Beneficjenci

Włodzimierz Habernik

Beneficjent Poznań Business Run 2019

63-latek z Wielkopolski. W 2009 r. w wyniku wypadku w pracy amputowano mu lewą nogę na wysokości uda. Mimo braku kończyny udziela się społecznie i charytatywnie w swojej okolicy. Od 2012 r. jest ambasadorem Fundacji Dr. Clown, dzieli się swoim doświadczeniem i pomaga osobom w podobnej sytuacji. Nowa proteza pomoże mu wrócić do aktywności i działalności społecznej.

Piotr Kąkol

Beneficjent Poznań Business Run 2019

37 lat-latek, w 2004 r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu i przeszedł amputację lewej nogi na wysokości uda, po której długo dochodził do siebie. W powrocie do zdrowia i sprawności pomogła mu aktywność fizyczna i uprawianie sportu. Aktualnie trenuje rzuty lekkoatletyczne w kadrze Polski, jego celem jest występ w mistrzostwach świata oraz paraolimpiadzie. Potrzebuje protezy nogi, aby móc rozwijać sportowe pasje oraz skończyć studia. Jego marzeniem jest zostać trenerem lekkoatletki.

Marlena Lewandowska

Beneficjentka Katowice Business Run 2019

33-latka z Katowic, która urodziła się z brakiem dwóch kończyn – prawej ręki i prawej nogi. Pracuje jako copywriter, jest pasjonatką fotografii oraz pływania, w tej dyscyplinie brała udział w paraolimpiadzie w Atenach. Nowa proteza pozwoli jej rozwiązać problemy z kręgosłupem i zacząć przygodę z wycieczkami w góry, które aktualnie może podziwiać tylko z daleka.

Oliwier Małolepszy

Beneficjent Katowice Business Run 2019

6-latek z Częstochowy, który urodził się bez prawego przedramienia i dłoni. Od kiedy skończył pierwszy miesiąc życia wymaga fachowej pomocy i ciągłej rehabilitacji. Mimo to jak każdy inny chłopiec lubi biegać, skakać i bawić się z rówieśnikami. W tej chwili potrzebuje protezy ręki, która odciąży kręgosłup i pomoże mu w codziennych czynnościach.

Adam Fierasiewicz

Beneficjent Warszawa Business Run 2019

20-latek z Siedlec, student kryminologii. W 2015 r. w wyniku wypadku stracił obie nogi. Mimo to stara się aktywnie spędzać czas, brać udział w wyjazdach i próbuje swoich sił w sporcie (narty i sitwake). Protezy pozwolą mu na normalne funkcjonowanie, odstawienie wózka i dążenie do jak największej sprawności fizycznej.

Joanna Szyłak

Beneficjentka Warszawa Business Run 2019

32-latka pochodząca z Sokółki, szczęśliwa żona i mama 5-letniej Julity. Ponad 10 lat walczyła z chorobą nowotworową, w wyniku której ostatecznie w listopadzie 2018 r. przeszła amputację nogi. Swoje losy opisuje w książce „Wygrane życie”. Udziela się społecznie w swojej okolicy. Marzy, by jak najszybciej stanąć na dwóch nogach, znów jeździć na rowerze, chodzić na basen i do pracy. Dzięki protezie będzie mogła znów być aktywną mamą i cieszyć się życiem, tak jak przed chorobą.

Marcin Kasprzyk

Beneficjent Kraków Business Run 2019

41-latek z Krakowa, były żołnierz. W 2018 r. przeżył wypadek komunikacyjny i amputację lewej nogi na wysokości uda. Dzięki pomocy specjalistów, a także wsparciu rodziny i przyjaciół nie poddał się i coraz lepiej radzi sobie w nowej rzeczywistości. Profesjonalna proteza oraz rehabilitacja pomogą mu wrócić do życia sprzed wypadku.

Marcin i Alan Pędzik

Beneficjenci Kraków Business Run 2019

Marcin Pędzik to 38-latek z okolic Gdowa, ojciec 5-letniego Alana, który jest opóźniony psychoruchowo i często hospitalizowany. W wrześniu 2016 r. w wyniku upadku z wysokości podczas pracy Marcin doznał złamania kręgosłupa i od tej pory porusza się na wózku. Niedawno przeszedł długo oczekiwaną operację, dzięki której znów zaczął chwytać prawą ręką. Aktualnie potrzebuje środków na rehabilitację swoją oraz syna.

Oliwier Szymański

Beneficjent Wrocław Business Run 2019

Niespełna 2-latek z Wrocławia. W wieku 2 miesięcy zachorował na inwazyjną chorobę meningokokową, w wyniku której przeszedł amputację lewego podudzia i prawej stopy. Jednocześnie cierpi na niewydolność nerek i niedobór odporności. Mimo to jest bardzo wesołym, aktywnym, pełnym energii dzieckiem. Z wielką radością i zapałem próbuje stawiać pierwsze kroki. Nowe protezy oraz rehabilitacja z nauką chodu pozwolą chłopcu na prawidłowy rozwój psychoruchowy.

