Beneficjenci

Hubert Zaborowski

Beneficjent Poland Business Run 2023

41-latek z Warszawy, szczęśliwy ojciec dwóch córek. W 2022 r. uległ wypadkowi motocyklowemu, który skutkował wielonarządowym urazem i amputacją prawej nogi na wysokości uda. Przed amputacją był bardzo aktywny (siłownia, basen, bieganie). Po wypadku spędził kilka miesięcy w łóżku. Dzięki ciężkiej pracy i dotychczasowej rehabilitacji powoli wraca do codziennego funkcjonowania. Przed nim dalsza fizjoterapia i przygotowania do zakupu ostatecznej protezy nogi. Jego marzeniem jest powrót do wspólnych aktywności z córkami, spacerów i wycieczek rowerowych. Jak sam mówi, kiedy zacznie chodzić, będzie mógł wrócić do aktywności zawodowej i pełni samodzielności. Dzięki biegaczom PBR otrzyma turnus rehabilitacyjny!

Stefania Fabisiak

Beneficjentka Poland Business Run 2023

70-latka z Piekar Śląskich, która jest po amputacji nogi z powodu złośliwego guza w udzie. Pani Stefania jest bardzo aktywna, pracuje społecznie w Polskim Związku Niewidomych i Słabowidzących, gdzie organizuje pikniki rodzinne, wyjazdy integracyjne oraz warsztaty. Za swoją 23-letnią działalność otrzymała Złota Odznakę PZN. Należy również do klubu sportowego KOMAR. Zdobyła kilka pucharów w strzelectwie laserowym oraz nordic walking. Marzy o tym, żeby być bardziej mobilna i niezależna. Dzięki rehabilitacji Pani Stefania chce zacząć stawiać swoje pierwsze kroki o protezie bez wsparcia.

Jolanta Leśniewska

Beneficjentka Poland Business Run 2023

50-latka z okolic Warszawy, mama dwóch córek, miłośniczka biegania. Pracuje w salonie ze 100-letnią tradycją, gdzie z pasją tworzy pieczątki i wizytówki, a także sprzedaje wieczne pióra, które sama też kolekcjonuje. Jest po amputacji piersi z powodu nowotworu. Podczas zabiegu doszło również do uszkodzenia barku, w związku z czym jej ręka nie funkcjonuje tak, jak powinna. Do czasu choroby Jolanta biegała, pływała i chodziła na siłownię. Jej hobby to podróże i fotografia. Dzięki biegaczom Poland Business Run otrzyma rehabilitację, która pomoże jej w powrocie do sprawności i realizacji pasji.

Patrycja Krawczyk

Beneficjentka Poland Business Run 2023

47-latka z Wrocławia, która w 2018 r. rozpoczęła walkę z rakiem piersi i przeszła mastektomię z jednoczasową rekonstrukcją oraz wycięciem wszystkich węzłów chłonnych po stronie prawej ręki. Musiała poddać się chemioterapii, radioterapii i hormonoterapii. Zmaga się z codziennym bólem kości, stawów oraz niesprawną ręką. Mimo choroby nie zrezygnowała z aktywności zawodowej, pracuje w przedszkolu z 3-latkami. Do pracy potrzebuje jednak całkowitej sprawności ruchowej, dlatego wnioskowała do Fundacji Poland Business Run o specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Walczy nie tylko dla siebie, ale także dla swojej córki – Hani, którą wychowuje samodzielnie. Jej największym marzeniem jest po prostu uczestniczenie w życiu dziecka. Patrycja wierzy, że odzyska siły, tak by pewnego dnia wejść na Rysy.

Jan Folga

Beneficjent Poland Business Run 2023

33-latek z Kasinki Małej z Małopolski, który w 2020 r. uległ wypadkowi, testując silnik motocykla podczas przygotowań do startu w zawodach w USA i od tego czasu porusza się na wózku. Przed złamaniem kręgosłupa był członkiem kadry narodowej w Rajdach Enduro, został II wicemistrzem Polski. Janek jest chodzącym wulkanem pozytywnej energii, zapalonym sportowcem, który szybko odnalazł się w nowej sytuacji i zmienił dyscyplinę sportową. Ma już na swoim koncie tytuł wicemistrza Europy i wicemistrza świata w parawioślarstwie halowym. Żeby móc realizować swoje pasje, potrzebuje nowego sprzętu. W ubiegłym roku kupił samodzielnie używany wózek, ale nie jest on dobrze dopasowany, co skutkowało kilkoma upadkami. Dzięki biegaczom Poland Business Run otrzyma nowy wózek, który pozwoli mu wygodnie poruszać się na co dzień i nadal rozwijać się sportowo.

