Beneficjenci

Michał Antoniuk

Beneficjent Poland Business Run 2024

45-latek z Gdańska. W wieku 18 lat, w wyniku choroby nowotworowej kości, miał amputowaną nogę na wysokości uda. Wziął udział w turnusie rehabilitacyjnym dla osób po amputacji, organizowanym przez Fundację Poland Business Run w 2023 roku. Dzięki wsparciu Fundacji sfinansował zakup stopy hydraulicznej nowej protezy. Jego życiową pasją jest jazda na rowerze – przed niepełnosprawnością na szosowym, a teraz na handbike’u. Ostatnio fascynują go również modele aut zdalnie sterowanych i bashing, czyli ekstremalna jazda tego typu autami. Zawsze jest aktywny i energiczny, lubi się śmiać. Michał, pomimo swojej niepełnosprawności, zwiedził już kawałek świata i planuje to kontynuować. Jest także społecznikiem i wolontariuszem.

Agnieszka Fojut- Jakubowska

Beneficjentka Poland Business Run 2024

32-latka z Gdowa, mama dwóch synów. 10 sierpnia 2023 roku, podczas pracy, maszyna do mielenia kości wciągnęła jej prawą rękę. Nie udało się jej uratować i mimo starań lekarzy musiała zostać ona amputowana powyżej łokcia. Agnieszka jest praworęczna i przez to po wypadku jej życie zmieniło się o 180 stopni. Powrót do normalności jest bardzo trudny i mimo wykonywanych ćwiczeń zajmuje dużo czasu. Z zawodu jest technikiem kucharzem. Uwielbia gotować, a latem robić przetwory z warzyw i owoców. Lubi spędzać czas w kuchni, jednak teraz, bez ręki, jest to trudniejsze. Jednak Agnieszka się nie poddaje i stara się myśleć pozytywnie. Ma nadzieję, że gdy już otrzyma protezę, nie będzie dla niej rzeczy niemożliwych. Marzy o otwarciu własnego biznesu, np. restauracji czy kawiarni. Pomoże jej w tym dofinansowanie rehabilitacji.

Zdzisław Młocek

Beneficjent Poland Business Run 2024

72-latek z Kęt. Od ponad 30 lat zmaga się z miażdżycą. W grudniu 2022 roku z powodu ostrego niedokrwienia przeszedł amputację prawej nogi na poziomie uda. Obecnie porusza się na wózku i próbuje chodzić o protezie, wspomagając się dwoma kulami łokciowymi. Przed amputacją jego największą pasją była uprawa ogródka działkowego. Wsparcie Fundacji umożliwi mu uczestnictwo w turnusie rehabilitacyjnym, gdzie nauczyłby się pewniej poruszać w protezie. Marzy także, by odważyć się jeździć samochodem przystosowanym teraz do jego niepełnosprawności, usprawnić krążenie w lewej nodze i ją wzmocnić, jak również wrócić do aktywności i pasji sprzed operacji, czyli uprawy swojego ogródka działkowego. Zdzisław ma nadzieję, że przy pomocy specjalistów, którzy prowadzą rehabilitację oraz naukę chodzenia w protezie, będzie bardziej samodzielny i chociaż w części uda mu się wrócić do dawnej formy.

Oskar Chrząstek

Beneficjent Poland Business Run 2024

44-latek z Częstochowy, mąż, ojciec dwóch synów. W czerwcu 2022 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w którym stracił obie nogi. Od lutego 2024 roku ćwiczy chodzenie w domu w protezach z C-legami. Motoryzacja od zawsze była jego pasją, jak i zawodem, ponieważ prowadzi on działalność zajmującą się naprawą powypadkowych samochodów, wynajmem samochodów oraz sprzedażą części i samochodów używanych. Obecnie, z powodu braku możliwości wykonywania usług w swojej firmie, zajmuje się sprzedażą, a i to jest dość utrudnione. Przed wypadkiem wraz z całą rodziną lubili spędzać wolny czas nad jeziorem czy chodzić na wycieczki górskie. Oskar podróżował również z żoną na motocyklu lub przyczepą kempingową do różnych miejsc w kraju i za granicą. Jego marzeniem jest wejść samodzielnie, chociaż o kulach, na osiemnaste urodziny swojego syna w czerwcu 2024 roku. Dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego bardzo pomoże mu w realizacji celów zawodowych oraz ułatwi częściowy powrót do normalności i życia sprzed wypadku.