Robert Wydera

Beneficjent Wrocław Business Run 2019

22-latek, student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Urodził się z wrodzonym brakiem lewej kości udowej. Od dziecka pasjonuje go sport i aktywność fizyczna. Zawodnik sekcji siatkówki na siedząco, powołany do reprezentacji Polski, zdobywca medali Mistrzostw Polski, uczestnik Mistrzostw Europy i Świata. Dodatkowo trenuje kajakarstwo i marzy o udziale w Igrzyskach Olimpijskich w tej dziedzinie. By móc wygodnie się poruszać i realizować dalsze plany, potrzebuje nowej protezy nogi.

Rafał Nachtygal

Beneficjent Gdańsk Business Run 2019

43-latek z Gdańska. W 2016 r. uległ wypadkowi samochodowemu, w skutek którego przeszedł amputację lewej nogi pod kolanem, a następnie 3 reamputacje. Przed wypadkiem pracował jako monter systemów przeciwpożarowych, a jego hobby było rzeźbienie. Teraz to hobby stało się pracą – Rafał zbiera na protezę nogi, tworząc unikatowe rzeźby w drewnie i sprzedając swoje rękodzieła na hali targowej w Gdyni. Nowoczesna proteza pomoże mu w życiu codziennym oraz dalszej pracy.

Iwona Blok

Beneficjentka Rzeszów Business Run 2019

17-latka z Podkarpacia, uczennica technikum. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i porusza na wózku, jednak robi wszystko, by w przyszłości samodzielnie chodzić. Chce uzyskać tytuł technika przemysłu mody, lubi projektować ubrania, szyć na maszynie, pogłębiając swoje zdolności manualne. Nauka w szkole pozwala jej przebywać w środowisku osób pełnosprawnych, zdobyć pewność siebie, akceptację i pomoc rówieśników. Otrzymane wsparcie pomoże jej w kontynuacji dalszej, codziennej rehabilitacji.

Waldemar Woźniak

Beneficjent Łódź Business Run 2019

W wyniku wypadku komunikacyjnego stracił obie nogi i porusza się na wózku lub o protezach. Mimo niepełnosprawności jest bardzo aktywną osobą, instruktorem żeglarstwa oraz członkiem Kadry Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. W 2018 r. roku w tej dziedzinie zdobył tytuł Wicemistrza Świata. Od dzieciństwa jego pasją jest też lotnictwo, a od 20 lat lata na motolotni. Jego marzeniem jest praca na morzu w roli kapitana żaglowca. Waldemar potrzebuje protez, których będzie mógł używać także na jachcie czy motolotni i które pomogą mu w podjęciu stałej pracy.

Oskar Wojciechowski

Beneficjent Lublin Business Run 2019

10-latek z Lublina, który urodził się z zespołem wad wrodzonych i musiał przejść ciężkie operacje, a w wieku 2 lat również amputację lewej nóżki do wysokości kolana. Oskar jest bardzo radosnym dzieckiem. Uczęszcza do szkoły podstawowej i lubi spędzać czas ze swoimi kolegami, stara się być aktywny ruchowo. W związku z tym, że rośnie, wymiana protezy jest nieunikniona. Rehabilitacja oraz proteza umożliwią Oskarowi samodzielne poruszanie się, zabawę z rówieśnikami czy jazdę na rowerze.

Antoni Witowski

Beneficjent Kraków Business Run 2019

65-letni senior z województwa małopolskiego, który cierpi z powodu stwardnienia rozsianego (SM). W związku z chorobą porusza się na wózku i potrzebuje stałej, kosztowej rehabilitacji. Dzięki wsparciu Fundacji uzyska dofinansowanie do rehabilitacji domowej, która spowolni postępy choroby i pozwoli mu jak najdłużej być samodzielnym.

Dominik Skalski

Beneficjent Kraków Business Run 2019

Ma 35 lat i pochodzi spod Krakowa. W grudniu 2018 roku uległ wypadkowi w pracy - został przygnieciony przez walec. W wyniku tego zdarzenia amputowano mu nogę na wysokości podudzia. Mimo trudności, wierzy, że dzięki protezie i rehabilitacji będzie mógł być aktywnym tatą trzech córek. Chciałby wrócić do aktywności sportowej i zawodowej sprzed wypadku.

Jan Ossowski

Beneficjent Kraków Business Run 2019

75-letni senior z Małopolski. W 2018 roku w wyniku martwicy został poddany amputacji nogi na poziomie uda. Dodatkowo zmaga się z amputacją palców u drugiej stopy oraz wieloma chorobami współistniejącymi. Jest jednym z kilku seniorów, którym biegacze z Krakowa pomogą w dofinansowaniu protezy.

Jarosław Żarów

Beneficjent Kraków Business Run 2019

Jarosław ma 67 lat - na co dzień zaraża innych poczuciem humoru i chęcią odkrywania świata. Od kilku lat intensywnie walczy z chorobą miażdżycową, w wyniku której na początku 2019 roku stracił lewą nogę. Dzięki dofinansowaniu protezy oraz profesjonalej opiece rehabilitacyjnej ma szansę znowu być sprawny. Pragnie wrócić do pieszych wędrówek i prowadzenia samochodu, bo kiedyś pracował jako zawodowy kierowca.

