Beneficjenci

Mariusz Adamczyk

Beneficjent Warszawa Business Run 2018

Mariusz jest jednym z najlepszych zawodników polskiej ligi Amp Futbolu oraz wielokrotnym reprezentantem kraju w tej dyscyplinie sportu. Jest najlepszym przykładem na to, że po amputacji można być wyczynowym sportowcem, zdobywać szczyty i każdego dnia aktywnie spędzać czas. Dowodem na to, że jest naprawdę wyjątkową osobą jest nagroda „Człowiek Roku 2015”, której został laureatem w województwie świętokrzyskim. Mimo amputacji nogi, w wyniku nowotworu kości Mariusza śmiało można podawać jako przykład motywacji, hartu ducha i pozytywnej energii. Teraz, żeby dalej być aktywnym i móc spełniać swoje sportowe marzenia Mariusz zbiera na nowe kolano do protezy. Możemy pomóc mu w spełnianiu tych marzeń dofinansowując częściowo jego wymarzoną protezę.

Ewa Harapin

Beneficjentka Wrocław Business Run 2018

W wieku 12 lat zachorowała na nowotwór złośliwy kości, w wyniku którego straciła nogę. Obecnie jest piękną, wiecznie uśmiechnięta, młodą kobietą. Jej apetyt na życie jest godny podziwu, a swoją pozytywną energią bez trudu obdzieliłaby pół globu. Interesuje się fotografią i modą, studiuje oraz jest wolontariuszką w Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, gdzie pomaga małym pacjentom przebrnąć przez chorobę. Ewa dołączyła też do grona Trenerów Wsparcia i razem z Fundacją Poland Business Run będzie stawiać na nogi osoby po amputacji. Razem możemy wybiegać dla Ewy wymarzoną protezę, która ułatwi jej realizację stawianych sobie celów i marzeń.

Martyna Kasznicka

Beneficjentka Warszawa Business Run 2018

Wesoła i energiczna dziewięciolatka, uwielbia przyrodę, a najbardziej fascynują ją koty. Jest wzorową uczennicą oraz delikatną, mądrą oraz pomocną dziewczynką. Niestety choruje na Zespół Polanda. Jest to bardzo rzadkie schorzenie, przez które Martynka od urodzenia zmaga się z brakiem kości i mięśni prawej ręki, która jest o połowę krótsza od lewej. Niestety wpływa to niekorzystnie na jej postawę i pogłębia skoliozę kręgosłupa. Leczenie Martyny polega na szeregu zabiegów rekonstrukcyjnych oraz ciągłej, żmudnej rehabilitacji, którą znosi wyjątkowo dzielnie, każdego dnia walcząc o jak najlepszą przyszłość dla siebie. Z uporem realizuje różne swoje pasje, śpiewa, tańczy, robi na drutach. Dzięki wsparciu biegaczy będzie mogła odbyć kompleksową rehabilitację, która pomoże jej utrzymać ciało w jak najlepszej kondycji.

Michał Karkocha

Beneficjent Katowice Business Run 2018

Michał jest fantastycznym mężem i kochającym ojcem dwójki wspaniałych dzieci, Amelki i Szymona. Z zawodu jest kierowcą, niestety w wyniku wypadku drogowego stracił nogę. Samochód, którym kierował czołowo zderzył się z innym pojazdem. Michał marzy o powrocie do pracy, gdzie czekają na niego koledzy. Dzięki protezie, którą możemy mu wybiegać dostanie szansę na powrót do aktywnego życia oraz do zawodu kierowcy, który tak bardzo lubi. Ponad to będzie mógł aktywnie spędzać czas ze swoją rodziną, która czeka na jego powrót do zdrowia.

Igor Woźniak

Beneficjent Katowice Business Run 2018

Urodził się bez prawej ręki. Rodzice Igora wychowywali go od początku na bardzo samodzielną osobę. W roku 2008 Igor rozpoczął przygodę ze sportem. Trenował pływanie, ju-jitsu, uczęszczał do klasy o profilu siatkarskim. Po kontuzji obojczyka zainteresował się piłką nożną i dołączył do drużyny AMP Futbolu Husaria Kraków jako bramkarz. W roku 2015 wspólnie z drużyną wygrał Mistrzostwa Polski. W 2016 r. udało mu się obronić tytuł Mistrzowski i sięgnąć po raz drugi, po puchar kraju. Igor w roku 2017 brał udział w obozie para snowboardowym Adaptive Snow Camp organizowanym przez Fundację Poland Business Run.

