Beneficjenci

Piotr Andysz

Beneficjent Poland Business Run 2022

62-latek z Łodzi, który przez wiele lat zmagał się z zakrzepicą żył, a w 2011 r. przeszedł zabieg amputacji nogi na poziomie uda. Przed chorobą prowadził bardzo aktywny tryb życia, przez 13 lat wyczynowo grał w tenisa ziemnego. dlatego ciężko było mu pogodzić się z nową sytuacją. W 2014 r. otrzymał pierwszą protezę, która jednak po latach uległa zużyciu, dlatego potrzebuje nowej, sprawnej nogi. Proteza jest niezbędna, by mógł wciąż pracować zawodowo (jest pracownikiem administracji jednej z łódzkich firm). Pomoże również w realizacji największego marzenia o ponownym stanięciu na korcie oraz grze ze swoją ukochaną wnuczką.

Dominika Nowak

Beneficjentka Poland Business Run 2022

37-latka z Łodzi, która na co dzień spełnia się w roli mamy 17-letniej córki. W 2020 r. stwierdzono u niej chorobę Burgera, w wyniku której przeszła amputację nogi na wysokości uda. Po zabiegu nie była w stanie samodzielnie wykonać najprostszych czynności ani nawet dostać się do swojego mieszkania zlokalizowanego na IV piętrze kamienicy. Przed chorobą była energiczną i aktywną zawodowo kobietą, uwielbiała podróżować. Jej marzeniem było otwarcie sklepu wielobranżowego, jednak koszty leczenia pochłonęły wszystkie oszczędności. W 2021 r. Dominika otrzymała od nas turnus rehabilitacyjny. Teraz pomożemy jej w dofinansowaniu kosztownej protezy, by mogła powrócić do realizacji marzenia o własnym sklepie oraz chodzić na upragnione spacery.

Zdzisław Muszański

Beneficjent Poland Business Run 2022

52-latek z woj. lubelskiego, który 20 lat temu stracił nogę w wyniku nieszczęśliwego wypadku komunikacyjnego. Jest bardzo zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności, pełni funkcję pełnomocnika do spraw osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo zajmuje się organizacją jarmarków, kiermaszy, wystaw oraz dożynek. Za swoją prospołeczną postawę i działalność otrzymał kilka honorowych tytułów i medali. Do tej pory przez wszystkie lata po amputacji poruszał się o kulach. Teraz, w związku z bólami przeciążeniowymi drugiej nogi oraz kręgosłupa, musiał pomyśleć o zakupie protezy. Pan Zdzisław wierzy, że proteza pozwoli mu stać się bardziej aktywnym i bez problemu zajmować się ogrodnictwem, wędkarstwem oraz wykonywaniem mebli ze stali i drewna, co uwielbia. By mógł realizować swoje pasje, dofinansujemy mu protezę nogi oraz turnus rehabilitacyjny z nauką chodu, by wsparcie było jak najbardziej kompleksowe.

Sławomir Szczupacki

Beneficjent Poland Business Run 2022

41-latek z Małopolski, ojciec i mąż. W wieku 9 lat w wyniku wypadku komunikacyjnego stracił nogę na poziomie uda. Udało mu się szybko zaadaptować do nowej sytuacji i uczestniczyć w zabawach z rówieśnikami, np. grając w piłkę nożną o kulach. W dorosłym życiu jego marzeniem była pomoc innym osobom, które zetknęły się z amputacją, dlatego od kilkunastu lat zajmuje się rehabilitacją, nauką chodzenia i wsparciem w powrocie do samodzielności osób po amputacjach kończyn. W wolnym czasie uprawia amatorsko różnego rodzaju aktywności sportowe, brał m.in. udział w poprzednich edycjach Poland Business Run. Aby mógł nadal być aktywnym ojcem i angażować się w pomoc innym, potrzebował wsparcia w zakupie nowej protezy nogi. Otrzyma ją dzięki biegaczom Poland Business Run 2022.

Marcin Rudziński

Beneficjent Poland Business Run 2022

65-latek z woj. mazowieckiego, który w lipcu 2021 r. przeszedł amputację nogi powyżej kolana w następstwie powikłań stopy cukrzycowej. Jego marzeniem jest powrót do życia zawodowego oraz kontynuowanie działalności artystycznej w postaci udziału w koncertach, spektaklach, filmach. Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run wziął udział w specjalistycznym turnusie rehabilitacyjnym, który ma na celu naukę chodu o protezie.

Danuta Klita

Beneficjentka Poland Business Run 2022

66-latka z Małopolski po amputacji nogi na wysokości uda z powodu stopy cukrzycowej. Niepełnosprawność jest z nią od lat, bo już od 2002 r. zmagała się ze zwyrodnieniem kręgosłupa oraz stawów kolanowych i biodrowych. Obecnie posiada protezę, w której jednak musiała nauczyć się chodzić. Wsparcie z Fundacji Poland Business Run umożliwiło jej odbycie specjalistycznego turnusu rehabilitacyjnego z nauką chodu o protezie. Pani Danuta wierzy, że dzięki temu spełni swoje marzenia o codziennym, normalnym funkcjonowaniu w domu oraz samodzielnym wyjściu na spacer.

Jerzy Łabęcki

Beneficjent Poland Business Run 2022

Senior z Krakowa, były wyczynowy alpinista, który przemierzył wiele szlaków górskich Alp, Dolomitów, Kaukazu, Andów, Karakorum i Himalajów. W młodości współtwórca grupy wspinaczkowej "Kaskaderzy". Wskutek miażdżycy w lutym 2019 r. amputowano mu lewą nogę powyżej kolana. Dzięki zrzutce i pomocy wielu ludzi posiada nowoczesną protezę. By mógł wrócić w ukochane góry potrzebował dalszej rehabilitacji połączonej z nauką chodu o protezie. W poprzednich latach otrzymał ją od nas. Dzięki ćwiczeniom sprawność fizyczna pana Jerzego stale się poprawia. Obecnie nastąpiła jednak potrzeba wymiany leja protezowego. Marzeniem beneficjenta jest powrót w góry i wejście na szczyt o protezie.

