik biurowy wspiera inne osoby z niepełnosprawnościami w ośrodku rehabilitacji w Złotowie.

Agnieszka Stanisławska

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Agnieszka Stanisławska to 49-latka z Pabianic, która w wieku 12 lat w wyniku wypadku komunikacyjnego przeszła amputację prawej nogi na wysokości uda. Nauczyła się żyć i funkcjonować z protezą, być samodzielną i niezależną. W wolnych chwilach czyta książki, lubi dobre filmy i wieczorne spacery. W miarę swoich możliwości stara się pomagać osobom starszym i mniej zaradnym życiowo. Przed wypadkiem uwielbiała wszelkie aktywności fizyczne – gimnastykę, rower, koszykówkę. Marzy o podróży w Alpy. Jednak realizacja marzenia wymaga rehabilitacji, a także nowej, bardziej zaawansowanej technologicznie protezy.

Justyna Kaczmarczyk

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Justynka to 5-latka z Bujakowa w okolicy Bielska-Białej. Choruje na rzadką chorobę, powodującą opóźnienie psycho-ruchowe. Chodzi za rękę, samodzielnie się boi, tylko czasami udaje jej się przejść kilkanaście kroczków. Nie mówi, ale wszystko rozumie. Uwielbia jeździć na koniu, dlatego ma swojego kucyka. Ma też kózki, do których lubi się przytulać. Potrzebuje wózka na dłuższe spacery czy przejazd z parkingu do sklepów.

Marta Kaniszewska

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Marta Kaniszewska to 47-latka z Sosnowca, która w 2021 roku przeszła amputację i reamputację nogi lewej na wysokości uda z powodu niesklasyfikowanej zapalnej choroby tętnic. Choroba pozbawiła ją możliwości pracy. Ma nadzieję, że dzięki rehabilitacji z nauką chodu o protezie będzie mogła wrócić do ukochanego fryzjerstwa. Chciałaby także być oparciem dla swojej rodziny: męża i dwóch niemal dorosłych córek. Marzy, by znów móc chodzić na spacery z nimi i uwielbianymi psami Baskiem i Tangiem, spacerować po polskich plażach, pozbyć się wszelkich barier.

Daniel Uberman

Beneficjent Poland Business Run 2021

Daniel Uberman to 38-latek z Przeworska (woj. podkarpackie), który stracił nogę na wysokości kolana w wyniku zderzenia z samochodem osobowym. Poruszający się motocyklem Daniel doznał również wielu innych poważnych obrażeń — połamał wszystkie żebra, uszkodził lewe płuco, kręgi szyjne oraz strzaskał miednicę. To zdarzenie zmieniło całe jego życie. Do dnia wypadku Daniel był osobą bardzo aktywną. Jego pasją były motocykle oraz inne pojazdy silnikowe. Niestety ze względu na amputację nogi musiał całkowicie zrezygnować z przejażdżek na dwóch kółkach. Udało mu się jednak nie stracić serca do sportu. Nadal pielęgnuje swoją pasję, a motocykl zamienił na skuter wodny. Wsparcie Fundacji umożliwi mu jednak przede wszystkim normalne funkcjonowanie — bez kul czy wózka. Dzięki dofinansowaniu elementu protezy (wododpornego kolana) Daniel będzie mógł wrócić do pracy, opiekować się rodziną, uprawiać sport i dalej rozwijać swoją pasję.

Ewa Zalejska

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Ewa Zalejska to 56-latka spod Wieliczki, która w 2020 roku, podczas powrotu z wakacji, straciła nogę w wyniku wypadku komunikacyjnego. Jak mówi, już tam, na miejscu zdarzenia, zrozumiała, z czym przyjdzie jej się mierzyć, i jak diametralnie zmieni się jej życie. Ta pełna życia, radosna i aktywna kobieta nie straciła jednak nadziei i każdego dnia walczy o siebie, lepszą przyszłość, o spokój i pogodę ducha. Wierzy, że dzięki ludziom dobrej woli, których nazywa Aniołami bez skrzydeł, odnajdzie bezpieczną przystań, zbuduje wewnętrzną harmonię, a dzięki nowoczesnej protezie i rehabilitacji przybliży się do sprawności sprzed wypadku. W przyszłości chciałaby zwrócić otrzymane dobro tym, którzy będą potrzebować wsparcia. Z zawodu jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i oligofrenopedagogiem. Interesuje się psychologią, pedagogiką, fotografią. Kocha podróże i pieszą turystykę. Chętnie eksperymentuje w kuchni, serwując rodzinie i znajomym smaczne dania i desery.