Sylwia Kokot

Beneficjentka Kraków Business Run 2018

Sylwa ma 22 lata. Zaczęło się pod koniec 2016 roku od zwykłego bólu w kolanie. Po wykonaniu rezonansu magnetycznego wykryto u niej nowotwór złośliwy kości udowej prawej. W grudniu przeszła resekcję guza i potwierdzona została wcześniejsza diagnoza. W styczniu rozpoczęła chemioterapię, a w marcu przeszła operację ratującą życie - amputacje kończyny dolnej na wysokości 1/2 uda. W czerwcu zakończono chemioterapię pooperacyjną. Niestety, niedawno wykryto u niej przerzuty, więc od marca 2018 kontynuuje chemioterapię. Jednak wszystko jest na dobrej drodze i ma nadzieję, ze wkrótce zakończy leczenie. Proteza nogi nie tylko pomoże "stanąć na nogi", ale pozwoli myśleć o przyszłości.

Marek Wesołowski

Beneficjent Gdańsk Business Run 2018

Marek ma ma 22 lata i mieszka w Kwidzynie. W grudniu 2017 uległ wypadkowi, w wyniku którego amputowano mu dwie nogi na wysokości podudzi. Dzięki bliskim i pomocnym ludziom powoli dochodzi do zdrowia. Aby mógł stanąć na nogi czeka go długa rehabilitacja i zakup protez, które wymagają znacznych nakładów finansowych.

Mariusz Zieliński

Beneficjent Lublin Business Run 2018

W 2005 roku uległ wypadkowi na autostradzie w Austrii. W jego samochód, który uległ awarii, uderzył bus, czego wynikiem było zmiażdżenie obu kończyn. Lewą nogę udało się uratować, prawą trzeba było amputować. Od najmłodszych lat pasjonował się sportem i wiedział, że nie można się poddawać, nawet w najbardziej tragicznej sytuacji, a jeden przegrany mecz w życiu nie świadczy o jego całości. Jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci. Od 2016 roku zawodnikiem IKS Atak Elbląg - zespołu grającego w hokeja na sledgach i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski. Gra w drużynie daje mu szczęście i mobilizuje do ciągłego rozwoju. Jest zapalonym fanem Motoru Lublin, członkiem Fanclubu Bełżyce oraz wolontariuszem Stowarzyszenia Kibiców Motoru Lublin "Motorowcy". Uwielbia chwile spędzane z rodziną i przyjaciółmi na stadionie. W Stowarzyszeniu organizuje wyjścia grup dziecięcych na stadion i rozwijanie w nich pasji do sportu. W dniu biegu będzie obchodzić 40 urodziny.

Natalia Paleczny

Beneficjent Katowice Business Run 2018

Natalia mieszka w województwie śląskim. W 2017 roku zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy kości, czego skutkiem była amputacja prawej nogi. Pasjonuje się tańcem i fotografią i z tym wiąże swoją przyszłość. Ma nadzieję, że uda się jej spełnić swoje marzenia. Na ten moment potrzebuje odpowiedniej protezy, która pozwoli jej wrócić do sprawności i w pełni korzystać z życia.

Wojciech Wlazło

Beneficjent Łódź Business Run 2018

Urodził się z krótszą, niewykształtowaną lewą nogą. Pierwszą protezę założył w wieku 5 lat i wtedy też nauczył się chodzić. Od tamtej pory zaczął się ruszać i polubił sport. W szkole podstawowej rozpoczął grę w tenisa stołowego i z tą dyscypliną jest związany do dziś. Obecnie gra w drugoligowym zespole ,,KS Legion Skierniewice” oraz w drużynie dla zawodników niepełnosprawnych ,,ZSN Start Skierniewice”. W sezonie 2017-2018 zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w klasie 7. Jest również zawodnikiem Kadry Narodowej. Tenis stołowy daje mu możliwość bycia w ciągłym ruchu, a częste treningi są najlepszą formą rehabilitacji.Biegacze pomogą w zakupie protezy dla Wojtka.