Ryszard Dawid

Beneficjent Poland Business Run 2022

77-latek z Tyńca Małego niedaleko Wrocławia po amputacji nogi na poziomie uda, którą przeszedł w 2020 r. W tej chwili problemem jest dla niego poruszanie się w protezie. Turnus rehabilitacyjny z nauką chodu ma mu pomóc w funkcjonowaniu i przemieszczaniu się oraz ułatwić codzienne życie.

Agata Wiklik-Szczeblewska

Beneficjentka Poland Business Run 2022

43-latka z Siechnic niedaleko Wrocławia, która chorowała na dwa różne nowotwory i dwukrotnie odbyła leczenie onkologiczne. W wyniku raka piersi w 2020 r. przeszła radykalną mastektomię i usunięcie 20 węzłów chłonnych, przez co cierpi na dolegliwości bólowe i ograniczony zakres ruchu prawej ręki. Dzięki biegaczom otrzyma turnus rehabilitacyjny oraz wsparcie psychologiczne, które pozwolą na poprawę codziennego komfortu życia poprzez eliminację bólu barku, łopatki, a w efekcie lepiej przespane noce. Chce mieć siłę i energię do wspierania osób w podobnej sytuacji - prowadzi fanpage Kolorowe Raki oraz portal Onkobaza.pl. Chce również być aktywną mamą swoich dwóch synów.

Lech Stoltman

Beneficjent Poland Business Run 2022

37-latek z Chojnic, który w wyniku wypadku na motocyklu od 20 lat porusza się na wózku. Jego pasją są sporty siłowe. Od 10 lat z sukcesami trenuje pchnięcie kulą. Zdobył w tej dziedzinie 2 brązowe medale paraolimpijskie w Tokio i w Rio de Janeiro. Od wielu lat jest aktywnym zawodnikiem klubu sportowego START w Gorzowie oraz członkiem Kadry Narodowej. Nowy wózek pomoże mu w dalszej realizacji marzeń sportowych, w tym najważniejszego – startu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Paryżu.

Paweł Zoszak

Beneficjent Poland Business Run 2022

26-latek z Sanoka, który w 2018 r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego amputowano mu nogę na wysokości uda. W 2019 r. przystąpił do Klubu Sportowego Paravolley Sillesia Katowice i zaczął regularnie trenować siatkówkę na siedząco. Uczestniczył w Mistrzostwach Polski w Szczecinie, Elblągu i Wrocławiu. Niestety z racji dużej odległości od miejsca zamieszkania do Katowic (ok. 300 km) musiał przerwać uprawianie sportu. Paweł skupił się na pracy zawodowej – pracuje w jednej z firm produkujących wózki aktywne. Nowa proteza umożliwi mu powrót do aktywności fizycznej. Jego marzeniem są spacery po lesie z synkiem, którego chciałby nauczyć miłości i szacunku do przyrody i zwierząt.

Barbara Ptasznik

Beneficjentka Poland Business Run 2022

62-latka z województwa małopolskiego, która w czerwcu 2021 r. przeszła amputację nogi. Końcem 2021 roku otrzymała od nas specjalistyczny turnus rehabilitacyjny mający na celu przygotowanie do protezy. Pani Barbara chciałaby wrócić do codziennego, normalnego funkcjonowania. Dzięki protezie będzie mogła samodzielnie wykonywać domowe czynności, pokonywać schody i inne przeszkody podczas spacerów i zakupów.

Bożena Dębska-Szpak

Beneficjentka Poland Business Run 2022

45-latka z Faściszowej w woj. małopolskim. Szczęśliwa mężatka i mama 3 dzieci: 2 córek w wieku 16 i 12 lat oraz 5-letniego synka. Od 23 lat pracuje na stanowisku księgowej. Jest także członkiem SPON BEZ BARIER w Zakliczynie. Od 2020 roku zmaga się z chorobą nowotworową. Ma za sobą roczne radykalne leczenie onkologiczne. Obecnie jest w trakcie leczenia uzupełniającego i rehabilitacji leczniczej. Kontynuuje pracę zawodową. Marzy o zdrowiu, szczęściu rodzinnym, wspólnym spędzaniu czasu wolnego z rodziną. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu, polską muzykę i zwierzęta. Na zdjęciu jest z rodzinnym czworonogiem – Astrą. Ma nadzieję, że otrzymana rehabilitacja pomoże jej utrzymać aktywność zawodową i sportową.

Ewa Bruszewska

Beneficjentka Poland Business Run 2022

45-latka z Białegostoku u której w wieku 44 lat zdiagnozowano raka piersi. W wyniku choroby przeszła mastektomię z jednoczasową odbudową oraz limfadenektomię. Żona, matka dwójki dzieci w wieku szkolnym. Uwielbia ruch na łonie przyrody, spacery. Wspiera osoby z chorobami onkologicznymi, działa w stowarzyszeniu na rzecz kobiet chorujących onkologicznie. Aktualnie po długiej przerwie na leczenie powróciła do pracy. Brak węzłów chłonnych oraz skutki leczenia utrudniają normalne funkcjonowanie, a powrót do "pracy przy biurku" potęguje ten efekt. Aby funkcjonować bez bólu i obrzęków oraz cieszyć się życiem niezbędna jest rehabilitacja - regularne masaże strony operowanej, tzw. drenaż limfatyczny. Będzie to możliwe dzięki biegaczom Poland Business Run.

Grzegorz Kopiniak

Beneficjent Poland Business Run 2022

45-latek z Wieliczki. Od 10 lat porusza się o protezach. Zanim doszło do amputacji lekarze długo szukali przyczyny dolegliwości bólowych u Grzegorza, co potęgowało jego cierpienie. Ostateczną diagnozą była choroba o podłożu genetycznym – polineuropatia autonomiczno-czuciowa. Mimo braku dwóch podudzi Grzegorz jest bardzo aktywny - jazda samochodem nie stanowi dla niego problemu, porusza się w miarę płynnie, zabiera rodzinę na wędrówki po górach. To daje mu dużo radości. Dzięki nowym protezom planuje zamienić rower stacjonarny na normalny i kontynuować swoje górskie wyprawy.

