Komu pomogliśmy

Wiktoria Jarmuziewicz

Beneficjentka Kraków Business Run 2018

Czteroletnia Wiktoria jest stale rehabilitowana w Centrum Intensywnej Terapii OLINEK. Taka stała opieka i intensywna terapia przynosi widoczne efekty. Biegacze Kraków Business Run zadbają o środki które pozwolą sfinansować profesjonalną rehabilitację dziewczynki przez kilka miesięcy.

Władysław Zachwieja

Beneficjent Kraków Business Run 2018

W kwietniu tego roku Pan Władysław stracił nogę w wyniku amputacji (stopa cukrzycowa). Aktualnie porusza się na wózku. Biegacze Kraków Business Run wybiegają dla Pana Władysława nową protezę, która pozwoli wrócić mu do sprawności.

Sławomir Wolski

Beneficjent Kraków Business Run 2018

Ma 57 lat i jest po amputacji prawej kończyny dolnej. W lipcu 2017 roku po walce z chorobą naczyniową stracił nogę na wysokości uda. Od dwudziestu ośmiu lat bez żadnej przerwy oprócz choroby jaka go spotkała był aktywny zawodowo. Interesuje się sportem i jego motywacją jest Przemysław Pełka, znany komentator sportowy który również stracił nogę, a obecnie pływa i czynnie bierze udział w sporcie dla niepełnosprawnych. Każdego dnia Pan Sławomir walczy o samodzielność, wie że żadna proteza nie funkcjonuje samodzielnie, dopóki nie nauczy się wykorzystywać jej potencjału. Potrzebuje ciągłej rehabilitacji aby mógł wrócić do pracy.

Jerzy Sumara

Beneficjent Kraków Business Run 2018

Na co dzień mieszka w Jodłówce. Ponad 22 lata był osobą sprawną i wysportowaną. Pod koniec zasadniczej służby wojskowej uległ wypadkowi. Złamany został kręgosłup z uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Po roku leczenia szpitalnego oraz rehabilitacji, odzyskał częściową sprawność prawej nogi, lewa niestety pozostała całkowicie niewładna. Pan Jerzy ma także wspaniałą żonę, czterech synów, a na ślubnym kobiercu stanął już po leczeniu szpitalnym i szedł do ołtarza o własnych siłach, przy pomocy kul.

Sylwia Kokot

Beneficjentka Kraków Business Run 2018

Sylwa ma 22 lata. Zaczęło się pod koniec 2016 roku od zwykłego bólu w kolanie. Po wykonaniu rezonansu magnetycznego wykryto u niej nowotwór złośliwy kości udowej prawej. W grudniu przeszła resekcję guza i potwierdzona została wcześniejsza diagnoza. W styczniu rozpoczęła chemioterapię, a w marcu przeszła operację ratującą życie - amputacje kończyny dolnej na wysokości 1/2 uda. W czerwcu zakończono chemioterapię pooperacyjną. Niestety, niedawno wykryto u niej przerzuty, więc od marca 2018 kontynuuje chemioterapię. Jednak wszystko jest na dobrej drodze i ma nadzieję, ze wkrótce zakończy leczenie. Proteza nogi nie tylko pomoże "stanąć na nogi", ale pozwoli myśleć o przyszłości.

Józef Tatara

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Pracował jako elektryk na stadionie TS Wisła w Krakowie. Dzięki swojemu zaangażowaniu i wielkiemu sercu zyskał sympatię nie tylko swoich współpracowników z Klubu, ale również wielu firm organizujących wydarzenia na stadionie, które zgodnie nazywają Pana Józefa dobrym duchem branży eventowej. Zawsze bardzo mocno angażował się w pomoc charytatywną. Za swoją charytatywną działalność dostał odznaczenie Prezydenta Miasta Krakowa. Niestety w wyniku choroby Pan Józef musiał poddać się amputacji nogi, co uniemożliwiło mu dalsze prowadzenie aktywnego dotąd trybu życia.

Bartłomiej Florek

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Bartek Florek, beneficjent Poland Business Run 2016, to jedna z najbardziej pozytywnych osób, jakie dane nam było spotkać. Mimo że przeżył w Niemczech ciężki wypadek i stracił obie nogi, nigdy się nie poddaje, a na jego twarzy zawsze widać uśmiech. W 2016 roku sfinansowaliśmy jego rehabilitację. W tym roku dofinansujemy zakup dwóch lejów, czyli najważniejszych części w protezach.

