Beneficjenci

Wojciech Taraba

Beneficjent Kraków Business Run 2017

W wieku 18 lat Wojtek złamał nogę na snowboardzie i w wyniku serii błędów lekarskich po 4 miesiącach leczenia, nogę trzeba było amputować. Dzięki samozaparciu, rehabilitacji i pomocy bliskich, udało mu się wrócić do sprawności. Obecnie pracuje w rodzinnym biurze nieruchomości. Pracę łączy ze snowboardem, do którego udało mu się wrócić 8 lat po wypadku. Jako reprezentant Polski, miał okazję startować na paraolimpiadzie w Sochi i zajął dobre 15 miejsce. Obecnie przygotowuje się do Igrzysk Paraolimpijskich w Korei. Wolne chwile spędza na rowerze Enduro i spotkaniach ze znajomymi.

Mateusz Krzeszczyk

Beneficjent Lublin Business Run 2017

Uczęszcza do II klasy ZSCKR w Okszowie. Jest uczniem klasy o profilu technik mechanizacji rolnictwa. Jego wybór wiąże się z jego niezwykłym zamiłowaniem do zwierząt, do natury i przyrody. Ten wesoły, dynamiczny i niezwykle ruchliwy chłopak w wieku lat 8. stracił nogę w wypadku z udziałem maszyny rolniczej. Mimo swojego młodego wieku Mateusz wykazał się niezwykła siłą charakteru i nie poddał ani na chwilę.

Mateusz Pędziwiatr

Beneficjent Gdańsk Business Run 2017

W 2016 roku dzięki Gdańsk Business Run Mateusz otrzymał wsparcie w wysokości 15 000 zł na zakup protezy. Potrzeby Mateusza jednak przewyższają tą kwotę, więc w tym roku zbieramy środki, aby móc zakończyć proces protezowania Mateusza i tym samym pozwolić mu już w pełni wrócić do aktywności.

Sebastian Szostek

Beneficjent Gdańsk Business Run 2017

Kiedy Sebastian miał 6 lat zdiagnozowano u niego jedna z cięższych postaci choroby genetycznej, jaką jest Zanik Mięśni Duchenna. Obecnie uczy się jako technik administracji. Jego pasją jest muzyka hip-hop, dobry film i poznawanie ciekawych ludzi. Od dziecka chciał zostać lekarzem i zobaczyć Nowy York. Dzięki systematycznej rehabilitacji dłużej pozostanie sprawny, a jego organizm będzie funkcjonował znacznie lepiej.

Katarzyna Sobczak

Beneficjent Wrocław Business Run 2017

Studiuje fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od ośmiu lat trenuje pływanie w klubie WZSN START Wrocław. 23-letnia wrocławianka udowadnia, że ciężka choroba, amputacja nogi nie są końcem świata. Gdy miała 13 lat, zachorowała na nowotwór złośliwy kości udowej. Konieczna była amputacja. Dziewczynka nie poddała się chorobie. Szybko zaczęła chodzić o kulach, gdy tylko usłyszała o pływaniu dla niepełnosprawnych i wszystko się odmieniło. Optymistycznie patrzy w przyszłość, zaraża entuzjazmem.

Michał Głowacki

Beneficjent Wrocław Business Run 2017

Michał urodził się z niedorozwojem lewej kończyny, przy czym do dziś nie został zdiagnozowany zespół wad, tak więc rodzice nie znają przyczyny niepełnosprawności syna. Dziś ma 13 lat i jest objęty nauczaniem indywidualnym, gdyż jego niepełnosprawność nie pozwala mu uczęszczać do szkoły. Michał marzy by móc pobiegać, pograć w piłkę oraz zobaczyć świat z pozycji stojącej. Jest bardzo pogodnym i wesołym chłopcem, ciekawym świata, lubiącym podróżować. Uzyskanie pomocy to spełnienie marzeń jego i jego rodziców. Porządna proteza kończyny pozwoli mu pomóc stanąć na nogi i się usamodzielnić.