Bogusława Marczak

Beneficjentka Poland Business Run 2022

70-latka z Zielonej Góry. Po uderzeniu w lewą pierś, urósł jej guz. Badania wykazały raka zrazikowego naciekającego. Zastosowano chemioterapię. Konieczna była amputacja piersi. W wyniku mastektomii jej lewa ręka nie jest w pełni sprawna. Konieczna jest rehabilitacja, która jest możliwa dzięki biegaczom Poland Business Run. P. Bogusława uwielbia uprawiać kwiaty i warzywa na swojej działce oraz wędrówki po górskich szlakach. Ma nadzieję, że po rehabilitacji będzie mogła wrócić do swoich pasji.

Bogdan Grabiński

Beneficjent Poland Business Run 2022

60-latek z Częstochowy. Z powodu wypadku w pracy stracił lewą rękę, prawą udało się uratować, ale nie jest ona w pełni sprawna. Jednak P. Bogdan pomimo trudnych doświadczeń stara się z optymizmem patrzeć w przyszłość. Marzy o tym, aby zwiedzać Polskę. Nowa proteza umożliwi mu wykonywanie codziennych czynności takich jak np. jazda samochodem czy zakupy, ale również pomoże w spełnieniu marzeń o podróżowaniu.

Bartosz Truściński

Beneficjent Poland Business Run 2022

31-latek z województwa kujawsko-pomorskiego. Amputowano mu nogę w wyniku wypadku komunikacyjnego. Od tamtego czasu jego życie to była ciągła walka o to żeby chodzić, chodzić bez bólu. Okazało się, że amputacja została źle przeprowadzona i konieczna była reamputacja i wszczepienie implantu. Te wszystkie trudne doświadczenia bardzo źle wpłynęły na samopoczucie Bartosza. Jednak ma nadzieję, że najgorsze już za nim. Jego marzeniem jest powrót do pracy w branży motoryzacyjnej - rozwiązywanie problemów swoich klientów. W przyszłości chciałby również podróżować. Aby, to wszystko było możliwe, musi być samodzielny w poruszaniu, a do tego potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji, która jest możliwa dzięki biegaczom Poland Business Run.

Marcin Batko

Beneficjent Poland Business Run 2022

39-latek z Katowic, który w wyniku wypadku komunikacyjnego w 2008 r. doznał urazu rdzenia kręgowego i paraliżu kończyn dolnych. Dzięki wózkowi sportowemu będzie mógł grać w unihokeja, co jest jego wielką pasją. Lekki i indywidualny wózek zwiększy jego szansę rywalizacji z najlepszymi podczas rozgrywek w lidze unihokeja. Sam uważa, że to właśnie sport jest dla niego najlepszą formą rehabilitacji. Jednocześnie działa jako instruktor aktywnej rehabilitacji, dzieląc się swoim doświadczeniem z innymi.

Rafał Rocki

Beneficjent Poland Business Run 2022

46-letni ojciec, mąż, sportowiec z Elbląga. W wyniku wypadku złamał kręgosłup szyjny i od ponad 20 lat porusza się na wózku. Jak sam mówi, pomimo wielu przeciwności losu, nigdy się nie poddał. Sport jest nieodzowną częścią jego życia. Najpierw był formą rehabilitacji, a później pasją, która pozwoliła spełniać marzenia. Był reprezentantem Polski w rugby na wózkach i odnosił sukcesy na międzynarodowych imprezach w tej dziedzinie. Razem ze swoją drużyną ustanowił Rekord Guinnessa w długości gry w rugby na wózkach grając nieprzerwanie przez 25 godzin! Indywidualnie odnosił sukcesy w lekkoatletyce. Aż spełnił swoje największe sportowe marzenie - powołanie na Igrzyska Paraolimpijskie. Aktualnie jego plany skupiają się wokół kolejnych Igrzysk w Paryżu, na których będzie mógł się zaprezentować na wózku otrzymanym dzięki biegaczom Poland Business Run. Jako wolontariusz pomaga ludziom, którzy na skutek wypadku lub choroby stracili zdolność do swobodnego poruszania się. Stara się korzystać z życia i cieszyć chwilami z żoną i córką, które są dla niego całym światem. Uważa, że jest dowodem na to, że ograniczenia mamy tylko w głowach.

Agnieszka Dawidziuk

Beneficjentka Poland Business Run 2022

Aktywna 75-latka spod Warszawy, która w 2020 r. przeszła zabieg mastektomii. Z powodu nowotworu poddana była chemioterapii i radioterapii. Niestety w ostatnim czasie po stronie operowanej zaczęło się puchnięcie ręki, ból i problemy z wykonywaniem czynności domowych. Przed chorobą pani Agnieszka była bardzo aktywną seniorką. Tańczyła, uprawiała turystykę pieszą i górską, w szczególności nordic walking - brała udziała w zawodach i promowała ten sport wśród seniorów. Udzielała się też społecznie w ramach wolontariatu w ośrodku pomocy społecznej oraz lokalnej jadłodzielni. Za działalność wolontariacką została laureatką ogólnopolskiego konkursu “Barwy Wolontariatu”. Specjalistyczna rehabilitacja pomoże jej wrócić do aktywnego życia i ukochanych zajęć.

Mariusz Juszczak

Beneficjent Poland Business Run 2022

26-latek z Krakowa, który w lipcu 2021 r. stracił nogę powyżej kolana w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas motocyklowych zawodów mistrzostw Polski i europejskiej serii Alpe Adria na Słowacji. Wypadek na torze nie wyglądał poważnie, dlatego pozostali motocykliści kontynuowali wyścig. Niestety jeden z nich nie zauważył leżącego Mariusza i potrącił go, mocno uszkadzając nogę. Po tragicznym zdarzeniu Mariusz przez kilka tygodni walczył o życie, a noga musiała zostać amputowana. Wcześniej Mariusz był zawsze aktywny, uwielbiał spędzać czas w górach, parkach wodnych, na siłowni. Zdobył tytuł II wicemistrza Polski w wyścigach motocyklowych, szkolił krakowskich motocyklistów w zakresie bezpieczeństwa i techniki jazdy. Nowa zaawansowana proteza, którą Mariusz otrzyma dzięki biegaczom Poland Business Run, ułatwi mu powrót do aktywnego życia, a przede wszystkim do pasji, jaką są dla niego wyścigi motocyklowe.