Bolesław Dobrowolski

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Rok temu w kwietniu zdiagnozowano u niego nowotwór złośliwy kości udowej. Początkowym objawem był rwący ból w kolanie, który z czasem uniemożliwiał normalne poruszanie się, a także wykonywanie prostych, codziennych czynności. Jak sam mówi- jego życie „stanęło wtedy na głowie”. Sytuacja była na tyle poważna, że lekarze zmuszeni byli, oprócz zastosowania agresywnej chemioterapii, amputować jego nogi w listopadzie tego samego roku. Bolesław jest niesamowicie pozytywnym człowiekiem, który w najcięższych chwilach się nie poddaje. Jego upór i wola walki pozwolą mu szybko wrócić do sprawności i samodzielności. Aby osiągnąć cele, potrzeba mu jednak jeszcze jednego składnika- protezy. Dzięki pomocy w jej zakupie pomożemy mu stanąć na nogach i wrócić do trybu życia sprzed amputacji.

Wojciech Taraba

Beneficjent Kraków Business Run 2017

W wieku 18 lat Wojtek złamał nogę na snowboardzie i w wyniku serii błędów lekarskich po 4 miesiącach leczenia, nogę trzeba było amputować. Dzięki samozaparciu, rehabilitacji i pomocy bliskich, udało mu się wrócić do sprawności. Obecnie pracuje w rodzinnym biurze nieruchomości. Pracę łączy ze snowboardem, do którego udało mu się wrócić 8 lat po wypadku. Jako reprezentant Polski, miał okazję startować na paraolimpiadzie w Sochi i zajął dobre 15 miejsce. Obecnie przygotowuje się do Igrzysk Paraolimpijskich w Korei. Wolne chwile spędza na rowerze Enduro i spotkaniach ze znajomymi.

Krzysztof Kot

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Krzysiek w wieku 16 lat zachorował na toczeń - genetyczną chorobę która atakuje system immunoligiczny. W wieku 29 lat poszedł do szpitala, a z niego w wyniku sepsy i zapalenia opon mózgowych wyjechał już na wózku inwalidzkim. Po kolejnym roku stwierdzono u niego zapalenie kości i zakażenie bakterią. Oprócz tego ma przykurcze w rękach oraz zaćmę polekową. Do tej pory, Krzysiek przeszedł ponad 8 operacji, które mają na celu uratować jego nogi przed amputacją. Teraz potrzebuje rehabilitacji i na niej skupia się najbardziej. W obecnym stanie nie może pracować, w związku z czym przebywa na rencie i jest uzależniony od rodziców. W przyszłości, chciałby znaleźć dobrą pracę oraz ukończyć studia magisterskie.

Łukasz Ciszek

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Pod koniec 2016 roku miał wypadek w pracy. W trakcie, gdy zajmował się naprawą maszyn przemysłowych, jeden z pracowników uruchomił maszynę (rębak do drewna). W wyniku tego zdarzenia doznał urazu obu nóg. Obecnie nie jest zdolny do pracy. Największym jego marzeniem jest znów stać się osobą aktywną. Chciałby pracować i zarabiać na swoją rodzinę oraz wrócić do największej pasji - jazdy na motocyklu. Odkąd stał się osobą niepełnosprawną bardzo zainteresował się łucznictwem. Należy do klubu sportowego START Kielce. Wraz z dwoma kolegami zdobył srebrny medal na mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w kategorii drużynowej z łuku klasycznego.

Marta Ochman

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Przed 6 laty stwardnienie rozsiane SM. Marta jednak nie poddaje się chorobie i jest nauczycielem przedszkola. Z powodu braku odporności jest zmuszona wkrótce zrezygnować z tej pracy. Jej pasja są narty, długie spacery po plaży, pływanie, malowanie obrazów, loty samolotem, majsterkowanie, sport, jazda na hulajnodze... lista jest tu naprawdę długa. Marzy o wizycie w USA i we Francji, o nowych nartach, o wyjazdach rehabilitacyjnych i o tym by mieć siłę do walki oraz móc zobaczyć jak najwięcej póki ma jeszcze do tego siłę. Najbardziej jednak marzy o pracy i byciu niezależną. Skończyła dwa kierunki studiów, ma trzy dyplomy i jest autorką książki ,,Dzieje żydów w Tarnowskich Górach”.