Inez Wrzesińska

Beneficjentka Warszawa Business Run 2019

W maju 2014 roku spadła z dużej wysokości łamiąc kręgosłup w odcinku piersiowym. W wyniku wypadku ma uszkodzony rdzeń kręgowy i niedowład kończyn dolnych. Do codziennego funkcjonowania potrzebny jest jej aktywny wózek, który będzie indywidualnie dopasowany do jej potrzeb. Inez na co dzień pracuje jako doradca ds. obsługi klienta, dlatego mobilność jest dla niej bardzo ważna. Chciałaby kontynuować studia prawnicze i pracować w zawodzie. Poza tym pasjonuje się sportem - gra w koszykówkę na wózkach w klubie sportowym KSN Start Warszawa, uprawia crossfit i bierze udział w biegach ulicznych. Pomimo nabytej niepełnosprawności chce aktywnie spełniać się na każdej życiowej płaszczyźnie.

Mariusz Podgórzak

Beneficjent Warszawa Business Run 2019

Ten młody chłopak ma 24 lata i trzy lata temu uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. W wyniku tego zdarzenia stracił dwie nogi oraz prawą rękę - druga niestety jest sprawna tylko częściowo. Przed wypadkiem był pełnym energii chłopakiem i uprawiał sport. Nigdy się nie poddaje i stara się czerpać z życia jak najwięcej. Mariusz jest tegorocznym beneficjentem warszawskiej sztafety, dzięki której otrzyma wsparcie w zakresie rehabilitacji i nauki chodu w protezach. Dzięki temu stanie się bardziej samodzielny i będzie mógł spełnić marzenia o powrocie do aktywności sportowej i życia towarzyskiego.

Robert Sperka

Beneficjent Warszawa Business Run 2019

Robert Sperka to 34 letni mieszkaniec Warszawy. We wrześniu 2010 r. uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego doszło do skomplikowanego złamania prawego podudzia, uszkodzenia mięśni oraz poważnej infekcji. W trakcie blisko rocznej hospitalizacji Robert przeszedł 7 operacji. Niestety nie udało mu się uratować nogi i w 2012 roku przeszedł amputację podudzia. Sześć lat później z powodu powikłań przeszedł reamputację. Obecnie jest na etapie protezowania, aby w przyszłości móc normalnie żyć, pracować i spełniać swoje marzenia. Biegacze z Warszawy pomagają mu w zakupie protezy.

Sebastian Bartosz Lipiński

Beneficjent Warszawa Business Run 2019

Jako półtoraroczny chłopiec, podczas zabawy, włożył rękę w mechanizm silnika ciągnika rolniczego i stracił rękę. Mimo walki lekarzy, nie udało się jej uratować. Od samego początku poddawany był rehabilitacji, bo jego rodzice dbali o to, aby leczenie przebiegało prawidłowo i efektywnie. Dziś ma 22 lata i jest absolwentem pedagogiki resocjalizacyjnej. Pracuje, prowadzi samochód i jest aktywnym Strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w rodzinnej miejscowości. Bartek cały czas potrzebuje rehabilitacji, dlatego w tym zakresie uzyska pomoc dzięki uczestnikom sztafety w stolicy. Dzięki turnusowi rehabilitacyjnemu przygotowuje się również do przyszłego oprotezowania.

Krzysztof Macikiewicz

Beneficjent Katowice Business Run 2019

Krzysiek ma 23 lata i jest byłym żołnierzem ze Śląska - przed wypadkiem komunikacyjnym pełnił służbę jako sierżant podchorąży Akademii Wojsk Lądowych. Stracił nogę pierwszego dnia urlopu przed Wielkanocą w 2017 roku. Mimo to, nigdy nie zamierza się poddawać - uprawia street workout i marzy o powrocie do sprawności fizycznej oraz służby. Pomoże mu w tym turnus rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacji Znowu W Biegu. W wolnych chwilach prowadzi bloga - z Protezą.

Maja Bidzińska

Beneficjentka Katowice Business Run 2019

Maja Bidzińska ma 41 lat i mieszka w Katowicach. W październiku 2018, w wyniku sepsy, przeszła amputację nogi na poziomie uda. Mimo ciężkiej sytuacji życiowej stara się wrócić do aktywności. Cały czas walczy o normalne życie, dlatego rozwija swoje kompetencje poprzez udział w projekcie aktywizacji zawodowej. Dzięki biegaczom z Katowic weźmie udział w turnusie rehabilitacyjnym, który wzmocni jej mięśni, zwiększy aktywność i przygotuje do oprotezowania. Maja marzy, żeby samodzielnie funkcjonować i jeszcze kiedyś jeździć na rowerze.

Małgorzata Sikora

Beneficjentka Kraków Business Run 2019

Gosia to 22-latka z Małopolski, która w 2017 roku uległa wypadkowi komunikacyjnemu na przejeździe tramwajowym tracąc lewą nogę. Dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół udało jej się zdobyć protezę i wrócić na studia. Obecnie potrzebuje środków na dalszą rehabilitację, dzięki której będzie mogła sprawniej się poruszać oraz realizować swoje marzenia związane z ukończeniem studiów i rozpoczęciem pracy jako nauczycielka.

Andrzej Marczułajtis-Walczak

Beneficjent Kraków Business Run 2019

Kokos, bo tak zwracają się do niego najbliżsi, ma 3 lata. Od urodzenia cierpi na spastyczność kończyn górnych i dolnych. Lubi oglądać bajki oraz obserwować dzieci grające w piłkę. Codzienna praca nad jego rozwojem ma na celu poprawę funkcjonowania, utrzymanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej oraz naukę porozumiewania się. Dzięki wsparciu Fundacji otrzyma dofinansowanie do zakupu pionizatora.