Łukasz Dzierkowski

Beneficjent Poland Business Run 2022

39-latek z Poznania, stracił nogę w wyniku wypadku. Jego pasją jest motoryzacja oraz prace stolarskie. Obecnie porusza się na wózku lub na protezie ortopedycznej, jednak jest ona dla niego bardzo niewygodna. Dlatego potrzebuje nowej protezy, która umożliwi mi codzienne funkcjonowanie bez bólu i powrót do pracy. Ostatnio zaczął aktywnie uprawiać koszykówkę na wózku, co daje mu dużo radości.

Violeta Woźniak

Beneficjentka Poland Business Run 2022

57-latka z województwa łódzkiego, zawsze aktywna, pasjonatka sportu. Zimą uwielbiała szusować po alpejskich łąkach, a latem zdobywać szczyty Korony Gór Polskich. Nie mogła uwierzyć, kiedy usłyszała diagnozę: nowotwór złośliwy piersi. Dziś jest po mastektomii, oswaja swoje nowe życie. Choroba uzmysłowiła jej jak wiele jeszcze chciałaby osiągnąć. Ma nadzieję, że rehabilitacja pozwoli jej wrócić do aktywności fizycznej. Pracuje nad swoją sprawnością i samoakceptacją. Jej marzeniem jest nauczyć się pływać i wziąć udział w rejsie po Adriatyku.

Jolanta Nicowska

Beneficjentka Poland Business Run 2022

37-latka z Włocławka, samodzielna mama pięcioletniego Stasia. W 2020 roku usłyszała diagnozę - rak piersi z przerzutami. Dziś jest po chemii, radioterapii i czterech operacjach, w tym podwójnej mastektomii. Następstwem operacji są dolegliwości bólowe oraz ograniczony zakres ruchu prawej ręki.  Dlatego potrzebuje rehabilitacji. Syn jest dla niej całym światem i to dla niego chce stanąć na nogi.

Jadwiga Trela

Beneficjentka Poland Business Run 2022

56-latka z Małopolski, u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy piersi, na skutek czego przeszła mastektomię. Jak sama mówi - to dzięki wsparciu najbliższych, udało jej się przejść przez najtrudniejsze momenty choroby. Wciąż jednak odczuwa jej skutki, dlatego potrzebuje rehabilitacji, która pomoże jej w codziennym funkcjonowaniu. Uwielbia rękodzieło, które wykorzystuje w pracy z maluchami, dostarcza jej to mnóstwo radości i satysfakcji. Bardzo lubi gotować i piec ciasta, którymi raczy całą swoją rodzinę. Marzy o podróżach.

Zinaida Konachowicz

Beneficjentka Poland Business Run 2022

70-latka z województwa podlaskiego. Przed chorobą była osobą aktywną, jeździła rowerem, pływała, organizowała turnusy rehabilitacyjne dla osób niepełnosprawnych. W 2020 r. zdiagnozowano u niej raka obu piersi. W wyniku choroby przeszła mastektomię piersi lewej oraz częściową operację piersi prawej. Potrzebuje kompleksowej rehabilitacji ze względu na dysfunkcję kończyn górnych oraz nieprawidłową postawę. Brak węzłów chłonnych, ból i obrzęki utrudniają jej normalne funkcjonowanie. Wierzy, że dzięki rehabilitacji, którą otrzyma dzięki biegaczom Poland Business Run, będzie mogła znowu cieszyć się życiem, dziećmi i wnukami.

Anna Drobna

Beneficjentka Poland Business Run 2022

36-latka z Sopotu, urodziła się bez lewego przedramienia. Z zawodu jest graficzką, po pracy uwielbia uprawiać gastroturystykę, zgodnie ze swoim mottem życiowym: jeść dobrze i podróżować często. Ponadto pływa, jeździ na rowerze i snowboardzie, a w czasie wolnym tworzy ozdoby do włosów z jedwabiu. Rehabilitacja wpłynie pozytywnie na jej ogólną sprawność psychoruchową i pomoże w sprawniejszym funkcjonowaniu na co dzień.

Marcin Sowiński

Beneficjent Poland Business Run 2022

43-latek z Leszna, któremu w 2019 roku na skutek przebytego zakażenia amputowano nogę. To wydarzenie wywróciło jego życie do góry nogami. Teraz z perspektywy czasu, patrzy na to zupełnie inaczej. Bardziej docenia życie i “małe sukcesy”. Pamięta, jaką radość i dumę czuł, gdy po pierwszym turnusie rehabilitacyjnym, który otrzymał z Fundacji, poszedł na spacer bez kul. Wie, że ma jeszcze sporo do zrobienia, żeby pokonać swoje ograniczenia i wrócić do sprawności, ale wierzy, że kolejna rehabilitacja, którą ponownie otrzymał dzięki biegaczom Poland Business Run mu w tym pomoże. Motywacje do ćwiczeń ma ogromną, jak sam mówi - wyleje hektolitry potu, by zawalczyć o lepsze życie dla siebie i bliskich.

Anna Pieczyńska

Beneficjentka Poland Business Run 2022

75-latka z województwa podlaskiego, u której w 2019 roku zdiagnozowano nowotwór złośliwy piersi. W 2020 roku przeszła zabieg mastektomii. Przed operacją była aktywna, jeździła rowerem, pływała, chodziła na spacery. Dziś potrzebuje rehabilitacji, żeby wrócić do dobrego samopoczucia i sprawności fizycznej. Dzięki biegaczom fundacji Poland Business Run będzie to możliwe.

Genowefa Klimasara

Beneficjentka Poland Business Run 2022

69-latka z Krakowa, u której pięć lat temu zdiagnozowano raka piersi. Przeszła mastektomię. Brak węzłów chłonnych oraz skutki leczenia spowodowały, że jej lewa ręka nie jest w pełni sprawna, co utrudnia codzienne funkcjonowanie. W 2022 r. przeszła również operację kręgosłupa. Pani Genowefa uwielbiała uprawiać ogródek, dbać o kwiaty i krzewy. Dziś nie może kontynuować swojej pasji, alternatywą stały się dla niej rośliny balkonowe. Rehabilitacja oraz masaże lewej ręki są niezbędne, żeby mogła pozbyć się bólu, obrzęków i zwiększyć swoją sprawność.