Maksymilian Piwowarski

Beneficjent Wrocław Business Run 2017

Maksymilian ma 7 lat w 2014 roku wykryto u niego nowotwór tkanek miękkich niestety chemia nie przyniosła skutku i musiała zostać podjęta trudna decyzja żeby guz nie rozprzestrzenił się po całym ciele. W 2015 roku Maksymilian miał amputowaną prawą kończynę i od tamtej pory potrzebuje nieustannej rehabilitacji a także wymiany protez. Maks jest zawsze uśmiechnięty. Marzy, aby znowu móc chodzić na spacery z psem. Lubi się bawić i przebywać w gronie swoich rówieśników, dlatego od września idzie do szkoły. Maks jest wielkim fanem Spidermana i Gwiezdnych Wojen i jak sam mówi, bohaterowie dają mu siłę i odwagę do walki.

Mateusz Donocik

Beneficjent Wrocław Business Run 2017

Mateusz Donocik ma 5 lat i jest bardzo radosnym chłopcem. Niestety, w wyniku nowotworu w maju 2016 amputowano mu nogę. W czerwcu 2017 roku wrócił do przedszkola. Obecnie cieszy się wakacjami, aby od września rozpocząć nowy rok szkolny. Mateusz bardzo lubi układać klocki lego i bawić się ze starszą siostrą Mają. Uczęszcza na zajęcia nauki pływania i jest tym zachwycony, bardzo chciałby także nauczyć się jeździć na rowerze. Pomoc pozwoli na zakup bardziej zaawansowanej technicznie protezy, która sprosta potrzebom dużej aktywności fizycznej Mateusza i zwiększy komfort poruszania się.

Grzegorz Jarek

Beneficjent Warszawa Business Run 2017

Grzegorz w 2017 r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu w drodze do pracy. W konsekwencji podjęto decyzję o amputacji jego prawej nogi poniżej kolana. Na szczęście udało się uratować lewą nogę. Aktualnie porusza się na wózku inwalidzkim. Bardzo lubi chodzić po górach i aktywnie spędzać czas. W jego planach sportowych na przyszłość jest udział w zawodach Invictus Games w przyszłym roku w Australii, udział w rejsie przez Atlantyk pod nazwą Talisker Whisky Atlantic Challenge, udział w Garmin Iron Triathlon. Przede wszystkim najważniejszym jest jednak dla niego by móc chodzić i być w stanie spędzać aktywnie czas z żoną i synem.

Piotr Belniak

Beneficjent Warszawa Business Run 2017

Piotruś urodził się 16.11.2016 r. i miał być całkiem zwyczajnym, zdrowym dzieckiem. Pani doktor mówiła: „Urodzi się cały i zdrowy. Piękny chłopiec”. Niestety bez lewego przedramionka i dłoni. Dziś Piotruś ma dziewięć miesięcy i rozwija się bardzo dobrze. Chętnie się uśmiecha, uwielbia ludzi, a szczególnie starszego brata i choć jest mu trochę trudniej niż innym dzieciom poruszać się i chwytać - nie poddaje się, jest wytrwały. Piotrek jest regularnie rehabilitowany. Rodzice postanowili również, że chcą by w najbliższym czasie zaczął używać protezy rączki, która pomoże mu równo obciążyć kręgosłup i wykonywać różne czynności dnia codziennego.

Maks Moroz

Beneficjent Warszawa Business Run 2017

Maks ma 11 lat. Urodził się ze skrótem kości udowej bliższej, kończyny dolnej prawej (PFFD). Jego tata podjął decyzję o niepoddawaniu Maksa żadnej interwencji chirurgicznej. Zamiast fundować mu dzieciństwo przepełnione bielą szpitalnych fartuchów oraz cierpieniem, postawił na pomoc we właściwym kształtowaniu jego osobowości. Maks jest dzisiaj bardzo pogodnym, wrażliwym młodym człowiekiem. Świetnie pływa, biega, wspina się nie tylko na przeszkody parków linowych, ale i na kolejne szczyty polskich gór, uprawia turystykę motocyklową, żegluje, jeździ na narcie, trenuje piłkę nożną.