Tadeusz Mazurkiewicz

Beneficjent Wrocław Business Run 2019

Tadeusz to 73-letni emeryt, który w wyniku cukrzycy oraz miażdżycy, w listopadzie 2018 stracił lewą nogę na wysokości podudzia. Mimo zaawansowanego wieku i wielu współistniejących chorób stara się samodzielnie żyć. Powrócił do swojego żywiołu - prowadzenia samochodu. Dzięki Fundacji Poland Business Run weźmie udział w specjalistycznej rehabilitacji, która pomoże mu nauczyć się chodzić w protezie.

Piotr Braszkiewicz

Beneficjent Łódź Business Run 2019

Piotr ma 24 lata i jest beneficjentem charytatywnej sztafety w Łodzi. W marcu 2018 w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił rękę na poziomie przedramienia, dlatego dziś potrzebuje protezy oraz rehabilitacji. To dla niego szansa na powrót do sprawności i realizowanie tanecznej pasji, która jest nie tylko aktywnością fizyczną, ale też społeczną.

Grażyna Kopias

Beneficjentka Łódź Business Run 2019

Grażyna to 68-letnia seniorka z Łodzi, która w 2007 roku przeszła amputację nogi na wysokości uda z powodu choroby nowotworowej. Jest emerytowaną rehabilitantką i mimo tego, iż nie może już pracować, stara się wspierać inne osoby po amputacjach. Dzięki Fundacji Poland Business Run otrzyma pomoc w zakresie rehabilitacji, podczas której nauczy się chodzić w protezie oraz usprawni chorą rękę.

Patryk Dąbrowski

Beneficjent Poznań Business Run 2019

W lipcu 2018 roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w pracy. Mimo natychmiastowej operacji i próby rekonstrukcji rdzenia kręgowego, doznał porażenia kończyn dolnych, co było dla niego bardzo traumatyczne. Dziś Patryk dąży do jak najlepszej sprawności fizycznej oraz samodzielnego poruszania się. Każdego dnia walczy o powrót do życia sprzed wypadku, aby móc realizować swoje pasje do muzyki i sportu. Dzięki biegaczom z Poznania otrzyma dofinansowanie do wózka aktywnego.

Wioletta Kowalska

Beneficjentka Kraków Business Run 2019

Wiola to 45-letnia wychowawczyni w żłobku. W wyniku wypadku komunikacyjnego we wrześniu 2018 roku straciła prawą nogę na wysokości podudzia. Wypadek uniemożliwił Wioli pracę zawodową, która jest jej życiową pasją. Rehabilitacja i nauka chodu w protezie pozwolą na szybszy powrót do sprawności i życie bez ograniczeń.

Marek Wesołowski

Beneficjent Gdańsk Business Run 2019

Marek to 23-letni student fizjoterapii. W grudniu 2017 r. w wyniku wypadku stracił dwie nogi, dlatego w ubiegłym roku biegacze w Gdańsku pomogli w dofinansowaniu jego protez. Tym razem, dzięki pomorskim drużynom, weźmie udział w turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu. Mimo niepełnosprawności Marek realizuje swoją pasję do sportu i trenuje koszykówkę na wózkach. Jego marzeniem jest reprezentowanie kraju na paraolimpiadzie. Dzięki nauce chodu jego funkcjonowanie w protezach znacznie się poprawi i pomoże osiągać wyznaczone cele.

Marek Jurczyk

Beneficjent Szczyrk Business Run 2019

43-latek, który w czerwcu 2019 r. wskutek wypadku komunikacyjnego stracił nogę na poziomie uda. Przed amputacją pracował jako geolog górniczy w kopalni węgla kamiennego „Borynia” w Jastrzębiu Zdroju. Jego marzeniem jest powrót do pracy, która jest jego pasją, a także do swojego hobby - zbierania okazów geologicznych, jazdy na rowerze oraz pływania. Dzięki biegaczom ze Szczyrku otrzyma dofinansowanie do protezy i turnusu rehabilitacyjnego w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu w Krakowie.

Jakub Kurowski

Beneficjent Szczyrk Business Run 2019

Kuba ma 8 lat i jest mieszkańcem Szczyrku. Od urodzenia cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Mimo swoich ograniczeń jest bardzo pogodny i aktywny. Uwielbia muzykę. Kuba potrzebuje ciągłej rehabilitacji, która pomoże mu się usamodzielnić i być jak inne dzieci. Dzięki biegaczom w Szczyrku będzie mógł wziąć udział w turnusie rehabilitacyjnym.

Weronika Pawlik

Beneficjentka Kraków Business Run 2019

20-letnia studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która w 2018 r. uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Wracając z uczelni została potrącona przez tramwaj - w wyniku tego zdarzenia straciła prawą rękę na poziomie ramienia. Jej pasją jest rehabilitacja dzieci z niepełnosprawnościami, w szczególności hipoterapia. Obecnie Weronika sama potrzebuje specjalistycznej pomocy, dlatego dzięki biegaczom z Krakowa weźmie udział w turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu.