Szymon Więch

Beneficjent Poland Business Run 2022

54-latek z województwa lubelskiego, który od 15 roku życia cierpi z powodu cukrzycy insulinozależnej. W styczniu 2021 r. przeszedł amputację nogi na wysokości uda. Ponadto ma problemy z sercem i układem krążenia. Rehabilitacja z profesjonalną nauką chodu pomoże mu niezależnie funkcjonować w życiu społecznym i zawodowym, bez opieki innych osób. Marzeniem pana Szymona jest powrót do gry w piłkę nożną.

Jakub Szymelfenig

Beneficjent Poland Business Run 2022

Kuba to 11-letni chłopiec z Gdańska z rzadką wadą wrodzoną układu kostnego - niedorozwojem kości udowej. Jego lewa noga jest w tej chwili krótsza o 6 cm od prawej. Różnica w długości obu nóg stale się zwiększa. Kuba przeszedł szereg operacji, jest systematycznie rehabilitowany. Rodzice chłopca robią wszystko co mogą, żeby umożliwić mu normalne funkcjonowanie. Marzą o tym, aby ich syn mógł być sprawny jak jego rówieśnicy. Dzięki ortezie, Kuba ma możliwość wydłużania swojej lewej nogi oraz stabilizację stawu biodrowego i kolanowego przez cały okres leczenia. Kuba, mimo choroby świetnie pływa i z pasją gra w koszykówkę. Bardzo lubi jeździć na rowerze oraz na hulajnodze.

Monika Obrzut

Beneficjentka Poland Business Run 2022

26-latka z Krakowa, która dwa lata temu zachorowała na raka piersi. Przeszła chemioterapię, radioterapię oraz mastektomię z usunięciem kilku węzłów chłonnych prawej ręki. Zawodowo projektuje drogi, a w wolnym czasie czyta książki fantasy, robi zdjęcia, spaceruje, podróżuje. Dofinansowanie do rehabilitacji pozwoli jej utrzymać sprawność prawej ręki i zredukować ból oraz obrzęki. A to, znacząco poprawi jakość jej życia i pomoże w kontynuacji pracy zawodowej. Jej marzeniem jest pełna sprawność, bez obaw o nawrót choroby.

Lena Bernatowicz

Beneficjentka Poland Business Run 2022

10-latka z Suwałk, która od urodzenia cierpi na postępujący zanik móżdżku, epilepsję, opóźniony rozwój psychoruchowy. Ma nieuleczalną chorobę genetyczną. Ale pomimo dolegliwości jest niezwykle aktywną, waleczną i uśmiechniętą dziewczynką. Uwielbia jeździć na rowerze (jest to specjalistyczny rower), pływać, budować z klocków. Lenka ma bardzo dużo rehabilitacji i każdego dnia nabywa nowe umiejętności. Jej marzeniem jest bycie samodzielną dziewczynką. Pomoże jej w tym nowy wózek, który otrzyma dzięki biegaczom Poland Business Run.

Joanna Keil

Beneficjentka Poland Business Run 2022

50-latka z Białegostoku, nauczycielka, szczęśliwa mama 28-letniego Jakuba. Ma wieloletnie doświadczenie w szkolnictwie wyższym oraz w szkolnictwie szpitalnym w pracy z dziećmi przewlekle chorymi, zarówno jako nauczyciel, ale także jako oligofrenopedagog i muzykoterapeuta. Działała wolontaryjnie w różnorodnych fundacjach wspierających dzieci. Pomoc terapeutyczna i spełnianie marzeń chorych dzieci wypełniały jej codzienne życie przed chorobą. W wieku 46 lat po trudnej diagnostyce nowotworu piersi w kilku ośrodkach w Polsce przeszła obustronną mastektomię. Borykała się z wieloma powikłaniami i zakażeniami wynikającymi z 6 kolejnych operacji. Uciekając przed rakiem jajnika musiała przejść dodatkowo operacje narządu rozrodczego. Brak węzłów chłonnych, obrzęk limfatyczny ręki, zaburzenia pracy powięzi klatki piersiowej i jamy brzusznej, silne bóle klatki piersiowej i kręgosłupa uniemożliwiły jej powrót do pracy. Jej marzeniem jest odzyskanie zdrowia i sił, aby wrócić do życia zawodowego, do pomocy małym pacjentom. Wierzy, że dzięki rehabilitacji otrzymanej od biegaczy Poland Business Run będzie to możliwe. Jej pasją jest śpiew muzyki klasycznej, gra na pianinie oraz jazda na rowerze.

Monika Kotzian

Beneficjentka Poland Business Run 2022

31-latka z Czechowic-Dziedzic z wrodzonym brakiem przedramienia. Od dziecka uzależniona od aktywności sportowych - siatkówka, koszykówka, jazda na rowerze, wioślarstwo, szermierka. Ciągle próbuje nowych dyscyplin. Aktualnie to snowboard skradł jej serce - jest zawodniczką klubu WSSiRN Katowice. Rehabilitacja, którą otrzyma dzięki biegaczom Poland Business Run wpłynie pozytywnie na jej ogólną sprawność psychoruchową i pomoże w realizacji sportowych pasji. Na co dzień Monika pracuję w fundacji, która zajmuje się osobami z rozszczepem kręgosłupa. Chętnie promuje aktywności sportowe jako najlepszą formę aktywizacji społecznej, integracji i samodzielności dla osób z niepełnosprawnościami.

Marta Kwiecińska

Beneficjentka Poland Business Run 2022

40-latka z Poznania, mężatka, maratonka, germanistka o wielu pasjach. Uwielbia kreskówki, kocha sport, przyrodę i wycieczki do lasu, podróże w bliższe lub dalsze “nieznane”. Na co dzień pracuje w międzynarodowym środowisku działu HR. Przez kilka lat z rzędu brała udział w sztafecie Poland Business Run. W tym roku sama została beneficjentką. Od 2021 r. zmaga się z rakiem piersi wraz przerzutami do węzłów chłonnych. Swój niegasnący optymizm wykorzystuje działając w kilku międzynarodowych fundacjach na rzecz wsparcia dla osób z nowotworem piersi. Choroba nie odebrała jej pozytywnego nastawienia do życia, ale po operacjach, radioterapii i chemioterapii pojawiły się ograniczenia w funkcjonowania ręki. Dzięki rehabilitacji ma nadzieję wrócić do swoich biegowych marzeń i ponownie wystartować w maratonie w jej rodzinnym mieście oraz pobiec w kolejnej sztafecie Poland Business Run.