Beata Łaska

Beneficjent Warszawa Business Run 2017

W styczniu 2016 roku trafiła do szpitala z wysoką gorączką i niedowładem nóg. Zdiagnozowano u niej sepsę, zapalenie otrzewnej, ostrą niewydolność nerek. W wyniku postępującej martwicy wszystkich kończyn podjęto decyzję o amputacji kończyn dolnych w celu ratowania życia. Po długim pobycie w szpitalu, intensywnym leczeniu pani Beata jest zdrowa. Obecnie zaczyna stawiać pierwsze samodzielne kroki na protezach. Codziennie stara się funkcjonować normalnie: gotuje, sprząta, zajmuje się dziećmi. Oczywiście na miarę możliwości i przy pomocy wózka elektrycznego. Jedynym marzeniem pani Beaty jest to by w przyszłości korzystać z niego jak najmniej.

Konrad Molis

Beneficjent Warszawa Business Run 2017

Konrad we wrześniu 2015 r. w wyniku wypadku stracił prawą nogę na wysokości uda. Już w marcu 2016 r. po dojściu do „siebie” rozpoczął intensywną rehabilitację i starania o dofinansowanie protezy. Od września 2016 r. chodził w protezie tymczasowej i rozpoczął naukę nowego dla niego zawodu Opiekun Medyczny w szkole policealnej. W tym samym czasie rozpoczęły się jego treningi wioślarskie, które traktuje bardzo poważnie. Od stycznia podjął pracę jako opiekun-wychowawca. Niedługo kończy szkołę i dostanie przydział mieszkania od miasta.

Radosław Jaworski

Beneficjent Łódź Business Run 2017

Radosław urodził się w 1968 roku. W wieku 19 lat uległ wypadkowi na skutek którego stracił prawą rękę , przez co zmuszony był do zmiany swoich planów na przyszłość. Musiał zrezygnować z architektury na rzecz bardziej dostępnej w nowej sytuacji informatyki. Ukończył studia właśnie na tym kierunku i założył rodzinę. Jest szczęśliwym mężem i ojcem. W pracy jest odpowiedzialny za systemy informatyczne i wdrożenia nowych programów komputerowych. Hobbistycznie zajmuje się analizą zachowań ludzki na rynkach finansowych.

Beata Wosiecka

Beneficjent Łódź Business Run 2017

Ma 41lat. W 2016r. zachorowała na bardzo rzadki nowotwór krwi, jak sama wspomina w Polsce oprócz niej jest jedynie 1000 takich przypadków. W wyniku choroby straciła swoją nogę na poziomie uda. Te wydarzenia nie odebrały jej jednak pogody ducha i energii. Chce zwiedzić świat, móc znów wyjść na spacer w szpilkach i cieszyć się każdym dniem. Jest wiecznie pełna optymizmu i uśmiechnięta. Jak sama podkreśla - nigdy nie czekała na rzeczy wielkie, cieszyła się tymi małymi, bo wiedziała, że może się nigdy na nie doczekać.

Malwina Piasecka

Beneficjent Łódź Business Run 2017

28-latka z wrodzonym brakiem kończyny. Sama o sobie, że jest szczęśliwą żoną i matki dwójki dzieci. Niepełnosprawność nigdy nie była dla niej przeszkodą do prowadzenia normalnego życia. Rozwija się w kierunku technika administracji i chciałaby dalej się w nim kształcić. Jej marzeniem jest otrzymanie protezy która pozwoli jej nadążać z swoimi synkami, godzić pracę z nauką a także umożliwi ubranie butów na obcasie.