Maria Czerwińska

Beneficjentka Kraków Business Run 2019

Pani Maria to 76-letnia mieszkanka Krakowa. Jest osobą z niepełnosprawnością ruchową, która od 10 lat cierpi z powodu choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa oraz stawów obwodowych. Dzięki wsparciu Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu otrzyma specjalistyczne wsparcie rehabilitacyjne, na które sama nie mogłaby sobie pozwolić.

Dariusz Ptak

Beneficjent Wrocław Business Run 2019

Dariusz to 51-letni elektromonter pogotowia elektrycznego. W wyniku powikłań cukrzycy, w lutym 2019r. stracił lewą nogę na wysokości podudzia. Dzięki Fundacji Poland Business Run weźmie udział w specjalistycznym turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu w Krakowie. Dzięki niemu nabierze pewności w poruszaniu się na protezie i będzie mógł wrócić do pracy zawodowej.

Michalina Helmchen

Beneficjentka Poznań Business Run 2019

Michalina ma 7 lat i pochodzi z Wielkopolski. Urodziła się z zespołem wad wrodzonych, w wyniku których zmaga się m. in. z problemami ruchowymi. Niedorozwój kończyn dolnych sprawia, że aby móc się poruszać, potrzebuje wózka aktywnego. Misia pomimo problemów zdrowotnych jest bardzo wesołą oraz zaradną dziewczynką. Chętnie uczestniczy w życiu szkolnym i rodzinnym. Dzięki biegaczom z Poznania otrzyma nowy wózek, który pozwoli jej się usamodzielnić.

Władysław Paś

Beneficjent Kraków Business Run 2019

Pan Władysław to 64-letni mieszkaniec Krakowa. W 2017 roku przebył amputację nogi na poziomie uda w wyniku miażdżycy tętnic. Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run otrzymał dofinansowanie do rehabilitacji i treningi nauki chodu w protezie. Dzięki temu wsparciu senior z Krakowa może czuć się bezpieczniej i lepiej poruszać się z nową nogą.

Grzegorz Świniarski

Beneficjent Poznań Business Run 2019

Grześ to 10-latek z Wielkopolski. W związku z dziecięcym porażeniem mózgowym zmaga się z problemami ruchowymi. Mimo problemów w poruszaniu Grześ jest niezwykle radosnym chłopcem, a uśmiech z jego twarzy praktycznie nie znika. Dzięki Fundacji Poland Business Run otrzyma wózek aktywny, dzięki któremu będzie mógł sprawniej się poruszać. Chłopiec jest utalentowany artystycznie - uwielbia rysować, a także gra na pianinie. Jest aktywny społecznie i lubiany przez otoczenie. Był wolontariuszem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Katarzyna Mieczkowska

Katarzyna Mieczkowska to szczęśliwa żona i mama 7-letniego chłopca. W wyniku potrącenia przez samochód ponad 30 lat temu przeszła amputację lewej nogi na poziomie uda. W marcu tego roku przeszła reamputację i osteointegrację, dlatego teraz uczy się chodzić na nowo. Dzięki turnusowi rehabilitacyjnemu w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu będzie mogła poprawić swoją sprawności, która pozwoli jej wrócić do pracy. Z wykształcenia jest technikiem dentystycznym i marzy o pomocy potrzebującym.

Weronika Uszakiewicz

Weronika ma 24 lata i w maju tego roku przeszła amputację lewej nogi wskutek wady wrodzonej. Dzięki pomocy Fundacji Poland Business Run będzie mogła kupić protezę, która umożliwi jej sprawne funkcjonowanie na co dzień, a także opiekę nad 2,5-letnią córeczką. Z zawodu jestem redaktorem oraz copywriterem. Marzy o powrocie do aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Kinga Macak

Kinga to szczęśliwa żona i mama dwóch córek. Od urodzenia jest niepełnosprawna, a w wyniku zapalenia kości ponad 20 lat temu przeszła amputację nogi. Mimo niepełnosprawności jest bardzo aktywna – trenuje crossfit, strzela z łuku, kuszy, robi zdjęcia, a także interesuje się rękodzielnictwem. Dzięki pomocy Fundacji Poland Business Run zakupi nową, dopasowaną protezę, która pomoże jej poruszać się bez bólu i zmęczenia.

Dorota Hałat

Beneficjentka Katowice Business Run 2019

Dorota w wyniku choroby nowotworowej przeszła amputację nogi na wysokości uda, dlatego od dwóch lat porusza się na protezie. Dzięki pomocy Fundacji Poland Business Run uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu. Treningi pod okiem fizjoterapeutów przyniosły pozytywny efekt i zmotywowały Dorotę do ćwiczeń w domu.

Paweł Gzyl

Beneficjent Kraków Business Run 2019

Paweł Gzyl ma 55 lat, z wykształcenia jestem polonistą, a z zawodu – dziennikarzem. Pasjonuje się muzyką i filmem. W wyniku wypadku samochodowego stracił lewe podudzie, a udo zostało poważnie uszkodzone. Po piętnastu latach, dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run, będzie mógł kupić nową protezę, która pozwoli mu lepiej radzić sobie w pracy i sprawniej funkcjonować w życiu codziennym.