Agnieszka Laskowska

Beneficjentka Poland Business Run 2022

aktywna 45-latka z województwa lubuskiego, która w 2016 roku w wyniku zatoru przeszła amputację nogi. Uwielbia ruch na świeżym powietrzu i rower – przed amputacją regularnie pokonywała na nim wiele kilometrów. W 2021 r. otrzymała od nas protezę, dzięki której mogła zacząć nową pracę. Teraz, aby kontynuować zatrudnienie i wrócić do ukochanej jazdy na rowerze i dbania o swój ogród potrzebuje rehabilitacji. Otrzyma ją dzięki biegaczom Poland Business Run.

Adam Gajda

Beneficjent Poland Business Run 2022

57-latek z woj. małopolskiego, który od 5 lat zmaga się z cukrzycą, w wyniku której na początku 2022 r. przeszedł amputację nogi. Przed zabiegiem prowadził aktywny tryb życia, oddawał się wielu pasjom m.in. wędkarstwu, zbieraniu grzybów, podróżom. Aktualnie porusza się na wózku i nie jest w stanie wykonywać najprostszych codziennych czynności. Dofinansowanie protezy pomoże w powrocie do sprawności oraz kontynuowaniu pasji.

Marianna Pszczółkowska

Beneficjentka Poland Business Run 2022

64-latka z Warszawy, od czterech lat jest na emeryturze. Wcześniej czynna zawodowo nauczycielka języka angielskiego w kilku szkołach. Zawsze też bardzo aktywna - po mieście poruszała się na rowerze, kilka razy w tygodniu ćwiczyła aerobik na basenie, uwielbiała spacery, a zimą jazdę na nartach. W wieku 59 lat dowiedziała się, że ma raka piersi. Przeszła operację oszczędzającą piersi i wycięcie dziesięciu węzłów chłonnych, co bardzo osłabiło jej prawą rękę. Do całego procesu leczenia podeszła zadaniowo i z pozytywnym nastawieniem. Dziś jest w remisji raka. Pozostała tylko niesprawność prawej ręki spowodowana usunięciem węzłów chłonnych oraz bóle kręgosłupa wynikające z asymetrii barków. Potrzebuje rehabilitacji, żeby kontynuować zainteresowania sportowe oraz realizować swoje pasje: uprawianie ogrodu, udział w teatrze amatorskim czy czytanie literatury faktu. Dzięki biegaczom będzie to możliwe.

Izabela Marciniak

Beneficjentka Poland Business Run 2022

51-latka z Tych, która w 2020 r. zachorowała na nowotwór piersi. Przeszła radykalną mastektomię z jednoczasową rekonstrukcją oraz limfadenektomię. Obecnie jest na leczeniu uzupełniającym. Brak węzłów chłonnych powoduje okresowe bóle ręki i ograniczony zakres ruchu. Rehabilitacja, którą otrzyma dzięki biegaczom Poland Business Run, pomoże w tych dolegliwościach, a także poprawi sprawność ręki. Izabela w wolnych chwilach lubi rekreacyjnie jeździć na rowerze, spacerować, zwiedzać, czytać książki oraz uprawiać mały przydomowy ogródek.

Ewa Stec

Beneficjentka Poland Business Run 2022

53-latka z Małopolski, której w 2021 r. amputowano nogę w wyniku choroby. Aktualnie porusza się za pomocą wózka lub kul w warunkach domowych, ale przy pomocy osób trzecich. Przed amputacją zajmowała się uprawą ekologicznych warzyw oraz kwiatów w przydomowym ogródku. Lubiła aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu - na spacerach, jeździe na rowerze czy uprawiając nordic walking. Marzy, żeby wrócić do swoich aktywności i samodzielności, tak aby, być niezależną od pomocy bliskich i rodziny. Nowa proteza oraz turnus rehabilitacyjny z nauką chodu pomoże jej zrealizować to marzenie. Pani Ewa chciałaby wrócić do samodzielności, ale również do pracy zawodowej. Chce znowu czuć się potrzebna.

Mirosława Bielska

Beneficjentka Poland Business Run 2022

52-latka ze Śląska, która przeszła amputację w wyniku przewlekłego zapalenia kości stopy. Wcześniej aktywna i pracowita. Dziś marzy o tym, żeby wrócić do pracy, do spędzania czasu bez odczuwania bólu, z rodziną i wnukami, na spacerach i wycieczkach. W realizacji tego marzenia pomoże jej rehabilitacja, którą otrzyma dzięki biegaczom Poland Business Run.

Joanna Delong

Beneficjentka Poland Business Run 2022

48-latka z Bytomia, mężatka, mama dwóch synów, właścicielka kochanego psa Bastera. W 2016 roku usłyszała diagnozę – zaawansowany rak piersi z przerzutami. Przeszła chemioterapię, radioterapię, mastektomię wraz z usunięciem węzłów chłonnych, otrzymała immunoterapię dożywotnią. Jej sytuacja zdrowotna nie pozwala na rekonstrukcję piersi, więc na co dzień nosi specjalną protezę. Skutkiem ubocznym radykalnego leczenia jest obrzęk limfatycznych – różnica między ręką zdrową, a tą po stronie usuniętej piersi potrafi dochodzić nawet do 5-6 cm w obwodzie. Potrzebna jest rehabilitacja, masaże, drenaż limfatyczny. Otrzyma je dzięki biegaczom Poland Business Run. Joanna od ponad 20 lat pracuje w szkole specjalnej z dziećmi ze sprzężoną niepełnosprawnością oraz autyzmem. Dodatkowo jest wykładowcą na studiach podyplomowych gdzie dzieli się wiedzą i doświadczeniem z nauczycielami. Przed chorobą była aktywna, regularnie chodziła do klubu fitness na różnorodne zajęcia sportowe i taneczne. Jej marzeniem jest poczuć się znowu sprawnie, ładnie i móc założyć dowolną odzież, nie tylko taką z szerokimi rękawami. Chciałaby również nauczyć się tańczyć bachatę, kizombę i salsę kubańską.