Jarosław Kowalski

Beneficjent Poland Business Run 2024

65-latek z Zawiercia. W lipcu 2023 roku z powodu niedokrwienia amputowano mu prawą kończynę dolną na wysokości uda. Z dnia na dzień jego plany zawodowe oraz życie codzienne runęły. Pracował jako mechanik maszyn w zakładzie, który produkuje zamknięcia aluminiowe do butelek. Po pracy amatorsko grywał z przyjaciółmi w tenisa stołowego. Poza tym interesuje się sportem i lubi posłuchać dobrej muzyki. Dzięki protezie oraz dużemu wsparciu rodziny i bliskich pokonuje kolejne bariery. Jego największym marzeniem jest powrót do prowadzenia samochodu. Będzie wtedy mógł odwiedzić znajomych i przyjaciół w całym kraju, których poznał dzięki udzielaniu się w różnych ruchach społecznych związanych z uzależnieniami. Bierze czynny udział w zlotach i spotkaniach integracyjno-sportowych. Lubi też pomagać ludziom w rozwiązywaniu ich trudnych spraw. Dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego nauki chodu pomoże mu wrócić do sprawnego codziennego funkcjonowania, chodzić bez kul i spełniać swoje marzenia. Jak przyznaje, chciałby jeszcze trochę „poszaleć” w życiu.

Katarzyna Skoczylińska

Beneficjent Poland Business Run 2024

42-latka z Bukowna w województwie małopolskim. Od 2011 roku walczy z nowotworem kości – chrzęstniakomięsakiem. Na przestrzeni tych lat przeszła osiem operacji, z których ostatnia zakończyła się amputacją lewej nogi na poziomie uda. To wykluczyło jej szybki powrót do pracy, którą bardzo kocha. Pracowała jako nauczycielka w przedszkolu i właśnie to napędzało ją do działania, dając poczucie normalności i spełnienia. Cały czas walczy o powrót do takiej sprawności, która umożliwi jej wykonywanie zawodu. Dzięki ogromnemu wsparciu rodziny, przyjaciół, znajomych, a także lokalnej społeczności mogła zakupić protezę o wysokim stopniu zaawansowania technologicznego. Jednak, aby mogła w pełni wykorzystać jej potencjał oraz nauczyć się sprawnie i bezpiecznie chodzić, konieczna jest systematyczna rehabilitacja i dostosowywanie jej elementów do zmieniających się warunków fizycznych. To wiąże się z ogromnymi kosztami, nieosiągalnymi dla Katarzyny w obecnej sytuacji. Dofinansowanie do rehabilitacji umożliwi jej naukę chodu, wymianę niektórych elementów protezy, a w konsekwencji spełnienie marzenia o powrocie do pracy.

Tomasz Kubas

Beneficjent Poland Business Run 2024

27-latek z Krakowa. Rok temu brał udział w wypadku komunikacyjnym, w wyniku czego stracił nogę – poddano go amputacji prawej kończyny dolnej (wyłuszczenie w stawie biodrowym). Obecnie porusza się na wózku oraz o kulach. Jego największymi pasjami są taniec, piłka nożna oraz klasyczne samochody. Uwielbiał jeździć na zloty klasyków oraz chodzić na mecze. Przed wypadkiem dużo tańczył. Proteza ułatwiłaby mu także możliwość dalszego rozwoju zawodowego, gdyż chciał wyruszyć ciężarówką w trasę po Europie. Jest osobą aktywną i nie lubi bezczynnie leżeć, więc dzięki protezie mógłby pójść chociażby na spacer, do kina czy na koncert. Tomasz marzy o rozkręceniu swojej działalności, w której zajmowałby się detailingiem samochodowym, ale do tego potrzebuje protezy. Dzięki dofinansowaniu rehabilitacji od Fundacji będzie mógł wrócić do większości ze swoich pasji i cieszyć się jeszcze bardziej z życia, a przede wszystkim wrócić do pracy fizycznej, którą kocha.