Beata Cichy

Beneficjentka Kraków Business Run 2019

Beata to 30-letnia Krakowianka. Od urodzenia cierpi na artrogrypozę, która powoduje przykurcze mięśni i ogranicza ruchomość stawów. Ma kłopoty z wykonywaniem codziennych czynności oraz samodzielnym poruszaniem się, dlatego dłuższe odległości pokonuje wózku. Beata jest w 80% niepełnosprawna, co w jej przypadku oznacza 100% zależności od drugiego człowieka. Mimo to aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i zawodowym. Dzięki wsparciu biegaczy z Krakowa otrzymała specjalistyczne wsparcie rehabilitacyjne w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, na które sama nie mogłaby sobie pozwolić.

Gabrysia Głowacka

Beneficjentka Łódź Business Run 2019

Gabrysia jest wesołą dziewczynka i lubi bawić się z innymi dziećmi. Od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe. Dzięki leczeniu i rehabilitacji nauczyła się samodzielnie chodzić w aparatach ortopedycznych, jednak w związku z problemami zdrowotnymi pogorszyła się jej kondycja fizyczna. By mogła wrócić do stanu z przed choroby potrzebuje ciągłej rehabilitacji, której nie zapewnia NFZ.

Mariusz Łesyk

Beneficjent Wrocław Business Run 2019

Mariusz ma 56 lat, kocha pływać, jeździć na rowerze i na nartach. W lutym 2019 roku w wyniku wypadku motocyklowego przeszedł amputację. Dzięki turnusowi rehabilitacyjnym w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, będzie mógł wrócić do aktywnego trybu życia sprzed wypadku.

Adam Paluch

Beneficjent Katowice Business Run 2019

Pan Adam to emerytowany nauczyciel, a także dziadek 2,5-letniej Marysi, z którą wspólnie podjadają krakersy i rozwiązują krzyżówki. W styczniu 2019 roku pokonał sepsę i martwicze zapalenie powięzi, jednak dla ratowania życia niezbędna była amputacja prawej nogi. Niestety, druga noga od wielu lat jest niesprawna z powodu zwyrodnienia stawu biodrowego. Samodzielność od zawsze jest dla pana Adama priorytetem, dlatego codziennie o nią walczy. Ma nadzieję, że dzięki rehabilitacji, będzie mógł jeszcze kiedyś karmić z Marysią wiewiórki czy jeść prawdziwe ptysie z bitą śmietaną.

Beniamin Dubek

Beneficjent Katowice Business Run 2019

Beniamin ma 22 lata i mieszka w Rydułtowach na Górnym Śląsku. Będąc małym dzieckiem, uległ wypadkowi komunikacyjnemu, na którego skutek utracił rękę i nogę, dlatego przez ostatnie 19 lat funkcjonował bez żadnej protezy. Mimo znacznej niepełnosprawności jest w pełni samodzielny, zadowolony z życia oraz pełny nadziei na lepsze jutro. Uwielbia malować, rzeźbić i uprawiać sport. Dzięki pomocy ludzi od kilku miesięcy posiada protezę nogi i czeka na protezę ręki. Turnus rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu pomoże mu oswoić się z nową protezą, postawić pierwsze kroki oraz wzmocnić mięśnie.

Piotr Paździor

Beneficjent Katowice Business Run 2019

Pan Piotr jest 72-letnim emerytowanym nauczycielem wychowania fizycznego, który z powodu miażdżycy przeszedł amputację na wysokości uda. Dzięki pomocy Fundacji Poland Business Run zakupił nowy lej do protezy, który pomoże mu w sprawnym poruszaniu się. Pan Piotr ma nadzieję, że w przyszłości będzie chodził, a może i truchtał w kolejnych edycjach charytatywnej sztafety.

Borys Kużel

Beneficjent Katowice Business Run 2019

Borys to 7-letni radosny chłopiec, który od 2 lat zmaga się z nowotworem rdzenia kręgowego. Po operacji częściowego wycięcia guza śródrdzeniowego wystąpił u niego niedowład prawej nogi oraz opadająca stopa. Wiąże się z tym postępująca osteoporoza, którą pogłębiają kolejne złamania nogi. Obecnie Borys porusza się o kulach oraz w ortezie prawej stopy, by podczas codziennej rehabilitacji poprawiać swoją sprawność. Marzy o tym, aby chodzić do szkoły jak jego koledzy, znów biegać i grać w piłkę. Wsparcie Fundacji Poland Business zapewniło mu kolejne godziny cennej rehabilitacji.

Piotr Pierchała

Beneficjent Katowice Business Run 2019

15-letni Piotr od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę, a dodatkowo ma problemy ze wzrokiem i biodrami. Z uwagi na wiele schorzeń, cały czas potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach, intensywnej rehabilitacji oraz wózka aktywnego. Mimo niepełnosprawności pasjonuje się pływaniem – w wodzie potrafi przejść po dnie basenu czy przepłynąć różne dystanse. Swoich sił próbuje też w nurkowaniu. Każdy dzień jest dla niego walką z własnym ciałem, bo nieprawidłowe napięcie mięśniowe powoduje ból i deformacje. Dzięki dofinansowaniu Fundacji Poland Business Run Piotr mógł uczestniczyć w specjalistycznym turnusie rehabilitacyjnym.