Norbert Pielka

Beneficjent Poland Business Run 2023

44-latek z Wolbromia w Małopolsce, w 2011 r. przeszedł amputację uda z powodu wypadku. Od tego czasu porusza się o protezie. Norbert pracuje w firmie produkującej urządzenia chłodnicze, trenuje amp futbol, a wolny czas spędza z dziećmi. Interesuje się sportem i motoryzacją, a jego marzeniem jest zwiedzenie krajów azjatyckich. Niestety jego proteza ma już kilkanaście lat i wymaga wymiany. Nowa, dofinansowana przez fundację, pozwoli na komfortowe przemieszczanie się i kontynuowanie pracy zawodowej.

Grażyna Płaszko-Tyndzik

Beneficjentka Poland Business Run 2023

71-latka z Sitna na Pomorzu. W lipcu 2021 r. przeszła amputację prawej nogi z powodu mięsaka podudzia. Obecnie porusza się na wózku lub na protezie. Marzy, by być jak najdłużej samodzielną. Po kilku miesiącach ponownej nauki wróciła do prowadzenia samochodu, dzięki czemu stała się bardziej niezależna, może sama dojeżdżać na leczenie do Gdańska. Jej marzeniem jest bezpiecznie poruszać się o protezie oraz dojść do równowagi psychicznej. Chciałaby znowu być aktywną babcią dla piątki swoich wnucząt oraz poznawać ciekawe zakątki Polski i świata, nadal działać w Klubie Inicjatyw Seniora i w miarę swoich możliwości kontynuować pracę jako inżynier budowy.

Marta Kryjom

Beneficjentka Poland Business Run 2023

45-latka z Poznania, żona i mama dwóch córek. Jest po radykalnej mastektomii oraz po limfadenektomii węzłów chłonnych prawej ręki w związku z leczeniem nowotworu. Jest energiczna, towarzyska i ciekawa świata. Uwielbia chodzić po górach, podróżować, poznawać nowe miejsca, osoby i smaki. Ostatnio zainteresowała się malowaniem obrazów i tworzeniem ozdób. Stara się być aktywna, ćwiczy, spaceruje i uprawia nordic walking. Marzy o tym, że znowu będzie mogła jeździć rowerem, na łyżwach, chce nauczyć się jeździć na nartach. W realizacji tych marzeń pomoże specjalistyczna rehabilitacja po mastektomii.

Mykola Myroshnychenko

Beneficjent Poland Business Run 2023

17-latek, który razem z rodziną wyjechał z Ukrainy, uciekając przed wojną. Mykola jest po kilku operacjach stóp, dlatego do samodzielnego dalszego poruszania się potrzebuje wózka. Cierpi na neuropatię rąk i nóg. W Polsce zaczął rozwijać się sportowo – trenuje paraboks i koszykówkę na wózkach. Dzięki biegaczom otrzyma nowy wózek, który pomoże mu w zwiększeniu samodzielności oraz umożliwi kontynuowanie nauki i pasji sportowych.

Adam Buksa

Beneficjent Poland Business Run 2023

62-latek z Przemyśla, który od 28. roku życia choruje na chorobę Buergera. W lipcu 2022 w związku z zakrzepicą przeszedł amputację nogi na wysokości uda. Obecnie porusza się o protezie, wspomagając się kulami. Przed amputacją w wolnym czasie zbierał grzyby i wędkował. Dzięki biegaczom otrzymał dofinansowanie do nowego leja protezowego oraz rehabilitację z nauką chodu o protezie. To pomoże mu poruszać się bez kul i chodzić na spacery, a także ułatwi codzienne życie.

Agnieszka Świerczyńska

Beneficjentka Poland Business Run 2023

54-latka z Jerzykowa niedaleko Poznania. W wieku 39 lat zachorowała na raka piersi, rozpoczęła leczenie i przechodziła kolejne operacje. W 2020 r. nastąpiła wznowa i wykryto u niej inwazyjny nowotwór. Przeszła chemioterapię i immunoterapię oraz mastektomię. Mimo trudnego okresu w życiu, starała się być aktywna, spacerować i choć trochę się ruszać. Stara się dzielić swoimi doświadczeniami oraz pozytywną energią z osobami, które też zachorowały na raka. Przed chorobą jej pasją były wspinaczki górskie, jazda na rowerze, długie spacery, łyżwy i taniec. Ma nadzieję, że rehabilitacja poprawi jakość jej życia po mastektomii, pozwoli aktywnie żyć i rozwijać się zawodowo.