Aleksandra Cydejko

Beneficjent Łódź Business Run 2018

42-letnia mieszkanka Pabianic. W październiku 2017 roku wracając z pracy do domu uległa wypadkowi kolejowemu, którego skutkiem była amputacja lewej nogi na poziomie uda. Mieszka na III piętrze, dlatego potrzebuje protezy, która pozwoli jej swobodnie poruszać się po schodach. Pracuje jako asystent projektanta w biurze konstrukcyjnym w Łodzi. Kocha muzykę, taniec, górskie i leśne wędrówki. Zwłaszcza w towarzystwie męża i dwóch synów. Dużo radości i satysfakcji daje jej śpiewanie w kościelnym chórze. Jest molem książkowym, a ostatnio też "youtube'owym". Lubi fotografowanie. Kocha swoją rodzinę oraz Boga, któremu jest wdzięczna za wszystko czym ją obdarza.

Paweł Klimas

Beneficjent Wrocław Business Run 2018

Paweł urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz całkowitym porażeniem kończyn dolnych. Od urodzenia jest pod opieką specjalistów i rehabilitantów, a nad wszystkim czuwa nieoceniona mama. Paweł potrzebuje rehabilitacji oraz wózka aktywnego, który pozwoli na większą swobodę poruszania się, a co za tym idzie większą samodzielność.

Michał Bieliński

Beneficjent Poznań Business Run 2018

25-letni student Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku leśnictwo. W ubiegłym roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu (był pasażerem), w wyniku którego amputowano mu nogę na wysokości podudzia. Boryka się z komplikacjami po amputacji, jest po artroskopi stawu kolanowego. Obecnie przebywa w szpitalu, ze względu na zabieg reamputacji kikuta. Czeka go długa rehabilitacja.

Łukasz Wawrzyńczok

Beneficjent Katowice Business Run 2018

Łukasz ma 29 lat, żonę Martę oraz dwuletniego syna Bartka. W 2017 roku w wyniku operacji, która była następstwem tragicznego wypadku w pracy na kopalni, amputowano mu prawe podudzie. Praca zawodowa, ukochana jazda na rowerze, uprawianie wielu sportów, bieganie czy też spacery z synkiem były wcześniej codziennością. Chce aby wypadek oraz jego następstwo nie zabrała jego synowi dzieciństwa, a rodzinie normalnego życia. Chciałby aby syn razem z żoną byli z niego dumni oraz aby mieli ojca i męża którego nie ogranicza niepełnosprawność i nie musi także rezygnować ze swoich pasji.

Piotr Kruszka

Beneficjent Poznań Business Run

Piotr ma 39 lat. W 1998 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu (był pasażerem), w wyniku którego doznał urazu wielonarządowego. Doszło do złamania kręgosłupa, a w konsekwencji do paraliżu nóg. Ponadto konieczna była amputacji prawej kończyny dolnej. Piotr porusza się na wózku, ale to nie przeszkadza mu być aktywnym i dążyć do realizacji marzeń.

Krzysztof Ozga

Beneficjent Wrocław Business Run 2018

Krzysiek ma 32 lata. W grudniu 2014 zdiagnozowano u niego nowotwór kości udowej. Od tego czasu przeszedł wiele zabiegów operacyjnych. Ostatecznie jednak w styczniu 2018 roku konieczna była amputacja. Po trudnych chwilach pogodzenia się z nową sytuacją, dzięki wsparciu najbliższych oraz przyjaciół odzyskał radość życia i stara się aktywnie spędzać czas. Nie chce, aby choroba go ograniczała. Przez okres choroby, z przerwami na pobyty w szpitalu i rehabilitację, był aktywny zawodowo. Jest lekarzem dentystą. Bardzo lubi swoją pracę, rozmowy z pacjentami oraz ich uśmiech. Teraz marzy o protezie, która pozwoli mu odstawić kule i sprawniej radzić sobie w codziennym życiu.

Michał Martka

Beneficjent Wrocław Business Run 2018

Młody, energiczny 29-latek. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego. Obecnie jest Specjalistą ds. Części Zamiennych. W 2016 roku uległ wypadkowi motocyklowemu, którego konsekwencją była m.in utrata nogi, rozległe obrażenia głowy, połamane ręce oraz miednica. Dzięki intensywnej rehabilitacji jest coraz bliżej powrotu do pełni sprawności. Pomimo wypadku chce być dalej osobą aktywną, samodzielną i energiczną. Marzy o tym, aby wrócić do pracy oraz znów uprawiać sport. Przed wypadkiem bardzo lubił pływać, jeździć rowerem, grać w squasha lub tenis, uprawiał też kickboxing i jeździł na nartach oraz jak każdy chłopak kochał piłkę nożną, w którą grał przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Jerzy Sumara