Mirosław Wojciechowski

Beneficjent Poland Business Run 2022

70-latek z Olkusza, który w 2021 r. przeszedł zabieg amputacji prawej kończyny na poziomie uda. Obecnie porusza się o protezie przy pomocy kul. Jego marzeniem jest powrót do normalnego funkcjonowania. Chciałby znowu jeździć z wnukami na wycieczki, spacerować oraz odkrywać nowe zakątki Polski. Rehabilitacja, którą otrzyma dzięki biegaczom Poland Business Run pomoże mu zrealizować te marzenia.

Agnieszka Drabik

Beneficjentka Poland Business Run 2022

Energiczna i aktywna 34-latka z Krakowa. Pracuje w korporacji. Od ponad 10 lat jest sędzią koszykówki. Od 2018 r. sędziuje na szczeblu centralnym Polskiego Związku Koszykówki. Uwielbia samodzielnie planować i realizować podróże bliższe i dalsze dla swojej najbliższej rodziny - męża i dwójki dzieci. Prowadzi podróżniczy fanpage w mediach społecznościowych @zarazwracamy. W 2021 r. w czasie drugiej ciąży zdiagnozowano u niej raka piersi. To był dla niej bardzo trudny rok… Ciąża, złośliwy rak piersi, poród, zabieg prewencyjnego usunięcia przydatków, chemioterapia w trakcie połogu połączona ze sterydoterapią, obustronna mastektomia. Wszystkie te wydarzenie spowodowały huśtawkę emocjonalną, zaburzyły dotychczasową harmonię i w efekcie doprowadziły do depresji. Udało się pokonać chorobę dzięki wsparciu rodziny, pomocy psychologa oraz odpowiednich leków. Dziś marzy o pełnej sprawności fizycznej, aby móc wrócić do sędziowania meczów lig PZKosz, wierzy, że rehabilitacja, którą otrzymała dzięki biegaczom Poland Business Run pomoże jej zrealizować te marzenie. Jej najbliższym celem jest zaliczenie sędziowskiego testu sprawnościowego tzw. beep testu (76 odcinków). Oczywiście planuje również kolejne podróże z rodziną. Chciałaby, aby jej życie po diagnozie, poza wizytami kontrolnymi w poradniach, nie różniło się znacznie od tego przed.

Jan Frąckiewicz

Beneficjent Poland Business Run 2022

63-latek z Łodzi, który choruje na cukrzycę, w wyniku której zapadł na ropowice stopy. Przeszedł 3 zabiegi chirurgiczne, jednakże zniekształcenie stopy jest tak duże, że nie może poruszać się bez pomocy ortezy i kul. Musiał zrezygnować z pracy, co spowodowało znaczne pogorszenie jego sytuacji materialnej. Dofinansowanie do ortezy, które otrzymał dzięki biegaczom Poland Business Run umożliwi mu samodzielne wychodzenie z domu. Wierzy, że dzięki indywidualnie dobranej ortezie będzie mógł również wrócić do pracy, cieszyć się życiem w otoczeniu dzieci i wnuków oraz wykonywać różne prace na swojej działce.

Kamil Warchoł

Beneficjent Poland Business Run 2022

23-latek z Trzebini - 7 lat temu przeszedł amputację nogi spowodowaną malformacją tętniczo-żylną, z którą walczył od urodzenia. Paradoksalnie zabieg pomógł mu w końcu normalnie funkcjonować. Z początkiem 2021 roku kompletnie zmienił swoje życia. Zaczął trenować, chodzić po górach, wspinać się, jeździć na rowerze. Wziął udział m.in. w Runmageddonie, przejechał w ciągu pół roku na rowerze ok. 4000 km, zdobył m.in. Babią Górę i Śnieżkę. Jego marzeniem jest zdobycie Korony Gór Polski. Aktualnie razem ze studentami koła naukowego AGH w Krakowie tworzy stopę protezową przeznaczoną do wspinaczki, która ma być wykonana w technologii 3D. Żeby móc dalej rozwijać się sportowo potrzebuje nowej indywidualnej protezy. Otrzyma ją dzięki biegaczom Poland Business Run. Sam również stara się wspierać osoby po amputacjach. autor zdjęcia: Maciej Talar, KSAF AGH

Wojciech Gburek

Beneficjent Poland Business Run 2022

55-latek z Rudy Śląskiej, po amputacji obu nóg z powodu odmrożenia. Obecnie porusza się na wózku ortopedycznym. Przed amputacją jego pasją były piesze wędrówki oraz zwiedzanie ciekawych miejsc. Teraz w dużym stopniu jest uzależniony od żony. Nowy wózek, który otrzyma dzięki biegaczom Poland Business Run da mu większą swobodę w poruszaniu się i samodzielnym pokonywaniu barier. Ułatwi mu również aktywniejsze spędzanie czasu z sześcioletnim synkiem. Marzy, by móc kiedyś zabrać swoją rodzinę w miejsca, które kiedyś sam zwiedzał.

Stanisław Lipiński

Beneficjent Poland Business Run 2022

62-latek z okolic Torunia, który od ponad 20 lat choruje na cukrzycę typu 2. W 2015 roku z powodu stopy cukrzycowej amputowano mu lewą nogę. W 2016 r. doznał udaru niedokrwiennego mózgu, co spowodowało niedowład prawej strony ciała. Po rehabilitacji jego stan zdrowia zaczął się poprawiać, na tyle, że mógł zająć się stolarką, która stała się jego pasją. Zaczął tworzyć meble ogrodowe, doniczki, a nawet bujaczki dla swoich wnuczek. Niestety w 2021 r. ponownie stracił władzę w ręce, co uniemożliwia mu kontynuowanie zainteresowań, a przede wszystkim nie pozwala na samodzielne poruszanie się na zwykłym wózku. Otrzymane dofinansowanie do wózka elektrycznego pozwoli mu funkcjonować bez pomocy osób trzecich i np. wyjść na spacer z ukochanymi wnuczkami.