Patrycja Żytkowska

Beneficjent Katowice Business Run 2017

Patrycja jest świeżo po amputacji na poziomie podudzia spowodowanej zapaleniem kości piętowej. To duże wyzwanie, ponieważ 17 lat temu miała uraz rdzenia kręgowego i jej" zdrowa" noga jest tą słabszą. Ponadto nie ma „czucia" w części kikuta i „zdrowej" nogi. Dlatego proteza będzie musiała mieć sporo kosztownych rozwiązań, w tym przeciwodleżynowych. Konieczne będzie też wspomaganie „zdrowej" nogi drogimi wkładkami na miarę, a może nawet ortezą. Do tego dochodzi intensywna rehabilitacja. Chce znowu pracować, być samodzielna, zabierać córkę na wycieczki i wakacje, chodzić z nią znowu na basen i tańczyć.

Marta Zając

Beneficjent Katowice Business Run 2017

Od urodzenia jest chora na rdzeniowy zanik mięśni.Aktualnie studiuje i zajmuje się działalnością społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych - prowadzi bloga oraz pracuje w fundacji promującej sport wśród osób niepełnosprawnych. Największym marzeniem i najważniejszym planem na przyszłość jest wyprowadzka z domu i samodzielne życie. Uzyskana pomoc pomoże jej w rozwoju, oraz także odciąży ją i jej rodzinę finansowo.

Marta Rumińska

Beneficjent Katowice Business Run 2017

Marta jest pozytywnie nastawioną do życia 28 latką z Gliwic. W 2004 roku w wyniku choroby nowotworowej straciła prawą nogę na wysokości uda. Aktualnie stara się żyć aktywnie i pokazywać swojej dwuletniej córce otaczającą nas przyrodę. Pasją Marty jest gotowanie i odkrywanie nowych smaków, a także podróżowanie. Zakup dobrej protezy jest szansą na sprawniejsze poruszanie się, a co z tym idzie możliwość bezproblemowego przemierzania świata. Największym marzeniem Marty jest nauczenie się jazdy na snowboardzie.

Joanna Tirak

Beneficjent Katowice Business Run 2017

Urodziła się z brakiem podudzia prawego. Teraz ma 33 lata. Jest matką dwóch wspaniałych dzieciaczków: Amelii i Jakuba, którym poświęca się bez reszty. Jej największym marzeniem jest sprawne poruszanie się - wyprawy w góry. Dlatego tak bardzo zależy nam na pomocy w zakupie jej nowej protezie. Podniesie ona diametralnie komfort życia Joanny, dzięki niej spełnią się marzenia o zdobywaniu szczytów, oraz bieganiu razem za dziećmi bez bólu i obaw, że proteza się rozpadnie.

Janusz Rokicki

Beneficjent Katowice Business Run 2017

Gdy był nastolatkiem przeżył wypadek kolejowy, w wyniku którego stracił obie nogi. Dzięki Katowice Business Run 2016 Pan Janusz otrzymał jedną protezę, nadal potrzebuje drugiej. Dlatego katowiczanie pobiegną dla niego raz jeszcze. Pan Janusz ma na swym koncie ma już trzy srebrne medale, w pchnięciu kulą, które zdobył na Igrzyskach Olimpijskich. A my czekamy na następne.

Sebastian Idziak

Beneficjent Katowice Business Run 2017

Stracił nogę w wypadku w kopalni Wujek. Jest wiecznie uśmiechniętą osobą, która rozśmiesza wszystkich w swoim towarzystwie. Uczy się także sztuki tatuażu w której z każdym dniem staje się lepszy. Uparcie dąży do sukcesów, za cel obecnie obrał sobie kulturystkę oraz sporty walki. Właśnie w tym celu potrzebuje pomocy naszych biegaczy, odpowiednia proteza umożliwi mu rozwój pasji i osiągnięcie swoich planów.