Jędrzej Rosa

Beneficjent Kraków Business Run 2019

Jędrzej to 23-letni student realizacja dźwięku w Warszawie. Urodził się z wrodzoną amputacją wszystkich kończyn. Pasjonuje się jest muzyka, śpiewem i edycją materiałów audio. Nie posiada dłoni oraz całych podudzi. Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run będzie mógł zakupić nowe stopy protezowe, aby sprawnie i komfortowo wkroczyć w dorosłe życie.

Patryk Równiak

Beneficjent Kraków Business Run 2019

Patryk ma 22 lata i od urodzenia walczy o każdy dzień swojego życia. Przeszedł już wiele różnych rehabilitacji, aby móc sprawnie funkcjonować i chodzić do szkoły specjalnej. Jest lubianym kolegą i uczniem. Mimo obustronnego niedosłuchu stara się mówić, a wbrew temu, że nie jest w stanie chodzić – jeździ na specjalnym rowerze. Każdy kolejny turnus rehabilitacyjny jest dla niego szansą na samodzielne kroki, dlatego dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run może cieszyć się cennymi godzinami ćwiczeń z fizjoterapeutą.

Renata Suchodolska

Beneficjentka Lublin Business Run 2019

Renata ma 49 lat i we wrześniu 2017 roku w wyniku wypadku straciła prawą rękę. Rok później dzięki pomocy Fundacji Poland Business Run i wsparciu dobrych ludzi, udało jej się zakupić protezę roboczą. Aby móc w pełni korzystać z nowej ręki, potrzebuje rehabilitacji, która usprawni zanikające mięśnie ramienia i odciąży kręgosłup. Dzięki tegorocznemu wsparciu od naszej Fundacji Renata odbędzie turnus rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu w Krakowie, by na nowo żyć samodzielnie.

Dagmara Rydz

Beneficjentka Łódź Business Run 2019

Dagmara mieszka w Łodzi, jest aktywną zawodowo, rodzinnie i sportowo żoną oraz mamą dwóch chłopców. Razem z rodziną uwielbia pływać, chodzić po górach, jeździć na rolkach, łyżwach i nartach. Urodziła się bez lewego przedramienia, dlatego od 7 miesiąca życia nosi protezę i nie wyobraża sobie bez niej życia. Proteza pozwala Dagmarze na całkowitą samodzielność i sprawność, jednak aktywny tryb życia sprawia, że często ulega uszkodzeniom. Dzięki dofinansowaniu z Fundacji Poland Business Run będzie mieć nową, wzmocnioną i piękną rękę.

Karina Konka

Beneficjentka Łódź Business Run 2019

Karinka ma 9 lat, mieszka w Łodzi i bardzo często się uśmiecha. Uwielbia rysować i pływać, a w szkole lubi przedmioty ścisłe – matematykę i informatykę. W przyszłości chciałaby zostać programistką. Od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe, przez co zmaga się z problemami ruchowymi. W styczniu 2019 roku przeszła operację wybiórczego przecięcia rdzenia kręgowego, w grudniu kolejną operację nóg, dlatego teraz uczy się chodzić na nowo. Pomimo momentów zmęczenia, Karinka ma ogromny zapał, żeby walczyć o samodzielnie chodzenie. Dzięki Fundacji Poland Business Run otrzyma dofinansowanie fizjoterapii metodą Vojty, dzięki której będzie mogła sprawniej się poruszać.

Wioletta Mieszczok

Beneficjentka Katowice Business Run 2019

Wioletta ma 40 lat i rok temu amputowano jej prawą nogę na wysokości podudzia wskutek przebytego oparzenia. Martwica i sepsa zaburzyły jej codzienność, ale jak mówi – ma dla kogo żyć, bo sama wychowuje dwoje nastolatków, którzy dla niej inspiracją. Pracuje, spełnia się jako mama i walczy o ponowną samodzielność. Wiola marzy o tym, aby mimo niepełnosprawności zawsze się uśmiechać, pewnie stać na nogach i iść do przodu. Dzięki dofinansowaniu z Fundacji Poland Business Run otrzyma dofinansowanie nowej protezy.

Adam Kinowski

Beneficjent Poznań Business Run 2019

Adam od ponad 20 lat żyje bez nogi, którą stracił wskutek komplikacji po jej złamaniu. Mimo trudności podjął pracę i nauczył się żyć samodzielnie. Od dekady trenuje tenis ziemny na specjalnym sportowym wózku, który jest doskonałą formą rehabilitacji. Jest jednym z reprezentantów Polski w tej dyscyplinie. Aby dalej sprawnie i aktywnie żyć, Adam potrzebuje nowej, dobrej jakości protezy, którą dofinansuje Fundacja Poland Business Run.

Tomasz Ryszczyński

Beneficjent Poznań Business Run 2019

Tomasz ma 39 lat i urodził się z wrodzoną wadą, której skutkiem była amputacja lewej nogi na poziomie podudzia. Pomimo trudności, od najmłodszych lat pasjonował się sportem, którego najrozmaitszych odmian próbował z wielkim zaangażowaniem. Cały wolny czas najchętniej spędza na rowerze, podróżując po malowniczych zakątkach Polski. Z wykształcenia jest artystą plastykiem, który wyraża swoje twórcze pasje poprzez grafikę i teatr. Nowa proteza pozwoli mu na komfortowe funkcjonowanie w codziennym życiu.