Emilia Faszczewska

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Emilia Faszczewska to 31-latka z Białegostoku. W 2019 roku w powodu nowotworu musiała przejść zabieg amputacji nogi. Jest mamą 4-letniego, bardzo żywiołowego chłopca, a niedługo zostanie mamą po raz drugi. Drugie dziecko będzie dla niej bardzo dużym wyzwaniem, ale Emilia ma nadzieję, że wszystko dobrze się ułoży. Stara się żyć normalnie, pracuje. Uwielbia podróże i wypoczynek na świeżym powietrzu, a w wolnych chwilach, których nie ma zbyt wiele, docenia też dobry film czy książkę. Dofinansowana przez biegaczy proteza pomoże jej sprostać tej ważnej roli, jaką jest wychowanie dzieci, i poprawi jej mobilność (a nadążyć za dwójką małych dzieci to będzie nie lada wyzwanie!).

Andrzej Brożek

Beneficjent Poland Business Run 2021

Andrzej Brożek to 22-latek z Wrocławia, który urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Od urodzenia porusza się na wózku. Bardzo lubi sport i długo poszukiwał dyscypliny, która stanie się dla niego pasją. Zaczynał od bocce, potem była koszykówka i kajaki, ale dopiero armwrestling pochłonął go całkowicie. Trenuje od 4 lat. W tym czasie zdobył dwa złote i medale i jeden brąz w Armwrestling World Cup w 2018 r., dwa złota w IFA World Armwrestling Championship w 2019 r., dwa srebra podczas XX Mistrzostw Polski w 2020 r. i kolejne dwa podczas tegorocznej edycji, a także złoto na X Mistrzostwach Helu. Aktualnie przygotowuje się do Mistrzostw Europy. Jego największym marzeniem jest start w Mistrzostwach Świata. By jednak mógł się rozwijać w swojej pasji, potrzebuje nowego wózka. Dzięki wsparciu biegaczy Poland Business Run Andrzej będzie mógł się swobodnie przemieszczać, zarówno na co dzień na treningi, jak i na kolejne zawody na całym świecie.

Jan Mroczka

Beneficjent Poland Business Run 2021

Jan Mroczka to 65-latek z Nowego Żmigrodu w okolicach Jasła, który w czerwcu 2020 r. przeszedł amputację prawej nogi na poziomie podudzia z powodu zakrzepicy tętniaka. Jego głównym celem jest jak najszybszy powrót do sprawności, ale to trudne zadanie. Jan ma już protezę, ale teraz musi nauczyć się z niej korzystać, dlatego biegacze dofinansują mu turnus rehabilitacyjny z nauką chodu o protezie. Wcześniej wraz z żoną prowadził niewielkie gospodarstwo rolne. Dziś marzy o powrocie do ulubionych zajęć: uprawiania działki, zajmowania się zwierzętami, spacerów do lasu.

Elżbieta Mendrys

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Elżbieta Mendrys to 51-latka z Sosnowca, która z powodu nowotworu złośliwego kości udowej przeszła amputację prawej nogi na wysokości uda. Jej marzeniem jest ponownie stanąć na dwóch nogach, cieszyć się pięknymi widokami naszych polskich gór oraz powrócić do realizacji swoich pasji, jakimi są podróże i spacery. Dofinansowanie pozwoli jej wziąć udział w turnusach rehabilitacyjnych, które poprawią jej funkcjonowanie w życiu codziennym i przybliżą do realizacji podróżniczych planów. Poza tym Elżbieta chciałaby wrócić do pracy i móc pomagać innym.

Milenka Zoremba

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Milenka Zoremba urodziła się we wrześniu 2015 r. w Tarnowskich Górach. Miała niewykształcone płuca, przeszła zapalenie opon mózgowych i sepsę, po tygodniu doszło do patologicznego złamania rączki i nóżki. Do 8 miesiąca życia dnia była wspomagana oddechowo, musi być karmiona dojelitowo. Cierpi na nieuleczalną chorobę przykurczy stawów, ale jej stan można poprawiać dzięki specjalistycznym sprzętom i intensywnej rehabilitacji. Bardzo lubi muzykę, granie na instrumentach, lubi spacery po lesie i w górach, a także pobyty nad morzem. Razem z mamą marzą, by dotrzeć kiedyś nad Morskie Oko. Dzięki biegaczom Milenka dostanie wózek aktywny, z którym będzie bardziej samodzielna.