Robert Walski

Beneficjent Poland Business Run 2023

36-latek z województwa śląskiego, mąż, ojciec dwójki dzieci. W 2021 r. uległ ciężkiemu wypadkowi - w czasie pracy w kopalni oderwało mu nogę na wysokości uda. Lekarze walczyli o jego życie i udało się - teraz Robert próbuje wrócić do pełnej sprawności. Przed wypadkiem dużo czasu spędzał z rodziną - na spacerach i wycieczkach rowerowych. Dziś marzy o wycieczce rowerowej z synem. Dzięki biegaczom otrzymał turnus rehabilitacyjny po amputacji, który ułatwi mu samodzielne poruszanie się w przyszłości o protezie.

Izabela Wincenty

Beneficjentka Poland Business Run 2023

49-latka z Legnicy, która jest po amputacji lewego podudzia na skutek martwicy stopy. Przed amputacją z radością spędzała czas z wnukami i zajmowała się ogrodem. Dziś ma problem z poruszaniem się o protezie. Chciałaby być bardziej samodzielna i mobilna, aby wrócić do pracy i do normalnego funkcjonowania. Dzięki biegaczom otrzyma turnus rehabilitacyjny po amputacji i możliwość nauki chodu o protezie pod okiem specjalistów.

Beata Treder

Beneficjentka Poland Business Run 2023

52-latka z Tychów, jest po amputacji piersi z powodu nowotworu. Ma wiele zainteresowań - lubi pisać wiersze, opowiadania, uprawiać nordic walking - zajęła II miejsce w zawodach w tej dyscyplinie. Jednak jej największą pasją jest chodzenie po górach. Angażuje się również jako wolontariuszka - amazonka. Lubi ludzi - dużo radości sprawia jej pomaganie drugiemu człowiekowi. Wróciła do pracy, która daje jej dużo satysfakcji. Uważa, że po przejściu terapii onkologicznej otrzymała drugie życie i jest wdzięczna za każdy przeżyty dzień. Potrzebuje rehabilitacji, która pomoże jej w pokonywaniu codziennych trudności, związanych z dolegliwościami bólowymi rąk, nawet podczas prostych prac domowych. Otrzyma ją dzięki biegaczom Poland Business Run.

Marek Szczuka

Beneficjent Poland Business Run 2023

67-latek z Małopolski, któremu koparka zmiażdżyła nogę podczas wykonywanej pracy na budowie.Przeszedł długie leczenie. W 2022 r. otrzymał od nas protezę, w tym roku dzięki biegaczom weźmie udział w turnusie rehabilitacyjnym dla osób po amputacji. Codziennie wspiera go żona i dwie córki. Jego pasją jest wędkarstwo - założył sobie własne oczko wodne. Razem z wnukiem lubi jeździć na okoliczne łowiska. Dzięki rehabilitacji będzie mógł sprawniej się poruszać.

Robert Nowicki

Beneficjent Poland Business Run 2023

54-latek z okolic Kłodzka, który w 1994 r. podczas wycieczki rowerowej w górach Bystrzyckich doznał złamania kręgosłupa w odcinku piersiowym. Od tej pory porusza się na wózku. Szybko zainteresował się sportem dla osób z niepełnosprawnościami i zaczął próbować swoich sił w różnych dyscyplinach. Od 2001 r. startuje w maratonach, wyścigach kolarskich oraz Mistrzostwach Polski na handbike’u. Chciałby kontynuować tę pasję najdłużej jak to możliwe, bo uważa ją za najlepszą formę rehabilitacji. Jest aktywny zawodowo, pracuje w dziale wsparcia technicznego dużej firmy. Nowy, indywidualnie dopasowany wózek pozwoli mu wygodnie funkcjonować na co dzień.