Krzysztof Radwański

Beneficjent Poland Business Run 2024

28-latek z Krakowa, który w maju 2023 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu. W wyniku poniesionych obrażeń przeszedł kilkanaście operacji, w tym dwie ratujące życie; podjęto wtedy też decyzję o amputacji lewej nogi z wyłuszczeniem w stawie biodrowym. Przed wypadkiem pracował w branży IT, zaś “po godzinach” był aktywny fizycznie. Regularnie ćwiczył na siłowni, trenował różne sporty oraz jeździł na motocyklu i rowerze BMX. W weekendy pracował też dorywczo jako barman, dzięki czemu mógł poznawać nowych ludzi. Wsparcie Fundacji pomogło mu w szybkim sfinansowaniu specjalistycznej protezy, która - po odbyciu rehabilitacji - pozwoli mu na powrót do życia towarzyskiego oraz częściowo do uprawiania sportów. Jego głównym celem jest nie zatrzymać się, mimo tak tragicznego wydarzenia, jakiego go spotkało. Chce odnaleźć nowe pasje oraz stanąć ponownie za barem, by napełniać ludzi pozytywną energią.

Ewa Pawlikowska

Beneficjentka Poland Business Run 2024

36-latka z Zielonej Góry. W 2021 roku miała wypadek w pracy, który spowodował uraz lewej ręki, zaś w 2023 roku wykryto u niej nowotwór, w wyniku czego amputowano jej lewą pierś. Została Amazonką i stara się o rekonstrukcję piersi. Zmaga się również z depresją. Uwielbia podróżować z najbliższymi po Polsce, interesuje się urbexem, historią II wojny światowej i terapią Simontonowską. Skakała na bungee z 70 metrów i chciałaby spełnić jeszcze parę innych marzeń. Zależy jej na tym, aby funkcjonować jako ambasadorka, która pomaga innym ludziom uwierzyć w siebie. Chciałaby napisać swoją książkę oraz znów uwierzyć we własne siły, aby wrócić po latach do jazdy samochodem. W powrocie do zdrowia pomagają jej partner oraz synowie - są oni jej skrzydłami, dzięki którym uczy się latać, oraz lokalna grupa wsparcia z Zielonej Góry. Wierzy, że po burzy dla każdego wyjdzie słońce.

Oleksii Gerasin

Beneficjent Poland Business Run 2024

74-latek z Krakowa. Pochodzi z Mariupola w Ukrainie. Przyjechał do Polski z powodu działań wojennych i niemożności pozostania w swoim rodzinnym mieście. Wsparcie Fundacji Poland Business Run pomoże wrócić mu do normalnego funkcjonowania: wyjść do apteki lub sklepu po leki i zakupy, spacerować z wnukami oraz radzić sobie z podstawowymi czynnościami potrzebami życiowymi bez pomocy innych osób. W 2023 roku otrzymał dofinansowanie do protezy, a w tym roku do rehabilitacji.

Grażyna Sławińska

Beneficjentka Poland Business Run 2024

35-latka z Krakowa. Jest pedagogiem specjalnym, od lat zajmuje się tematyką niepełnosprawności zawodowo, naukowo i aktywistycznie. Obecnie, wskutek wypadku i urazowej amputacji nogi, niepełnosprawność jest również jej osobistym doświadczeniem. Uwielbia uczyć się nowych rzeczy, czytać książki, tworzyć, przekształcać – i przedmioty, i rzeczywistość. Wierzy, że każdy z nas może wnieść do świata trochę słońca. Jest dzieckiem natury – mogłaby tygodniami nie schodzić z gór, plaży albo nie wychodzić z lasu. Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run i Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu nauczyła się na nowo chodzić, biegać i tańczyć. Znów pracuje w obszarze pomocy humanitarnej na wschodzie Ukrainy. Jako beneficjentka Fundacji dostanie dofinansowanie do rehabilitacji.

Marek Nowiak

Beneficjent Poland Business Run 2024

64-latek z Krakowa. W kwietniu 2022 roku w wyniku miażdżycy amputowano mu lewą nogę. Z zawodu jest elektrykiem, w przeszłości dużo podróżował z żoną po Europie. Obecnie interesuje się sportem, głównie piłką nożną oraz tenisem. Od listopada 2022 roku regularnie korzysta z rehabilitacji w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, jest też beneficjentem Mistrzostw Świata w Pływaniu do Tyłu 2022. Dzięki dofinansowaniu od Fundacji Poland Business Run będzie mógł kontynuować rehabilitację, która pozwoli mu na powrót do samodzielności oraz sprawności. Wcześniej dodatkowo otrzymał dofinansowanie do zakupu adaptera w protezie, który umożliwi mu sprawniejsze, bardziej samodzielne funkcjonowanie, np. ubieranie się.