Beneficjent Kraków Business Run 2018

Na co dzień mieszka w Jodłówce. Ponad 22 lata był osobą sprawną i wysportowaną. Pod koniec zasadniczej służby wojskowej uległ wypadkowi. Złamany został kręgosłup z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Po roku leczenia szpitalnego oraz rehabilitacji, odzyskał częściową sprawność prawej nogi, lewa niestety pozostała całkowicie niewładna. Pan Jerzy ma także wspaniałą żonę, czterech synów, a na ślubnym kobiercu stanął już po leczeniu szpitalnym i szedł do ołtarza o własnych siłach, przy pomocy kul.

Daniel Wosiecki

Beneficjent Łódź Business Run 2018

Daniel Wosiecki, 30 lat, w lipcu 2010 roku trafił na wózek inwalidzki, poprzez niefortunny ”ostatni” skok do wody, w wyniku którego doznał porażenia czterokończynowego. W szpitalu na wieść o tym, że już nigdy nie stanie na nogi i do końca życia pozostanie na wózku załamał, myślał że życie już dla niego się skończyło. Wtedy pojawili się koledzy i rodzina, która pomogła mu uwierzyć, że można, że się da. Dzięki długotrwałej rehabilitacji Daniel jest w stanie w miarę potrzeb samodzielnie funkcjonować. Swoje młodzieńcze lata spędził na wózku ale to nie odebrało mu radości życia i chęci do spełniania marzeń. Dzięki rehabilitacji mógłby realizować swoje pasje czyli podróżowanie. Sprawia mu ogromną frajdę poznawanie nowych miejsc i ciekawych ludzi.

Marek Tomczak

Beneficjent Warszawa Business Run 2018

Marek ma 36 lat. Od 2010 roku porusza się na wózku po niefortunnym skoku do wody. Lubi czytać książki, ćwiczyć ręce oraz oglądać filmy. Dzięki biegaczom Warszawa Business Run Marek będzie mógł kupić swój pierwszy aktywny wózek.

Sławomir Wolski

Beneficjent Kraków Business Run 2018

Ma 57 lat i jest po amputacji prawej kończyny dolnej. W lipcu 2017 roku po walce z chorobą naczyniową stracił nogę na wysokości uda. Od dwudziestu ośmiu lat bez żadnej przerwy oprócz choroby jaka go spotkała był aktywny zawodowo. Interesuje się sportem i jego motywacją jest Przemysław Pełka, znany komentator sportowy który również stracił nogę, a obecnie pływa i czynnie bierze udział w sporcie dla niepełnosprawnych. Każdego dnia Pan Sławomir walczy o samodzielność, wie że żadna proteza nie funkcjonuje samodzielnie, dopóki nie nauczy się wykorzystywać jej potencjału. Potrzebuje ciągłej rehabilitacji aby mógł wrócić do pracy.

Łukasz Niegowski

Beneficjent Gdańsk Business Run 2018

3 sierpnia 2017 pełniąc obowiązki służbowe w PKP Cargo jako manewrowy zasłabł i znalazł się pod wagonem pociągu towarowego. Kiedy się ocknął i próbował wydostać z pod wagonu, poczuł jak coś miażdży mu nogę. W wyniku wypadku Pan Łukasz stracił prawą nogę, a także zmiażdżeniu uległa lewa stopa.

Angelika Greniuk

Beneficjent Warszawa Business Run 2018

Na co dzień pracuje na jednym z największych w Polsce portali dotyczących tematyki niepełnosprawności i uwielbia swoją pracę. Kończy I rok studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim i zbiera materiały do swojej pracy dot. ruchów emancypacyjnych osób niepełnosprawnych. Przed rozpoczęciem doktoratu, czas spędzała angażując się w różne wolontariaty. Angelika w wolnych chwilach rysuje, nadrabia zaległości towarzyskie lub „zwiedza” miasto z muzyką w uszach. Jednym ze sporych wyzwań jest rozpoczęcie nauki kick-boxingu, o której długo marzyła, ale trochę się bała, że nie da sobie rady z racji braku możliwości zrobienia lewostronnej blokady czy ataku. Biegacze Warszawa Business Run pomogą w zakupie wymarzonej protezy dla Angeliki.