Jan Gierszewski

Beneficjent Poland Business Run 2022

65-latek z województwa świętokrzyskiego, któremu w czerwcu 2018 r. amputowano nogę z powodu wrodzonego naczyniaka żylnego stopy. Uważa, że dzięki temu, paradoksalnie, jego życie zmieniło się na korzyść, gdyż wreszcie nie cierpi z powodu permanentnego bólu stopy, stanów zapalnych i nie musi kilka razy dziennie zmieniać opatrunków. To znacznie poprawiło jakość jego życia. Jego pierwsza proteza jest już mocno zużyta, dlatego potrzebuje nowej, lepiej dopasowanej do aktualnych rozmiarów. Otrzyma ją dzięki biegaczom. To pozwoli mu kontynuować pracę jako nauczyciel historii, jeździć na rowerze, wykonywać różne przydomowe prace, jak rąbanie drzewa na zimę czy pielęgnowanie ogrodu. Jego marzeniem jest powrót na pływalnie.

Jarosław Kwapisz

Beneficjent Poland Business Run 2022

30-latek z Dąbrowy Górniczej, u którego w wieku 14 lat zdiagnozowano nowotwór kości. Choroba doprowadziła do amputacji nogi. Jego pasją od zawsze był sport i tak zostało do dziś. Uwielbia podróże i jazdę na rowerze. Obecnie gra w jedynej drużynie unihokeja w Polsce. Marzy, aby wreszcie zdobyć złoty medal. Dofinansowanie do wózka sportowego przybliży go do spełnienia tego marzenia.

Piotr Paradziński

Beneficjent Poland Business Run 2022

51-latek z Warszawy, który choruje na stwardnienie rozsiane. W ostatnich latach choroba zaczęła bardzo postępować, więc zrezygnował z wielu swoich pasji jak jazda na nartach, pływanie czy chodzenie po górach. Obecnie porusza się po mieszkaniu przy pomocy chodzika, ale coraz częściej musi korzystać z wózka. Cały czas jest czynny zawodowo - pracuje zdalnie jako informatyk. Z domu wychodzi tylko przy pomocy innych osób. Dzięki wózkowi aktywnemu, na który otrzymał dofinansowanie, będzie mógł samodzielnie wyjść z domu. Trzy lata temu jego syn zachorował na cukrzycę, co dodatkowo obciążyło go finansowo, więc jest bardzo wdzięczny za otrzymane wsparcie. Marzy, aby móc ponownie wędrować po górach, jeśli jego stan zdrowia na to pozwoli.

Aniela Kierzkowska

Beneficjentka Poland Business Run 2022

48-latka z woj. podlaskiego. Mężatka, mama dwójki chłopców, osoba aktywna - lubi pływanie i jazdę na rowerze. Brała udział w różnych zawodach biegowych. Nie mogła uwierzyć, kiedy usłyszała diagnozę – nowotwór złośliwy piersi. Dziś jest już jest po mastektomii. Z powodu amputacji piersi ma ograniczoną ruchomość w prawej ręce. Dokuczają jej również dolegliwości bólowe z tym związane. Ma nadzieję, że otrzymane dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego dedykowanego kobietom po mastektomii pomoże jej wrócić do aktywności sprzed choroby.

Marcin Pilarski

Beneficjent Poland Business Run 2022

37-latek ze Świdnicy, który w 2012 r. w wyniku wypadku złamał kręgosłup. Od tamtej pory porusza się na wózku. Przed chorobą prowadził aktywny tryb życia, teraz nie jest w stanie samodzielnie wyjść z domu. Wózek elektryczny, który otrzyma dzięki biegaczom Poland Business Run pomoże mu to zmienić. Jego celem jest samodzielność w życiu codziennym i możliwość wyjścia na dłuższy spacer, bez pomocy drugiej osoby.

Weronika Różycka

Beneficjentka Poland Business Run 2022

19-latka z Mikołowa po amputacji nogi w wyniku choroby CRPS (zespół wieloobjawowego bólu miejscowego) oraz nabytej przez nią deformacji stopy. W maju tego roku zdała międzynarodową maturę i od października rozpocznie studia na kierunku lekarskim.  Poza zainteresowaniami naukowymi bardzo lubi zajęcia artystyczne (haft płaski, scrapbooking). Gdy była młodsza pływała i jeździła konno. Musiała przerwać treningi na skutek choroby, teraz marzy o powrocie do sportu. Chce spróbować swoich siła w lekkoatletyce. Do spełnienia tych marzeń potrzebuje sportowej protezy, którą otrzyma dzięki biegaczom Poland Business Run.

Marcin Idkowiak

Beneficjent Poland Business Run 2022

37-latek ze Szczecina, który w ubiegłym roku przeszedł amputację z powodu infekcji endoprotezy kolana wszczepionej po usunięciu nowotworu. Jego pasją od zawsze było wędkarstwo i wycieczki rowerowe. Z powodzeniem łączył te dwie pasje jednocześnie odkrywając malownicze zakątki polskich rzek i jezior. Dzięki dofinansowaniu do turnusu rehabilitacyjnego będzie mógł, jak sam mówi, “zaprzyjaźnić” się ze swoją pierwszą protezą. Marzy aby być sprawny, żeby ze swoim dwuletnim synkiem iść na spacer do lasu czy zagrać w piłkę. Wierzy, że rehabilitacja pozwoli mu na szybszy powrót do pracy i umożliwi normalne funkcjonowanie w społeczeństwie.

Jerzy Kleszczonek

Beneficjent Poland Business Run 2022

67-latek z Sieradza, któremu w 2020 r. amputowano nogę na skutek zatoru. Jest emerytem prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie usług księgowych i doradztwa podatkowego. W przeszłości uprawiał lekkoatletykę, a dziś stara się być nadal aktywny, uczęszcza na zajęcia w lokalnym klubie fitness. Aktualnie porusza się o protezie. Niestety musiał zrezygnować z jazdy rowerem i chodzenia po górach, co bardzo lubił. Od biegaczy otrzyma turnus rehabilitacyjny i ma nadzieję, że uda mu się zdobyć jeszcze jakiś szczyt, choćby w Beskidach.

Organizator

Sponsor Strategiczny

Sponsor Główny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.