Beata Kurek

Beneficjentka Poland Business Run 2024

62-latka z Będzina. Choruje na miażdżycę tętnic dolnych i amputowano jej prawą nogę. Obecnie porusza się na wózku. Posiada protezę, ale korzystanie z niej sprawia jej trudność – porusza się o niej tylko przy pomocy chodzika, ma także problem z jej założeniem z powodu ciężaru protezy oraz problemów z barkiem i ręką. Jej pasją było od zawsze pływanie, jazda na rowerze, ruch na świeżym powietrzu. Obecnie musi przebywać w domu, bo mieszka na drugim piętrze i nie ma kto jej znieść na dół. Ma nadzieję, że dofinansowanie do turnusu rehabilitacji po amputacji pomoże jej w nauce chodzenia o protezie, a szczególnie wchodzenia i schodzenia po schodach.

Renata Banaszek

Beneficjentka Poland Business Run 2024

50-latka z Kraśnika. W 2021 roku dowiedziała się, że ma nowotwór piersi. Przeszła operację, chemioterapię i radioterapię. Przed diagnozą była bardzo aktywną osobą – dużo jeździła na rowerze, biegała, morsowała, systematycznie chodziła na zajęcia fitness, siłownię, basen. Teraz nie ma do tego energii, a choroba zmieniła ją fizycznie i psychicznie. Do pokonania bólu potrzebna jest jej rehabilitacja. Chciałaby wrócić do aktywności i poczuć się znowu kobieco. Ma nadzieję, że dzięki dofinansowaniu do rehabilitacji po mastektomii uda jej się pokonać słabości, odzyskać wiarę w siebie i wrócić do formy.

Mieczysław Bańka

Beneficjent Poland Business Run 2024

73-latek z Kraśnika. W 2023 roku, w wyniku pęknięcia tętniaka tętnicy podkolanowej i niedokrwienia, amputowano mu nogę powyżej kolana. Jest emerytowanym wojskowym. Przed amputacją był aktywny zawodowo, pracował jako specjalista do spraw zarządzania kryzysowego. Był również aktywny sportowo, a przejechanie 100 km rowerem nie było dla niego problemem. Jednośladem pokonał m.in. trasę Green Velo mającą ponad 2000 km, trasę wzdłuż granicy Polski od Świnoujścia do Przemyśla, a także 6 razy rajd Kraśnik–Lwów, kilka razy Kraśnik–Częstochowa i wiele innych. Chce jak najszybciej wrócić do sprawności, by ponownie móc jeździć na rowerze. Pomoże mu w tym odbycie turnusu rehabilitacji po amputacji.

Jan Ksiądz

Beneficjent Poland Business Run 2024

60-latek z Księżopola w woj. lubelskim. Z zawodu jest leśnikiem. W grudniu 2023 roku uległ wypadkowi, w wyniku którego amputowano mu nogę na wysokości podudzia. Było to dla niego i jego bliskich trudne doświadczenie, bo w jednym momencie stracił sprawność fizyczną, niezależność oraz możliwość realizowania swoich pasji takich jak wędrówki po lesie czy obserwowanie przyrody. Dzisiaj już znowu chodzi – ma protezę, z którą stara się zaprzyjaźnić. Chciałby nauczyć się z niej korzystać na tyle, żeby móc wrócić do pracy i swoich pasji. Dzięki biegaczom weźmie udział w turnusie rehabilitacyjnym z nauką chodu, który pomoże zrealizować to marzenie.

Maciej Łuczak

Beneficjent Poland Business Run 2024

23-latek z Nowego Tomyśla w woj. wielkopolskim. Jest studentem IV roku fizjoterapii na AWF Gorzów. Z powodu choroby nowotworowej w listopadzie 2023 roku amputowano mu lewą nogę na poziomie uda. Obecnie porusza się o kulach, ale jest w trakcie przygotowania do oprotezowania. Od początku studiów działa na rzecz osób z niepełnosprawnością, współpracuje z różnymi fundacjami i organizuje spotkania wsparcia dla pacjentów onkologicznych. Został radnym gminy, by być głosem osób chorych i z niepełnosprawnościami. Jest aktywny fizycznie i pływa. Jego marzeniem jest zostać dobrym fizjoterapeutą, wyzdrowieć i zwiedzić cały świat. Dzięki biegaczom otrzyma dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego oraz do protezy – będzie mógł normalnie funkcjonować, studiować oraz dalej działać jako doradca i motywator dla pacjentów onkologicznych w swoich mediach społecznościowych.