Lucyna Lusiewicz

Beneficjent Poznań Business Run 2017

Pani Lucyna od pięciu lat trenuje parakajakarstwo. Jest trzykrotną mistrzynią Polski w tej dyscyplinie oraz uczestniczką mistrzostw Europy i świata. Uprawia nordic walking i lubi pływać. Interesuje się psychologią. Obecnie pracuje jako Content Manager w agencji reklamowej. Jest mamą dwóch wspaniałych córek. Aktywny tryb życia, jaki prowadzi, wymaga od niej dużej mobilności. Nowa proteza – lekka, ze stabilnym mocowaniem i dynamiczną stopą, pomoże jej sprostać wszystkim codziennym wyzwaniom.

Piotr Lipiński

Beneficjent Poznań Business Run 2017

Przez wiele lat mógł sobie pozwolić na standardowe, normalne życie bez większych wyrzeczeń. Zawsze cenił swoją sprawność, a w połączeniu z zamiłowaniem do muzyki kiedy naszła ochota popłynąć w rytmie uskuteczniał breakdance. Oblodzona nawierzchnia, upadek na tory, uderzenie głową w szynę i zbliżający się pociąg 11 lat temu odmieniły jego życie. Marzy mu się, by w końcu po latach otrzymać sprzęt, dzięki któremu mógłby chodzić jak zdrowy człowiek, spacerować bez grymasu bólu na twarzy, przenosić cięższe przedmioty, wykazywać się zawodowo i po prostu funkcjonować bez dotychczasowych ograniczeń i dyskomfortu.

Adrian Bąk

Beneficjent Poznań Business Run 2017

Sport to jego pasja, już od najmłodszych lat jego życie było toczyło się wokół piłki nożnej, lecz Adrian nigdy nie ograniczał się tylko do niej. W jego orbicie krążyło wiele dyscyplin i w każdej z nich był świetny. W końcu jednak odkrył tą która cieszy go najbardziej- Snowboard. Ten stał się jego sposobem na życie, planował rozpoczęcie kursu instruktora Snowboardu. Marzenia te jednak przerwał wypadek, w wyniku którego Adrian po długiej walce, stracił swą lewą nogę. Adrian chce wrócić do swych planów, jednak by to mogło się zdarzyć, potrzebuje naszej pomocy.

Janusz Kozieł

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Przyczyną jego niepełnosprawności był wypadek komunikacyjny w 1991r. w wyniku którego doznał złamania kręgosłupa z porażeniem rdzenia kręgowego, w rezultacie czego porusza się na wózku inwalidzkim. Jak sam mówi, marzy tylko o normalnym życiu i o tym, żeby nie musiał nieustannie korzystać z pomocy osób trzecich. Ważne jest by zatrzymać pogarszający się stan zdrowia, a jest to możliwe jedynie dzięki kosztownej rehabilitacji, która bez naszej pomocy jest dla niego nieosiągalna.

Marta Ochman

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Przed 6 laty stwardnienie rozsiane SM. Marta jednak nie poddaje się chorobie i jest nauczycielem przedszkola. Z powodu braku odporności jest zmuszona wkrótce zrezygnować z tej pracy. Jej pasja są narty, długie spacery po plaży, pływanie, malowanie obrazów, loty samolotem, majsterkowanie, sport, jazda na hulajnodze... lista jest tu naprawdę długa. Marzy o wizycie w USA i we Francji, o nowych nartach, o wyjazdach rehabilitacyjnych i o tym by mieć siłę do walki oraz móc zobaczyć jak najwięcej póki ma jeszcze do tego siłę. Najbardziej jednak marzy o pracy i byciu niezależną. Skończyła dwa kierunki studiów, ma trzy dyplomy i jest autorką książki ,,Dzieje żydów w Tarnowskich Górach”.