Zbigniew Kucała

Beneficjent Poland Business Run 2023

49-latek z Krakowa po amputacji trzech palców prawej dłoni, były dyspozytor ruchu kolejowego, któremu kolejka wąskotorowa zmiażdżyła rękę. Zbyszek to pełnoetatowy tata siedmiorga dzieci, pasjonat sportu. Lubi wyprawy rowerowe i tenis stołowy. Wierzy, że proteza ręki, którą otrzyma dzięki biegaczom Poland Business Run pomoże mu w codziennym funkcjonowaniu, w rozwoju zawodowym oraz w spełnieniu marzeń. Ma sportowy cel - wystąpić podczas paraolimpiady w turnieju tenisa stołowego z białym orzełkiem na piersi. Ale to nie wszystko! Chcę zaśpiewać w programie "Szansa na Sukces". Zależy mu, aby ludzie podczas występu skupili się tylko na jego głosie, uważa, że proteza ręki to ułatwi.

Edgar Muniowski

Beneficjent Poland Business Run 2023

9-latek z Małopolski, który od 5 lat zmaga się z przewlekłym zapaleniem szpiku i kości (CRMO). Nie może biegać i skakać jak jego rówieśnicy. W wieku trzech lat złamał stopę, gdy miał 5 lat pojawił się stan zapalny w prawej ręce, a rok temu w kości udowej przy stawie kolanowym. Jest po 5 operacjach i czekają go kolejne. Marzy, aby samodzielnie chodzić i jeździć na rowerze. Orteza, którą otrzyma dzięki biegaczom i długa rehabilitacja to szansa na powrót do normalności.

Wojciech Kucharski

Beneficjent Poland Business Run 2023

Wojciech to 53-latek z Gdyni, któremu w 2022 roku amputowano nogę z powodu sepsy. Choruje na cukrzycę i polineuropatię. Jest po udarze. Ma trudności w chodzeniu o protezie, co znacznie przeszkadza mu w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki biegaczom Poland Business Run otrzymał turnus rehabilitacyjny z nauką chodu. Jest bardzo wdzięczny, gdyż marzy o tym, aby sprawniej się poruszać i być bardziej samodzielnym, zarówno w pracy, jak i w domu. Problemy zdrowotne miały ogromny wpływ na jego życie, ale nie poddał się. Zmienił zawód, pracę dostosował do swojej aktualnej sytuacji zdrowotnej. Jego celem jest dojście do pełnej sprawności fizycznej, aby pomagać innym w podobnej sytuacji. Rozpoczął nawet studia psychologiczne, by nabyć w tym zakresie odpowiednie kompetencje.

Helena Krygier

Beneficjentka Poland Business Run 2023

Helena z Wielkopolski urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dziś ma 18 lat i dzięki nieprzerwanej rehabilitacji i swojej wytrwałości osiąga wymarzone cele. Jej pasją jest koszykówka na wózkach. Jest w reprezentacji Integracyjnego Klubu Sportowego - IKS 2017 Poznań. Intensywnie trenuje i doskonali swoje umiejętności. Aktywność fizyczna jest dla niej doskonałą formą rehabilitacji, daje jej poczucie spełnienia i niezależności. Swoje plany zawodowe chciałaby połączyć z ukochanym sportem - koszykówką na wóżkach. Dzięki biegaczom otrzyma nowy, dobrze dopasowany wózek sportowy, aby czuć się pewnie na boisku i realizować swoje sportowe marzenia.

Zbigniew Lewkowicz

Beneficjent Poland Business Run 2023

Zbigniew to 50-latek z Gorzowa Wielkopolskiego, 35 lat temu uległ wypadkowi podczas pracy w gospodarstwie rolnym rodziców w wyniku, którego amputowano mu rękę na wysokości przedramienia. Dziś jest zasłużonym trenerem paralekkoatletyki, wielokrotnym złotym medalistą Mistrzostw Polski, odznaczonym za wybitne osiągnięcia sportowe. Również jako trener może pochwalić się sporym dorobkiem medalowym: 56 medali ME i 48 MŚ oraz 15 medali Igrzysk Paraolimpijskich. Jego podopieczni 21 razy ustanawiali rekordy świata. Wsparcie od biegaczy w postaci protezy ręki pomoże mu usprawnić praktyczne szkolenia, które prowadzi dla swoich zawodników. Dzięki temu będzie mógł jeszcze bardziej rozwijać się jako trener i spełniać sportowe marzenia swoich podopiecznych.