Dariusz Fidyka

Beneficjent Poland Business Run 2021

Dariusz Fidyka to 47-latek z Ruśca (woj. łódzkie), który w 2010 roku został napadnięty przez nożownika, w wyniku czego został przecięty rdzeń kręgowy. Dariusz jest sparaliżowany od pasa w dół. Jest po pierwszej na świecie operacji pobrania i wszczepienia opuszki węchowej w miejsce urazu. Rehabilituje się po 5 godzin dziennie. Jego pasje to wędkarstwo i strzelectwo sportowe, które mimo niepełnosprawności cały czas uprawia. Aktualnie nie pracuje, ponieważ skupia się na rehabilitacji i poprawie sprawności. Jednak jego największym marzeniem jest samodzielne chodzenie. Dofinansowanie z Fundacji Poland Business Run pomoże mu w zakupie skutera elektrycznego, dzięki któremu będzie się sprawniej, szybciej przemieszczał.

Sara Wojciechowska

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Sara Wojciechowska to 25-latka z Trzcianek w Wielkopolsce. Urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Od zawsze porusza się na wózku. Przez 7 lat uczyła się w szkole zawodowej przy ośrodku szkolno-wychowawczym dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo w Policach. Tam poznała tajniki fotografii, która dziś jest jej pracą i pasją. Jej drugą miłością jest koszykówka. W Policach uczestniczyła w biegach Korczaka, gdzie zajęła 3. miejsce w kategorii wózki, brała też udział w ośrodkowym turnieju unihokeja na wózkach, gdzie zajęłam 1. miejsce, oraz startowała w ergometrze wioślarskim. Od listopada 2020 r. do marca 2021 r. brała udział w Akademii życia i samodzielności w Koninie. Jak sama mówi, dużo jej to dało - teraz jest samodzielna, jeśli tylko ma do tego warunki. Dzięki dofinansowanej przez biegaczy dostawce elektrycznej do wózka aktywnego będzie mogła jeździć przy brzydkiej pogodzie, nie brudząc rękawów.

Tomasz Łyko

Beneficjent Poland Business Run 2021

Tomasz Łyko to 32-latek z Wrocławia, który w 2007 roku w wyniku wypadku w pracy doznał urazu kręgosłupa i od tego czasu porusza się na wózku. Mimo niepełnosprawności szybko wrócił do aktywności sportowej. Od 2011 roku uprawia koszykówkę na wózkach, należy do polskiej kadry narodowej. Marzy o wywalczeniu jak najlepszej pozycji w zbliżających się Mistrzostwach Europy oraz o kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Potrzebuje roweru rehabilitacyjnego, który pomoże mu w przygotowaniach do tych wyzwań. Dzięki wsparciu biegaczy Poland Business Run w jego zakupie będzie mógł wdrożyć trening wytrzymałościowy, a przy tym cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu. Jest przekonany, że to przełoży się na jego umiejętności i wyniki na parkiecie.

Marek Madeja

Beneficjent Poland Business Run 2021

Marek Madeja to 65-letni emerytowany nauczyciel języka polskiego z Lublina. Był też przez osiem lat wicedyrektorem dużego lubelskiego technikum. W 2016 roku z powodu powikłań spowodowanych cukrzycą, stracił nogę. Niemal od dziecka uprawiał amatorsko siatkówkę, koszykówkę, pływanie. Jest też zagorzałym kibicem wielu dyscyplin sportowych. Marzy, że nowoczesna proteza pozwoli mu choć częściowo wrócić do jego sportowych pasji i umożliwi podróżowanie, które tak lubił. Obecna proteza jest przestarzała i niewygodna, i znacznie utrudnia mu powrót do aktywności.

Maciej Szczygieł

Beneficjent Poland Business Run 2021

Maciej Szczygieł to 40-latek z Podkarpacia z czterokończynowym niedowładem po urazie kręgosłupa w 2007 r. Na co dzień pracuje oraz utrzymuje rodzinę, jest kochającym tatą dwójki dzieci. Dotychczasowy wózek wymaga wymiany z powodu zużycia, dlatego Maciej otrzyma dofinansowanie na wózek, który ułatwi mu samodzielne poruszanie się, co dla osoby mieszkającej na wsi jest tym bardziej istotne, bo komunikacja i przemieszczanie się jest tam szczególnym wyzwaniem. Wsparcie w zakupie wózka ułatwi mu wykonywanie codziennych czynności i poprawi jakość życia, zarówno zawodowego, jak i prywatnego.