Łukasz Ciszek

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Pod koniec 2016 roku miał wypadek w pracy. W trakcie, gdy zajmował się naprawą maszyn przemysłowych, jeden z pracowników uruchomił maszynę (rębak do drewna). W wyniku tego zdarzenia doznał urazu obu nóg. Obecnie nie jest zdolny do pracy. Największym jego marzeniem jest znów stać się osobą aktywną. Chciałby pracować i zarabiać na swoją rodzinę oraz wrócić do największej pasji - jazdy na motocyklu. Odkąd stał się osobą niepełnosprawną bardzo zainteresował się łucznictwem. Należy do klubu sportowego START Kielce. Wraz z dwoma kolegami zdobył srebrny medal na mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w kategorii drużynowej z łuku klasycznego.

Krzysztof Kot

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Krzysiek w wieku 16 lat zachorował na toczeń - genetyczną chorobę która atakuje system immunoligiczny. W wieku 29 lat poszedł do szpitala, a z niego w wyniku sepsy i zapalenia opon mózgowych wyjechał już na wózku inwalidzkim. Po kolejnym roku stwierdzono u niego zapalenie kości i zakażenie bakterią. Oprócz tego ma przykurcze w rękach oraz zaćmę polekową. Do tej pory, Krzysiek przeszedł ponad 8 operacji, które mają na celu uratować jego nogi przed amputacją. Teraz potrzebuje rehabilitacji i na niej skupia się najbardziej. W obecnym stanie nie może pracować, w związku z czym przebywa na rencie i jest uzależniony od rodziców. W przyszłości, chciałby znaleźć dobrą pracę oraz ukończyć studia magisterskie.

Bolesław Dobrowolski

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Rok temu w kwietniu zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy kości udowej. Początkowym objawem był rwący ból w kolanie, który z czasem uniemożliwiał normalne poruszanie się, a także wykonywanie prostych, codziennych czynności. Jak sam mówi- jego życie „stanęło wtedy na głowie”. Sytuacja była na tyle poważna, że lekarze zmuszeni byli, oprócz zastosowania agresywnej chemioterapii, amputować jego nogi w listopadzie tego samego roku. Bolesław jest niesamowicie pozytywnym człowiekiem, który w najcięższych chwilach się nie poddaje. Jego upór i wola walki pozwolą mu szybko wrócić do sprawności i samodzielności. Aby osiągnąć cele, potrzeba mu jednak jeszcze jednego składnika- protezy. Dzięki pomocy w jej zakupie pomożemy mu stanąć na nogach i wrócić do trybu życia sprzed amputacji.

Bartłomiej Florek

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Bartek Florek, beneficjent Poland Business Run 2016, to jedna z najbardziej pozytywnych osób, jakie dane nam było spotkać. Mimo że przeżył w Niemczech ciężki wypadek i stracił obie nogi, nigdy się nie poddaje, a na jego twarzy zawsze widać uśmiech. W 2016 roku sfinansowaliśmy jego rehabilitację. W tym roku dofinansujemy zakup dwóch lejów, czyli najważniejszych części w protezach.

Józef Tatara

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Pracował jako elektryk na stadionie TS Wisła w Krakowie. Dzięki swojemu zaangażowaniu i wielkiemu sercu zyskał sympatię nie tylko swoich współpracowników z Klubu, ale również wielu firm organizujących wydarzenia na stadionie, które zgodnie nazywają Pana Józefa dobrym duchem branży eventowej. Zawsze bardzo mocno angażował się w pomoc charytatywną. Za swoją charytatywną działalność dostał odznaczenie Prezydenta Miasta Krakowa. Niestety w wyniku choroby Pan Józef musiał poddać się amputacji nogi, co uniemożliwiło mu dalsze prowadzenie aktywnego dotąd trybu życia.

Organizator

Sponsorzy Strategiczni

Sponsorzy Główni

Partner Logistyczny

Partnerzy Medialni

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.