Beata Zgórecka

Beneficjentka Poznań Business Run 2019

Beata ma 39 lat i pochodzi z Wielkopolski. Od dziecka cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy, przez który uzależniona jest od wózka inwalidzkiego i pomocy drugiej osoby. Rozwija swoje kompetencje poprzez udział w projektach, a dodatkowo interesuje się psychologią i informatyką. Marzeniem Beaty jest normalne samodzielne życie, które chce przeżyć jak najlepiej. Otrzymane wsparcie pomoże jej kontynuować codzienną rehabilitację, która jest szansą na większą sprawność.

Agata Kaznowska

Beneficjentka Wrocław Business Run 2019

Agata w 1997 straciła obie nogi w wypadku komunikacyjnym. Z wykształcenia jest pedagogiem, pracuje w urzędzie, choć jej pasją jest nauczanie angielskiego. Wsparcie z Fundacji Poland Business Run przeznaczy na protezy obu nóg, które pomogą jej zachować aktywność i samodzielność w życiu prywatnym, a także zawodowym.

Piotr Fecko

Beneficjent Wrocław Business Run 2019

Piotr ma 38 lat i zawsze był osobą aktywną. Jego największą pasją są motocykle, na których jeździł 19 lat. To właśnie przez nieszczęśliwy wypadek na motocyklu w 2016 roku przeszedł urazową amputację prawego podudzia. Przed zdarzeniem amatorsko grał w koszykówkę, piłkę nożną i siatkówkę. Dzięki dofinansowaniu zakupu nowoczesnej protezy podudzia będzie mógł wrócić do pracy i rozwijać się zarówno prywatnie, jak i zawodowo.

Ryszard Jurek

Beneficjent Kraków Business Run 2019

Pan Ryszard mieszka w małej miejscowości pod Krakowem. W wyniku cukrzycy i miażdżycy tętnic w 2019 roku przeszedł amputację nogi na wysokości podudzia. Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run otrzymał dofinansowanie rehabilitacji z nauką chodu na protezie. Pozwolili mu to na powrót do sprawności fizycznej, opieki nad wnuczką i jazdy samochodem.

Patryk Wasąg

Beneficjent Gdańsk Business Run 2019

Patryk w wieku trzech lat uległ wypadkowi komunikacyjnemu w wyniku, którego doznał urazu wielonarządowego oraz amputowano mu prawe podudzie. Patryk, 32-latek z Pomorza, ma sporo pomysłów na siebie - to pełen pasji chłopak, który uwielbia górskie wyprawy, spływy kajakowe oraz podróże autostopem. Żyje pełnią życia i nie zamierza zwalniać tempa do póki starczy mu sił. Od Fundacji Poland Business Run uzyskał dofinansowanie protezy nogi, która pomoże mu realizować pasje.

Kamil Dorota

Beneficjent Kraków Business Run 2019

Kamil ma 32 lata i kilkanaście lat temu w wyniku wypadku kolejowego stracił lewą nogę na wysokości podudzia. Pomimo niepełnosprawności prowadzi aktywny tryb życia – chodzi po górach, jeździ na rowerze i gra w siatkówkę jako członek drużyny Paravolley Silesia. W 2019 roku wziął udział w Adaptive Snow Camp, podczas którego spróbował swoich sił na snowboardzie. Dzięki nowej protezie będzie mógł sprawnie funkcjonować z codziennych obowiązkach i sporcie.

Mariusz Sypecki

Beneficjent Kraków Business Run 2019

Mariusz w wieku 39 lat przeszedł amputacje na poziomie uda w wyniku zapalenia naczyń. Mimo początkowych trudności nauczył się na żyć w nowej rzeczywistości, której dużą częścią jest sport. Jest reprezentantem Polski w siatkówce na siedząco, a także uczestnikiem Łódź Business Run. Dzięki nowej protezie będzie mógł pracować i samodzielnie żyć. Marzy o wydaniu własnej książki.

Jerzy Łabęcki

Beneficjent Kraków Business Run 2019

Pan Jerzy od lat prowadzi firmę wysokogórską i fotografuje. Były wyczynowy alpinista ma na swoim koncie wiele przebytych dróg w Alpach, Dolomitach, Kaukazie, Karakorum i Himalajach. W lutym 2019 roku z powodu miażdżycy przeszedł amputację lewej nogi na poziomie uda. Dzięki ofiarności ludzi udało mu się kupić protezę, na której uczy się chodzić. Dodatkowe wsparcie Fundacji Poland Business Run pozwoliło mu na intensywną rehabilitację, która w znacznym stopniu przyczyniła się do poprawy sprawności. Pan Jerzy ma nadzieję, że będzie mógł wrócić jeszcze w ukochane góry.

Sylwester Budner

Sylwek ma 26 lat i kocha motocykle. Wskutek wypadku komunikacyjnego w marcu 2019 roku stracił nogę. Jego nową pasją stał się AMP Futbol, dlatego od września trenuje w drużynie. Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run odbył turnus rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu. Marzy o powrocie do sprawności fizycznej sprzed wypadku oraz uczestniczeniu w biegach. Ma nadzieje, że dzięki regularnym treningom i stosowaniu się do zaleceń fizjoterapeutów osiągnie swój cel.

Organizator

Sponsor Strategiczny

Sponsor Główny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.