Emilia Trześniowska

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Emilia Trześniowska to 21-latka, mieszkająca w Szczecinie, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Mimo trudnego startu i amputacji podudzia w 2018 r. jest pełną pasji optymistką. Bardzo docenia, że mama wpoiła jej, iż aktywność fizyczna potrafi przełamywać ograniczenia ciała i otwierać niedostępne, wydawałoby się, ścieżki, bo to dzięki temu jest dziś w tym miejscu. Emilia jest muzykiem. Wybierając drogę zawodową, kierowała się miłością do muzyki – ukończyła szkołę II stopnia w klasie fortepianu oraz I stopnia w klasie wiolonczeli, dostała się na Akademię Muzyczną, ale musiała zrezygnować ze studiów ze względu na złe oprotezowanie. Uwielbia też sport. Realizuje się w strzelectwie sportowym, w zeszłym roku została wicemistrzynią Polski, a w tym powołano ją do Kadry Narodowej. Dzięki intensywnej rehabilitacji przez sport (hipoterapię, pływanie) jej komfort życia znacznie się poprawił. Jednak jej pasje wymagają dużej mobilności. By osiągać kolejne cele i podążać za marzeniami, jakimi są powrót na studia i rozwój w sporcie, potrzebuje dobrze dopasowanej, zaawansowanej protezy. Sfinansować ją pomogą biegacze Poland Business Run.

Robert Jachimowicz

Beneficjent Poland Business Run 2021

Robert Jachimowicz to 54-latek z Koszalina, który w 1993 r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku, którego został uszkodzony rdzeń kręgowy i ma porażenie czterokończynowe. Obecnie jego wózek jest uszkodzony, wsparcie fundacji pomoże mu w zakupie nowego wózka, który poprawi jego samodzielność w codziennym życiu oraz pozwoli na kontynuację pasji, którą jest sport. Jest paraolimpijczykiem, wielokrotnym Medalistą Mistrzostw Polski, Europy - brąz, 2x srebro, złoto, Świata - srebro, brąz i Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro 2016 - srebro. (LA rzut dyskiem grupa F52). Jako zawodnik kadry narodowej w najbliższym czasie weźmie udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio.

Leszek Słomiński

Beneficjent Poland Business Run 2021

Leszek Słomiński to 60-latek z Kościerzyna (woj. pomorskie), który w wieku 30 lat stracił nogi w wypadku kolejowym. Jest waleczny, pełen wiary i siły oraz miłości do innych. Pracuje w Komendzie Powiatowej Policji jako operator urządzeń elektronicznych. Od dziecka uwielbiał sport. Już jako osoba z niepełnosprawnością odkrył łucznictwo, które pokochał i z sukcesami trenował wiele lat. Wypadek (uraz oka) przekreślił jego marzenia o występie na paraolimpiadzie w Tokio, postanowił więc uczyć innych. Jest trenerem nie tylko łucznictwa, ale i pływania. Odnalazł się również w maratonach na wózkach: najpierw ćwierć-, potem pół-, a teraz planuje start w pełnym maratonie. Już odnosi sukcesy, a nowy wózek - lżejszy i szybszy - pozwoli mu jeszcze poprawić wyniki sportowe.

Kamil Otowski

Beneficjent Poland Business Run 2021

Kamil Otowski to pływak, paraolimpijczyk, który wystąpi w Tokio. Od urodzenia choruje na polineuropatię obwodową, która objawia się zanikiem nerwów w kończynach. Nigdy nie przeszkadzało mu to jednak w byciu aktywnym. Pływa od 2010 roku, a od 2015 roku jest członkiem polskiej kadry narodowej. Jego największym osiągnięciem jest mistrzostwo świata juniorów w 2016 roku oraz wielokrotny udział w finałach mistrzostw świata oraz Europy. W tym roku pierwszy raz reprezentuje Polskę na igrzyskach paraolimpijskich, z czego jest niezmiernie dumny - to spełnienie jednego z jego największych marzeń. Poza tym pasjonuje się prawem, szczególnie arbitrażem, brał na przykład udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie arbitrażowym VisMoot. Nowy, dostosowany do jego potrzeb wózek pozwoli mu na co dzień być całkowicie samodzielnym, mobilnym i jeszcze lepiej łączyć różne zainteresowania.