Waldemar Milczarek

Beneficjent Poznań Business Run 2018

Waldek urodził się jako wcześniak – w szóstym miesiącu ciąży. Kolejne trzy miesiące spędził w inkubatorze. Przeżył, ale okazało się, że cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Z tego powodu porusza się na wózku inwalidzkim. Tylko zanim usiadł na nim przebył długą rehabilitację. Przy pomocy chodzika i aparatów usztywniających kolana próbuje chodzić. W tym roku kończy 34 lata. Dzień przed urodzinami weźmie ślub. Na razie jest bez pracy. Wcześniej był asystentem nauczyciela z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie.. Jest kibicem piłki nożnej.

Łukasz Brudek

Beneficjent Rzeszów Business Run 2018

Łukasz jest zawodnikiem Rzeszowskiej drużyny rugby na wózkach Flying Wings. Od 22 roku życia nie widzi na jedno oko. W 2013 roku w wyniku pechowego skoku do wody, został przykuty do wózka. Jego niepełnosprawności wcale go jednak nie ograniczają. Sport uratował mu życie i pozwolił być innym, lepszym i pewnym siebie człowiekiem. Potrzebuje wózka do rugby, ponieważ obecny jest w bardzo kiepskim stanie i wymaga częstych spawań oraz remontów.

Beata Zgórecka

Beneficjentka Poznań Business Run 2018

Otrzymane wsparcie finansowe umożliwi jej kontynuację rehabilitacji domowej, która pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki nieprzerwanej rehabilitacja choroba nie postępuje.

Maria Bułatek

Beneficjentka Rzeszów Business Run 2018

Pani Maria od 1987 roku choruje na stwardnienie rozsiane. Od roku 1999 porusza się wyłącznie na wózku. Panią Marią opiekuje się na co dzień jej mąż- Pan Andrzej. Dzięki biegaczom Rzeszów Business Run 2018 Pani Maria otrzyma dofinansowanie do pionizatora mobilnego, niezbędnego w rehabilitacji domowej.

Grzegorz Pala

Beneficjent Warszawa Business Run 2018

W lipcu 2017 roku w wyniku skoku do wody Pan Grzegorz doznał urazu kręgosłupa. Od tego czasu Pan Grzegorz wymaga stałej rehabilitacji. Biegacze Warszawa Business Run pomogą Panu Grzegorzowi w zakupie pionizatora.

Maciej i Jakub Wietrzyccy

Benefijenci Warszawa Business Run 2018

Chłopcy potrzebują pomocy biegaczy Warszawa Business Run w zakresie rehabilitacji usprawniającej domowej.

Renata Suchodolska

Beneficjentka Warszawa Business Run 2018

Pani Renata w wyniku wypadku przy pracy musiała mieć amputowaną prawą rękę na wysokości ramienia. Dzięki biegowi dofinansujemy jej zakup protezy.

Krzysztof Pazia

Beneficjent Łódź Business Run 2018

Pan Krzysztof w roku 1988 stracił rękę. Biegacze Łódź Business Run pomogą w zakupie protezy kosmetycznej przedramienia dla Pana Krzysztofa.

Dawid Rusinowski

Beneficjent Łódź Business Run 2018

Pan Dawid w sierpniu 2017 uległ wypadkowi w pracy w wyniku którego konieczna była amputacja. Biegacze Lódź Business Run pomogą w zakupie protezy podudzia dla Pana Dawida.

Anna Łomotowska

Beneficjentka Łódź Business Run 2018

Ania straciła nogę w wyniku amputacji spowodowanej zaawansowanymi zmianami miejscowymi. Biegacze pomogą w zakupie protezy modularnej uda.

Władysław Zachwieja

Beneficjent Kraków Business Run 2018

W kwietniu tego roku Pan Władysław stracił nogę w wyniku amputacji (stopa cukrzycowa). Aktualnie porusza się na wózku. Biegacze Kraków Business Run wybiegają dla Pana Władysława nową protezę, która pozwoli wrócić mu do sprawności.

Wiktoria Jarmuziewicz

Beneficjentka Kraków Business Run 2018

Czteroletnia Wiktoria jest stale rehabilitowana w Centrum Intensywnej Terapii OLINEK. Taka stała opieka i intensywna terapia przynosi widoczne efekty. Biegacze Kraków Business Run zadbają o środki które pozwolą sfinansować profesjonalną rehabilitację dziewczynki przez kilka miesięcy.

Organizator

Sponsor Strategiczny

Sponsor Główny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.