Janusz Kozieł

Beneficjent Kraków Business Run 2017

Przyczyną jego niepełnosprawności był wypadek komunikacyjny w 1991r. w wyniku którego doznał złamania kręgosłupa z porażeniem rdzenia kręgowego, w rezultacie czego porusza się na wózku inwalidzkim. Jak sam mówi, marzy tylko o normalnym życiu i o tym, żeby nie musiał nieustannie korzystać z pomocy osób trzecich. Ważne jest by zatrzymać pogarszający się stan zdrowia, a jest to możliwe jedynie dzięki kosztownej rehabilitacji, która bez naszej pomocy jest dla niego nieosiągalna.

Artur Lewicki

Beneficjent Kraków Business Run 2016

Artur ma 24 lata.W grudniu 2015 został u Niego zdiagnozowany nowotwór. Diagnoza była jak wyrok.Od tego momentu zaczęła się walka nie tylko o nogę ale o jego życie… Lekarze po trzech cyklach chemioterapii musieli amputować nogę. Aktualnie Artur jest pod opieką Centrum Onkologicznego w Warszawie. Po zakończeniu leczenia pozostają kontrole, konsultacje. Choroba odebrała Nogę ale nie chęci do życia! Artur dzięki pomoc Poland Business Run uzyskał protezę nogi dzięki której ma szansę wrócić do sprawności i aktywnego trybu życia.

Maria Ryszka

Beneficjent Kraków Business Run 2016

Ryszka Maria - 63 lat, w zeszłym roku życie postanowiło doświadczyć bardzo aktywną zawodowo Panią Marię. Pani Maria w wyniku choroby układu krwionośnego bo długie i bolesnej batalii, straciła swą nogę, od tamtego czasu nie może normalnie funkcjonować. Długi okres pobytu w szpitalu przed amputacją, długa rekonwalescencja i brak odpowiedniej pomocy nadal trzymają Panią Marię przed powrotem do swego życia- w którym pracowała i pomagała innym.

Piotr Kęska

Beneficjent Kraków Business Run 2015

30-letni mieszkaniec Krakowa. W wyniku wypadku komunikacyjnego we wrześniu 2014 roku stracił kończynę dolną na poziomie uda. Przed wypadkiem Piotr był osobą wysportowaną. Od najmłodszych lat uczęszczał na karate, co zaowocowało zdobyciem czarnego pasa w karate, jeździł na nartach i snowboardzie. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, zrobił kurs ochrony zakończony licencją II stopnia, pozwolenie na broń, kurs językowy, instruktora nauki jazdy kat. B oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii.

Anna Drobna

Beneficjent Kraków Business Run 2015

Absolwentka turystyki PR, na co dzień pracuje w jednej z wadowickich firm jako grafik komputerowy – tworzy projekty na koszulki. Urodziła się bez lewego przedramienia. Pasjonuje się fotografią cyfrową i analogową, turystyką górską, zimą jeździ na snowboardzie, a w pozostałą cześć roku nie rozstaje się z rowerem. Marzy o wyprawie na Islandię i do Nowej Zelandii. Wolne chwile poświęca na bieganie! W Kraków Business Run 2015 Ania pobiegła w sztafecie razem z innymi osobami po amputacjach.

Łukasz Drąg

Beneficjent Kraków Business Run 2015

W kwietniu 2015 roku uległ wypadkowi na motocyklu, w wyniku którego stracił lewą nogę na poziomie uda i całą lewą rękę (wyłuszczenie w stawie barkowym). Mimo bardzo poważnej amputacji nie podaje się i chce wrócić do sprawności. Łukasz ma nadzieję, że jeszcze będzie mógł prowadzić samochód. Bardzo chciałby móc podjąć pracę, stać się samodzielnym, założyć własną rodzinę i żyć jak wszyscy. Przed wypadkiem grał dużo w siatkówkę, piłkę nożną, tenis stołowy i uwielbiał jeździć na rowerze.

Daniel Budziak

Beneficjent Kraków Business Run 2014

32-letni mieszkaniec Małopolski, który w 2003 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu jako pieszy. Doszło do złamania obydwu kości lewego podudzia. W wyniku infekcji w szpitalu, po wielu nieudanych operacjach, w marcu 2014 r. musiał zostać poddany amputacji. Przed amputacją Daniel był bardzo aktywny, pracował. Wraz z nową protezą, Daniel wrócił do aktywności: spędza czas na wycieczkach, spacerze z psem i jest gotowy na nowe zawodowe wyzwania.