Maria Czerwińska

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Maria Czerwińska to 76-letnia seniorka z Krakowa. Jest osobą z niepełnosprawnością ruchową, która od lat zmaga się z problemami wynikającymi z choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Jakiś czas temu przeszła operację, niedługo prawdopodobnie czeka ją kolejna. Dzięki wsparciu biegaczy otrzyma terapię manualną, która zmniejsza nieustanny ból, z którym żyje Maria. Nasza beneficjentka marzy jedynie o życiu bez bólu.

Adam Stawarz

Beneficjent Poland Business Run 2021

Adam Stawarz to 28-latek mieszkający w małej wsi Tłuchowo w woj. kujawsko-pomorskim. Urodził się z wadą wrodzoną bez lewej stopy, uczył się żyć i funkcjonować z protezą od dziecka. Interesuje się motoryzacją, często jeździ ze znajomymi na zloty samochodowe. Ze swoją drugą pasją - obróbką skrawaniem - łączy ją przez różnego rodzaju modyfikacje aut. Od skończenia technikum jest aktywny zawodowo. Zajmuje się uszczelnieniami technicznymi. Pomimo 9-letniego stażu ta praca wciąż jest dla niego ciekawa i rozwijająca. Dofinansowana przez biegaczy proteza podniesie jego komfort życia - zarówno w pracy, jak i poza nią, by mógł bez ograniczeń cieszyć się swoimi pasjami.

Barbara Duras

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Barbara Duras to 56-latka z Częstochowy, która od 10 lat choruje na cukrzycę. Dwa lata temu przeszła dwie operacje kręgosłupa, rok później amputację stopy. Niestety rana nie goiła się i konieczne były ponowne amputacje, aż do połowy uda. Otrzymała pomoc psychiatryczną, ale po wyjściu ze szpitala została pozostawiona bez wsparcia, żadnych wskazówek, jak zmieniać opatrunki, żadnych wizyt domowych, nic. Co więcej, niedawno odszedł jej brat, który był dla niej jedynym oparciem, została sama z 70-letnią mamą, która nie jest w stanie jej pomagać. Barbara marzy o samodzielności. Udało jej się już zebrać środki na protezę, dlatego od biegaczy Poland Business Run otrzyma dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego z nauką chodu w protezie.

Tomasz Gula

Beneficjent Poland Business Run 2021

Tomasz Gula to 44-latek z Dąbrówki Wielkiej (woj. łódzkie), który stracił stopę z powodu wypadku przy pracy niecały rok temu. W wyniku powikłań i zabrudzeń konieczne były kolejne amputacje, ostatnia nad kolanem. Z zawodu jest konstruktorem maszyn, „złotą rączką”. Pasjonują go duże maszyny i z nimi pracuje. „Moja praca to ciągła wspinaczka, średnie wysokości maszyn to od 4 do 50 metrów, jak na ściankach wspinaczkowych”. Uwielbia też historię w każdej postaci i czytanie książek. Nigdy się nie nudzi. Określa siebie jako sarkastycznego choleryka, który kocha wszystkich, a marzy, by spełniać marzenia innych. Dofinansowana proteza poprawi komfort jego życia i, jak mówi, pomoże mu odzyskać wiarę w ludzi. Już sama decyzja sprawiła, że znowu się uśmiecha. Bardzo brakuje mu aktywności fizycznej, także tej, którą zapewniała mu praca. Obecnie gra w tenisa stołowego.

Ryszard Grudzień

Beneficjent Poland Business Run 2021

Ryszard Grudzień to senior z Krakowa, który stracił nogę w wyniku amputacji z wyłuszczeniem w stawie biodrowym. Mimo niepełnosprawności pozostaje czynnym członkiem swojej społeczności. Pracuje w Elektrotechnicznej Spółdzielni Inwalidów, gdzie pełni również funkcję przewodniczącego związku zawodowego “Solidarność”. Udziela się także w Regionalnej Sekcji Osób Niepełnosprawnych. Pan Ryszard, by móc efektywnie wykonywać swoje obowiązki, musi mieć możliwość swobodnego poruszania się po zakładzie pracy, co może zapewnić mu tylko zakup nowej protezy (a w zasadzie elementów protez – przegubu kolanowego i biodrowego – które najbardziej się zużywają). Pan Ryszard marzy tylko o jednym – o dobrym zdrowiu, które pozwoli mu nie tylko pracować, ale i oddawać się swojemu hobby – majsterkowaniu oraz uprawianiu działki.