Marta Kaniszewska

Beneficjentka Poland Business Run 2023

49-latka z Sosnowca, która w 2021 roku przeszła amputację i reamputację nogi lewej na wysokości uda po długiej chorobie zrostowo-zapalnej tętnic. Dzięki wsparciu psychologicznemu, wraca do codzienności po amputacji. Ma nadzieję, że dzięki kontynuacji rehabilitacji z nauką chodu o protezie będzie mogła wreszcie poruszać się bez kul, być bardziej samodzielna i aktywniej spędzać czas ze swoją rodziną: mężem i dwoma córami. Marzy, by znów chodzić na spacery i "odzyskać własne życie".

Marek Wyduba

Beneficjent Poland Business Run 2023

69-letni lekarz z Sieradza w województwie łódzkim, po amputacji prawej nogi na skutek sepsy. Czynny zawodowo lekarz, wieloletni szef oddziału, do ostatnich chwil przed chorobą operował i leczył w szpitalu, prowadził praktykę lekarską. Pasjonat strzelectwa, miłośnik przyrody i wycieczek. Po rehabilitacji chce być nadal aktywny zawodowo i społecznie. Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run w postaci dofinansowaniu do protezy i turnusu rehabilitacyjnego zyska możliwość powrotu do samodzielności.

Marian Zakowicz

Beneficjent Poland Business Run 2023

59-latek z Jastrzębia-Zdroju, który w wieku 26 lat uległ wypadkowi podczas pracy na kolei i przeszedł amputacją obu nóg. Od tamtej pory porusza się przy pomocy wózka. Impulsem do powrotu do życia po wypadku były dla niego narodziny najmłodszej córki. Wtedy odzyskał motywację i nadzieję na normalne funkcjonowanie. Od 20 lat jest w rodzinnym mieście prezesem Stowarzyszenia Ludzi z Niepełnosprawnościami, gdzie zajmuje się pisaniem wniosków oraz wspieraniem osób w trakcie uzyskiwania dofinansowań. Jest honorowym dawcą krwi i regularnie organizuje pikniki dla dawców. Pasjonuje się też żeglarstwem, od 2013 r. jest członkiem kadry narodowej. Na koncie ma kilkanaście mistrzostw Polski w różnych klasach. Dofinansowanie do wózka pomoże mu dodatkowo rozwijać pasje i bez wysiłku pokonywać większe dystanse.

Sylwia Klusek

Beneficjentka Poland Business Run 2023

Sylwia to 43-latka z okolic Warszawy, która w 2002 r. uległa wypadkowi i doznała złamania kręgosłupa. Od tego czasu porusza na wózku. Po wypadku, pomimo trudności w poruszaniu się, skończyła studia i cały czas jest aktywna zawodowo. W jej życiu sport zawsze był obecny, przed wypadkiem grała w siatkówkę i dużo pływała. Teraz jej pasje to pływanie, żeglarstwo, narciarstwo, narty wodne, sitwake. Startuje w wielu ogólnopolskich zawodach, gdzie często zajmuje miejsca na podium. Od wielu lat jest certyfikowanym nurkiem HSA. Wózek, który otrzymała dzięki biegaczom Poland Business Run, to najbardziej zaawansowany technologicznie i niezwykle lekki sprzęt. Pozwolił jej wziąć udział w sztafecie PBR w drużynie naszej Fundacji.

Letycja Hałuszko

Beneficjentka Poland Business Run 2023

Letycja to 9-latka ze Śląska, która urodziła się ze znacznym skróceniem kości udowej oraz niedorozwojem stawu biodrowego i kolanowego, dlatego odkąd pamięta ma na nodze ortoprotezę, która pomaga jej chodzić.  Pomimo niepełnosprawności jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem. Zaraża wszystkich pozytywnym nastawieniem do świata. Koleżanki i koledzy, a także dorośli podziwiają ją za to, że mimo problemów ze zdrowiem jest taka aktywna. Choć nie może zginać nogi w kolanie, nauczyła się pływać, uczy się też jeździć na nartach, uwielbia place zabaw, parki linowe i ścianki wspinaczkowe. Ma nadzieję, że kiedyś jej nogi będą równe i nie będzie musiała nosić ortez wyrównujących. Wie jednak, że czeka ją jeszcze długa droga do realizacji tego marzenia.

Organizator

Sponsorzy Strategiczni

Sponsorzy Główni

Partner Logistyczny

Partnerzy Medialni

Patron Honorowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.