Danuta Bujok

Beneficjent Kraków Business Run 2014

Urodziła się bez prawego podudzia, dwóch palców w prawej dłoni i zniekształconą lewą stopą. Mimo, że jest osobą niepełnosprawną ma więcej chęci do uprawiana sportu niż niejedna zdrowa osoba. Od 4 lat jest zawodniczką reprezentacji Polski kobiet w siatkówce na siedząco. Dzięki Kraków Business Run 2014 Danusia może teraz chodzić bez bólu i nie obawiać się, że w każdej chwili jej proteza może się załamać. Nowa proteza pomaga dziewczynie codziennie sprawnie funkcjonować oraz podjąć pracę. Niedawno młoda kobieta znów zaczęła prowadzić swój samochód.

Justyna Sodur

Beneficjent Kraków Business Run 2014

Przyszła do fundacji zaraz po amputacji. Wkrótce po tej wizycie stała się beneficjentką Kraków Business Run 2014. Kilka dni temu otrzymała nową protezę. - Cieszę się, że mogę się ruszać, a przede wszystkim dbać o moją 18-miesięczną córkę. Wcześniej, gdy używałem kul radzenie sobie z dzieckiem było bardzo trudne - mówi Justyna.

Piotr Gołuch

Beneficjent Kraków Business Run 2014

W czerwcu 2014 roku ten 31-letni mężczyzna miał wypadek przy pracy - traktor, który jechał, przewrócił się i zmiażdżył mężczyźnie prawą nogę. Pomimo wypadku, Piotr nadal chce być w pełni aktywnym i niezależnym człowiekiem, bawić się i grać w piłkę nożną ze swoim dwuletnim synem. Dzięki Kraków Business Run 2014 udało nam się zakupić protezę dla Piotra.

Sandra Sobczyk

Beneficjent Kraków Business Run 2014

To 16- letnia dziewczyna, która w zeszłym roku usłyszała straszną diagnozę - rak. Pomimo ciężkiej walki, walka z chorobą nie była możliwa i dlatego postanowiono amputować lewą nogę Sandry w udzie. Dzięki funduszom zebranym podczas krakowskiej edycji biegu udało nam się kupić nowoczesne udo protetyczne dla Sandry.

Agnieszka Harasim

Beneficjent Kraków Business Run 2013

W roku 2013 ponad 2200 biegaczy w Krakowie pobiegło by pomóc Agnieszce Harasim. Agnieszka urodziła się w Podlasiu, ale obecnie mieszka w Krakowie. Urodziła się bez nóg lecz to nie sprawiło, że uznała życie za stracone. Dzięki uczestnikom Kraków Business Run 2013 Aga ma teraz nowe protezy, które umożliwiają jej chodzenie po schodach lub samodzielne korzystanie z autobusu. Najważniejsze, że przy wykonywaniu tych czynności Agnieszka nie czuje bólu.

Damian Kwiatkowski

Beneficjent Kraków Business Run 2013

W 2013 roku pomogliśmy także Dawidowi, 25-letniemu chłopakowi, który stracił nogę w wyniku wypadku. Sam mówił, że kiedy odzyskał przytomność pomyślał: „Dobrze, że wciąż żyje” choć wiedział, że wiele w jego życiu się zmieni. Wraz z protezą, którą otrzymał w 2013 roku Damian zaczyna swoje nowe życie.

Justyna Topa

Beneficjent Kraków Business Run 2012

W 2012 roku, dzięki pomocy ponad tysiąca biegaczy w Krakowie, udało nam się kupić protezę nogi dla Justyny. Dzięki tej pomocy dziewczyna otrzymała szansę na nowe życie. Sama w taki sposób podziękowała uczestnikom biegu: „Ciężko jest wyrazić moją głęboką wdzięczność wobec każdego, kto zaangażował się w organizację tego wydarzenia, każdemu, kto wspierał bieg finansowo. Jeszcze trudniej odpowiednio podziękować wszystkim biegaczom, których wysiłek, poświęcenie i hojność są czymś naprawdę cennym, czymś, za co jestem niezmiernie wdzięczna, czego nigdy nie zapomnę. Chciałabym, kiedyś móc stanąć z każdym z Was i spoglądając prosto w oczy móc powiedzieć: DZIĘKUJE!”

Organizatorzy

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partnerzy strategiczni

Partner logistyczny

Partnerzy

Partnerzy treningowi

Patronat honorowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.