Marcelina Dziuba

Beneficjentka Poland Business Run 2021

Marcelina Dziuba jest 19-latką z Miasteczka Krajeńskiego w Wielkopolsce, która ma mózgowe porażenie dziecięce. Od gimnazjum pasjonuje ją psychologia, a już w październiku rozpocznie studia w tym kierunku. Chciałaby ukończyć szkołę psychoterapii i prowadzić własny gabinet. Uwielbia czytać, uprawia też frame running, czyli bieganie na trzykołowym rowerze bez pedałów. Dofinansowanie pozwoli jej wyjechać na turnus rehabilitacyjny. Jak sama mówi, każdy taki wyjazd to krok w stronę jej niezależności i lepszych wyników w sporcie.

Paweł Janik

Beneficjent Poland Business Run 2021

Paweł Janik to 29-latek, ma żonę i dwie małe córeczki. Z wykształcenia jest technikiem budownictwa, ale nie pracuje w zawodzie - przejął gospodarstwo rolne i to nim się zajmuje. Jest też Druhem Ochotniczej Straży Pożarnej. We wrześniu 2016 roku stracił prawą rękę na wysokości ramienia w wyniku nieszczęśliwego wypadku przy pracy z kombajnem. Po tym zdarzeniu jego życie i opieka nad dziećmi stały się trudniejsze, choć proteza była bardzo pomocna. Tymczasem wymaga ona wymiany. Marzy, by znów móc być w miarę sprawnym rodzicem dla córek oraz wrócić do pracy w rodzinnym gospodarstwie. Dzięki dofinansowaniu od biegaczy Paweł znów będzie mógł dużo lepiej funkcjonować - zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej.

Adam Mencnarowski

Beneficjent Poland Business Run 2021

Jest 40-letnim mężczyzną z małej gminy w woj. śląskim. Mimo ograniczeń ruchowych spowodowanych mózgowym porażeniem dziecięcym stara się być aktywny. Pracuje zdalnie, jest zawodnikiem klubu "START" Bielsko - Biała, gdzie uczestniczy w treningach bocci. Wiosną 2021 roku, udało mu się kupić pierwszy "skrojony na miarę" wózek aktywny. Jego uzupełnieniem jest napęd elektryczny, który dofinansowany został ze środków biegu. To wsparcie pozwoli Panu Adamowi stać się bardziej niezależnym zwłaszcza podczas wyjazdów na zawody, czy zgrupowania sportowe.

Amelia Pecka

Beneficjentka Poland Business Run 2021

13-latka z Kartuz w województwie pomorskim, u której we wczesnym dzieciństwie wykryto nowotwór kości piszczelowej. Niestety, konieczna była amputacja prawej nogi na wysokości uda. Amelia bardzo lubi aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, chodzić po lesie, jeździć hulajnogą czy rowerem. W szkole gra w koszykówkę. Nowa proteza, którą wybiegali dla niej biegacze Poland Business Run, pozwoli dziewczynce kontynuować sportowe pasje, a także aktywnie i samodzielnie funkcjonować.

Andrzej Łępski

Beneficjent Poland Business Run 2021

Aktywny senior z Wrocławia, który zawodowo spełniał się w roli strażaka biorącego udział w wielu akcjach ratowniczych. W jego lewej nodze doszło do zatoru. Niestety operacja udrożnienia żył w nodze nie przyniosła rezultatu i konieczna była amputacja. Pan Andrzej nie załamał się i nadal chce być aktywnym człowiekiem. Udziela się jako wolontariusz w Stowarzyszeniu dla Seniorów FAN, a także bierze udział w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku AWF we Wrocławiu. Szansę na kontynuowanie tych aktywności Pan Andrzej zyskał dzięki biegaczom Poland Business Run, którzy dofinansowali zakup jego protezy oraz turnusu rehabilitacyjnego.

Kuba Standera

Beneficjent Poland Business Run 2021

To niezwykle zdeterminowany 39 latek z Małopolski, który w 2017 roku przeszedł amputację prawego podudzia. Siła woli i pasja pomogły Kubie w powrocie do aktywności. Już po 6 tygodniach od zabiegu stanął na nogi, a kolejno wrócił do jazdy na rowerze. I to właśnie jazda na rowerze oraz dalsze wyprawy są jego największą pasją, szczególnie jeśli może je połączyć z łowieniem ryb w dość ekstremalnym morskim wydaniu. Po amputacji przejechał rowerem sporą część Maroka, wybrał się tam łowić ryby na Saharze. Stara się poznawać nowych ludzi i oglądać świat na dwóch kołach. Jego wielkim marzeniem jest wyprawa rowerowa przez Afrykę.