Wiesław Chmielarz

Beneficjent Poland Business Run 2024

68-latek z Kędzierzyna-Koźla w woj. opolskim. W kwietniu 2023 roku z powodu niedokrwienia i komplikacji po usunięciu tętniaka podkolanowego amputowano mu prawą nogę na wysokości uda. Przed amputacją spełniał się zawodowo (mimo że jest już na emeryturze), prowadząc działania inwestycyjne w dużej firmie w swoim mieście. Sprawiało mu to ogromną satysfakcję. Był aktywny fizycznie i prawie codziennie pływał, pokonując dystans min. 1 km. Razem z żoną kilka razy w tygodniu saunowali, w miesiącach wiosenno-letnich wypoczywali na swojej działce, a późnym latem i jesienią chodzili na grzyby. Chciałby powrócić do dawnych ulubionych czynności i zainteresowań, a pomoże mu w tym udział w turnusie rehabilitacyjnym.

Kazimierz Zalewski

Beneficjent Poland Business Run 2024

68-latek z Rypina w woj. kujawsko-pomorskim. Jest po amputacji lewego podudzia, a nogę stracił jako 3-letnie dziecko w wyniku wypadku. Po ukończeniu technikum uczestniczył w spartakiadach parasportowych w podnoszeniu ciężarów i strzelectwie. Obecnie jest na emeryturze i pracuje dorywczo. W okresie wiosenno-jesiennym zajmuje się działką, na której wraz z żoną uprawiają warzywa i owoce na własne przetwory. Jego zamiłowaniem są podróże po Polsce, przede wszystkim w góry. Lubi spędzać czas w kuchni, a w karnawale raczy swoich bliskich pączkami. W związku z tym, że jego żona również od dziecka jest osobą z niepełnosprawnością i pracuje społecznie w Polskim Związku Niewidomych, on sam stara się wspierać w różnych aktywnościach członków Koła PZN. Udział w turnusie rehabilitacyjnym, do którego otrzyma dofinansowanie, pozwoli mu utrzymać sprawność fizyczną, żyć aktywnie oraz spełniać marzenia i realizować pasje.

Marzena Rynsza

Beneficjentka Poland Business Run 2024

40-latka z Łysków w woj. podlaskim. Szczęśliwa mama dwóch córek w wieku 13 i 15, wychowująca je samodzielnie od 13 lat. Wraz z narodzinami młodszej córki przyszło jej zmierzyć się ze stratą męża, który zmarł na nowotwór złośliwy w wieku 27 lat. W 2022 roku sama dowiedziała się, że choruje na nowotwór i znowu musiała zmierzyć się trudnym doświadczeniem życiowym, ale podjęła rękawicę. Jest już po 40 wlewach chemioterapii, całkowitej mastektomii bez rekonstrukcji i limfadenektomii węzłów chłonnych. Choroba uświadomiła jej, że tylko od nas zależy, jak przeżyjemy nasze życie oraz jak ważne jest dbanie o własne ciało. W związku z tym chciałaby spełniać swoje marzenia podróżnicze, poznawać świat, mieć kontakt z naturą, relaksować się przy uprawie kwiatów oraz nauczyć się pływać. Cieszy się, że jest, może marzyć i po prostu być, m.in. dzięki pomocy ludzi dobrej woli i różnych organizacji, które wspierają osoby w trudnej sytuacji. Jako beneficjentka Poland Business Run otrzyma dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego po mastektomii.

Elżbieta Dzienis

Beneficjentka Poland Business Run 2024

51-latka z Białegostoku w woj. podlaskim. Żona i mama dwójki dzieci. W 2023 r. zachorowała na nowotwór złośliwy piersi, w wyniku czego przeszła operację oszczędzającą lewej piersi z usunięciem dwóch węzłów chłonnych, a także radioterapię. Terapia hormonalna i dodatkowo choroba wątroby sprawiają, że zmaga się także z bólem kręgosłupa i sztywnością stawów. Mimo to jest aktywna, chodzi na zajęcia na basenie i spaceruje, a w wolnych chwilach uczy się języka angielskiego. Jej marzeniem jest lot balonem. Przed chorobą pracowała w sklepie spożywczym jako ekspedientka i chciałaby wrócić do aktywności zawodowej, dlatego zawnioskowała do Fundacji Poland Business Run o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego po mastektomii.

Organizator

Sponsorzy Strategiczni

Sponsorzy Główni

Partner Logistyczny

Partner techniczny

Partnerzy biegu dziecięcego

Partnerzy Medialni

Fundator Nagród

Patronat Honorowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.