Marek Tomaszewski

Beneficjent Poland Business Run 2021

58 latek mieszkający w Kielcach. Jest ojcem dwojga dorosłych już dzieci oraz dziadkiem 4 – letniego chłopca. Z wykształcenia jest elektronikiem. Przez ponad 20 lat pracował jako projektant sieci teletechnicznych i elektroenergetycznych. Od ponad 30 lat współpracuje z Muzeum Orła Białego w Skarżysku - Kamiennej i działa, aby muzeum gromadziło coraz to nowsze eksponaty. Pan Marek przeszedł amputację w roku 2020. Marzył o protezie, którą wybiegali dla niego biegacze. Jak sam mówi, dzięki niej będzie mógł samodzielnie wyjść z domu, udzielać się w ukochanym muzeum i spacerować z wnuczkiem.

Robert Lewandowski

Beneficjent Poland Business Run 2021

43 latek z woj. kujawsko-pomorskiego, który w kwietniu 2020 przeszedł amputację na poziomie lewego podudzia i prawej stopy. Marzy o tym, by powrócić do aktywności zawodowej, bez kłopotu pokonywać bariery architektoniczne oraz poruszać się bez pomocy wózka. Dzięki biegaczom Poland Business Run otrzymał dofinansowanie do protezy oraz turnusu rehabilitacyjnego połączonego z nauką chodu. Pomoże mu to spełnić marzenie o aktywnym funkcjonowaniu.

Władysław Tkaczyk

Beneficjent Poland Business Run 2021

85 letni senior z Krościenka nad Dunajcem, którego pasją jest pszczelarstwo. Ponad 30 lat temu, w konsekwencji wypadku samochodowego, amputowano mu nogę na wysokości podudzia. Pan Władysław nie poddał się i ciągle stara się być aktywnym człowiekiem. Czuje się niezwykle odpowiedzialny za swoją pasiekę złożoną z 15 uli. Od lat uprawia także winogrona, z których produkuje przepyszne soki i wino. Pan Władysław zgłosił się do fundacji z prośbą o dofinansowanie zakupu leja do protezy, ponieważ ten którego używał do tej pory, wymagał wymiany. Z przyjemnością wraz z biegaczami pomogliśmy Panu Władysławowi, aby jesień jego życia była piękna i aktywna.

Waldemar Grzebuła

Beneficjent Poland Business Run 2021

Jest 58 latkiem ze Skaryszewa na Mazowszu. W lipcu 2017 roku stracił nogę na wysokości uda z powodu powikłań miażdżycy. Aktualnie porusza się dzięki protezie, w której konieczna była wymiana leja ze względu na zmiany obwodowe kikuta. Dofinansowanie z fundacji pomoże mu w polepszeniu codziennego funkcjonowania. Przed amputacją bardzo lubił jazdę rowerem i długie spacery, do czego pragnie powrócić. Ma ogromną nadzieję, że spełnią się jego marzenia o zwiedzaniu nowych zakątków Polski.

Robert Lempart

Beneficjent Poland Business Run 2021

55 latek z Kra­kowa, który od zawsze był osobą aktywną zawodowo, pracował jako przedstawiciel handlowy oraz kierowca-dostawca. Podczas pełnienia obowiązków zawodowych w roli kierowcy doszło do awarii akumulatora, co w rezultacie doprowadziło u niego do poważnego odmrożenia kończyn dolnych. Początkiem 2021 r. amputowano mu obie nogi na poziomie podudzia. Z fundacji otrzy­mał dofi­nan­so­wa­nie do pro­tez koń­czyn dol­nych oraz reha­bi­li­ta­cji w Cen­trum Reha­bi­li­ta­cji Znowu w Biegu. Po okresie rekonwalescencji i rehabilitacji ma plan powrotu do pracy w branży technicznej. Chciałby spróbowanie jeszcze swoich sił w sporcie. Jazda na rowe­rze, pły­wa­nie, bie­ga­nie, koszy­kówka, to marzenia, które mają szansę się spełnić.

Janusz Smoła

Beneficjent Poland Business Run 2021

36 latek z woje­wódz­twa pod­kar­pac­kiego, który w 2018 r. pod­czas prac rol­ni­czych, przy roz­drab­nia­niu drzewa, uległ wypad­kowi. Doprowadziło to do utraty prawej ręki powy­żej łok­cia. Problemy w wykonywaniu codziennych czynności przez Pana Janusza stały się faktem, ponieważ do tej pory był osobą praworęczną. Jest kochającym mężem i ojcem czwórki wspaniałych dzieciaczków. Jak mówi to, rodzina jest dla niego motywacją do życia i realizacji swoich planów. Przed wypadkiem był kierowcą, zawód ten stanowił dla niego prawdziwą pasję. Zakup protezy ręki umożliwi mu zwiększenie samodzielności w życiu codziennym, opiekę nad dziećmi, a kolejno powrót do pracy. To wszystko stało się możliwe również dzięki biegaczom Poland Business Run, którzy przyczynili się do dofinansowania zaawansowanej protezy ręki.

Małgorzata Sikora

Beneficjentka Poland Business Run 2021

24-latka z Małopolski, która w 2017 roku w wyniku wypadku komunikacyjnego straciła lewą nogę. Mimo to ukończyła studia magisterskie oraz uzyskała awans na nauczyciela kontraktowego. Obecnie pracuje w jednym z krakowskich przedszkoli jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Wsparcie w zakupie nowej protezy pomoże jej sprawnie się poruszać, a tym samym ułatwi dalszy rozwój zawodowy. Gosia jako aktywna młoda osoba planuje ukończenie studiów podyplomowych oraz uzyskanie kolejnych awansów w karcie nauczyciela. Nowa proteza ułatwi jej nie tylko życie zawodowe, ale również wykonywanie obowiązków poza pracą.

Beata Gerycz-Musiał

Beneficjentka Poland Business Run 2021

40 letnia mieszkanka Krakowa. W wieku 14 lat amputowano jej prawą nogę z powodu choroby nowotworowej. Od tego czasu porusza się za pomocą protezy. Mimo niepełnosprawności ukończyła studia pedagogiczne oraz podyplomowe z administracji. Kilka lat była wolontariuszką w świetlicy środowiskowej dla dzieci, obecnie pracuje jako pracownik biurowy. W wolnych chwilach lubi czytać szczególnie kryminały, oglądać filmy i chodzić na długie spacery. Bardzo chciałaby móc znowu usiąść na rower i wybrać się z mężem na wycieczkę rowerową lub pieszą wycieczkę w polskie góry. Dofinansowanie pomoże jej w zakupie protezy, która ułatwi jej wykonywanie codziennych czynności, a także da szansę na zdobywanie nowych kwalifikacji oraz sprawowanie opieki nad rodziną, dla której chce ciągle być wsparciem.

Agnieszka Roll

Beneficjentka Poland Business Run 2021

41 latka z woj. wielkopolskiego, która od 7 roku życia choruje na cukrzycę typu 1. W wyniku powikłań w 2018 roku konieczna była amputacja lewej nogi na wysokości uda. Od tego czasu porusza się wyłącznie na wózku inwalidzkim. Mimo tego jest szczęśliwą żoną i matką nastoletniego chłopca. Ze względu na zły stan zdrowia oraz choroby współistniejące nie pracuje zawodowo. Marzy, aby móc samodzielnie się poruszać oraz uczestniczyć w życiu swojego dziecka. Otrzymała dofinansowanie do wymiany leja protezowego. Dzięki dopasowanym lejowi jej marzenia będą możliwe do zrealizowania.

Bartłomiej Krawczyk

Beneficjent Poland Business Run 2021

31 latek z Niepołomic w woj. małopolskie. W 2013 r. w wyniku wypadku komunikacyjnego doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego i od tej pory porusza się wyłącznie na wózku. Po roku intensywnej rehabilitacji zaczął wracać do funkcjonowania, prowadzenia samochodu oraz ulubionych podróży. Próbował wielu dyscyplin sportowych, najbardziej pasjonuje go monoski (narciarstwo), handbike (kolarstwo) oraz koszykówka. Jest zawodnikiem w krakowskim klubie For Heroes, gdzie trenuje koszykówkę na wózkach. Z wykształcenia jest mechanikiem, również działa na rzecz wielu regionalnych fundacji mających na celu pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową m.in. Fundacji Poland Business Run, w której aktywnie działa jako Trener Wsparcia. Bliska jest mu idea pomocy osobom z niepełnosprawnością ruchową ze względu na to, iż sam jako osoba świeżo po wypadku taką pomoc otrzymał. Aktualnie z powodu znacznego wyeksploatowania wózka potrzebował dofinansowania do nowego sprzętu. Zakup lekkiego wózka aktywnego ułatwi mu samodzielne funkcjonowanie. Jego marzeniem jest założenie rodziny.

Organizator

Sponsor Strategiczny

Sponsor Główny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.