Komu pomogliśmy

Wioletta Mieszczok

Beneficjentka Katowice Business Run 2019

Wioletta ma 40 lat i rok temu amputowano jej prawą nogę na wysokości podudzia wskutek przebytego oparzenia. Martwica i sepsa zaburzyły jej codzienność, ale jak mówi – ma dla kogo żyć, bo sama wychowuje dwoje nastolatków, którzy dla niej inspiracją. Pracuje, spełnia się jako mama i walczy o ponowną samodzielność. Wiola marzy o tym, aby mimo niepełnosprawności zawsze się uśmiechać, pewnie stać na nogach i iść do przodu. Dzięki dofinansowaniu z Fundacji Poland Business Run otrzyma dofinansowanie nowej protezy.

Piotr Pierchała

Beneficjent Katowice Business Run 2019

15-letni Piotr od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę, a dodatkowo ma problemy ze wzrokiem i biodrami. Z uwagi na wiele schorzeń, cały czas potrzebuje pomocy przy codziennych czynnościach, intensywnej rehabilitacji oraz wózka aktywnego. Mimo niepełnosprawności pasjonuje się pływaniem – w wodzie potrafi przejść po dnie basenu czy przepłynąć różne dystanse. Swoich sił próbuje też w nurkowaniu. Każdy dzień jest dla niego walką z własnym ciałem, bo nieprawidłowe napięcie mięśniowe powoduje ból i deformacje. Dzięki dofinansowaniu Fundacji Poland Business Run Piotr mógł uczestniczyć w specjalistycznym turnusie rehabilitacyjnym.

Borys Kużel

Beneficjent Katowice Business Run 2019

Borys to 7-letni radosny chłopiec, który od 2 lat zmaga się z nowotworem rdzenia kręgowego. Po operacji częściowego wycięcia guza śródrdzeniowego wystąpił u niego niedowład prawej nogi oraz opadająca stopa. Wiąże się z tym postępująca osteoporoza, którą pogłębiają kolejne złamania nogi. Obecnie Borys porusza się o kulach oraz w ortezie prawej stopy, by podczas codziennej rehabilitacji poprawiać swoją sprawność. Marzy o tym, aby chodzić do szkoły jak jego koledzy, znów biegać i grać w piłkę. Wsparcie Fundacji Poland Business zapewniło mu kolejne godziny cennej rehabilitacji.

Piotr Paździor

Beneficjent Katowice Business Run 2019

Pan Piotr jest 72-letnim emerytowanym nauczycielem wychowania fizycznego, który z powodu miażdżycy przeszedł amputację na wysokości uda. Dzięki pomocy Fundacji Poland Business Run zakupił nowy lej do protezy, który pomoże mu w sprawnym poruszaniu się. Pan Piotr ma nadzieję, że w przyszłości będzie chodził, a może i truchtał w kolejnych edycjach charytatywnej sztafety.

Beniamin Dubek

Beneficjent Katowice Business Run 2019

Beniamin ma 22 lata i mieszka w Rydułtowach na Górnym Śląsku. Będąc małym dzieckiem, uległ wypadkowi komunikacyjnemu, na którego skutek utracił rękę i nogę, dlatego przez ostatnie 19 lat funkcjonował bez żadnej protezy. Mimo znacznej niepełnosprawności jest w pełni samodzielny, zadowolony z życia oraz pełny nadziei na lepsze jutro. Uwielbia malować, rzeźbić i uprawiać sport. Dzięki pomocy ludzi od kilku miesięcy posiada protezę nogi i czeka na protezę ręki. Turnus rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu pomoże mu oswoić się z nową protezą, postawić pierwsze kroki oraz wzmocnić mięśnie.

Adam Paluch

Beneficjent Katowice Business Run 2019

Pan Adam to emerytowany nauczyciel, a także dziadek 2,5-letniej Marysi, z którą wspólnie podjadają krakersy i rozwiązują krzyżówki. W styczniu 2019 roku pokonał sepsę i martwicze zapalenie powięzi, jednak dla ratowania życia niezbędna była amputacja prawej nogi. Niestety, druga noga od wielu lat jest niesprawna z powodu zwyrodnienia stawu biodrowego. Samodzielność od zawsze jest dla pana Adama priorytetem, dlatego codziennie o nią walczy. Ma nadzieję, że dzięki rehabilitacji, będzie mógł jeszcze kiedyś karmić z Marysią wiewiórki czy jeść prawdziwe ptysie z bitą śmietaną.

Dorota Hałat

Beneficjentka Katowice Business Run 2019

Dorota w wyniku choroby nowotworowej przeszła amputację nogi na wysokości uda, dlatego od dwóch lat porusza się na protezie. Dzięki pomocy Fundacji Poland Business Run uczestniczyła w turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu. Treningi pod okiem fizjoterapeutów przyniosły pozytywny efekt i zmotywowały Dorotę do ćwiczeń w domu.

Maja Bidzińska

Beneficjentka Katowice Business Run 2019

Maja Bidzińska ma 41 lat i mieszka w Katowicach. W październiku 2018, w wyniku sepsy, przeszła amputację nogi na poziomie uda. Mimo ciężkiej sytuacji życiowej stara się wrócić do aktywności. Cały czas walczy o normalne życie, dlatego rozwija swoje kompetencje poprzez udział w projekcie aktywizacji zawodowej. Dzięki biegaczom z Katowic weźmie udział w turnusie rehabilitacyjnym, który wzmocni jej mięśni, zwiększy aktywność i przygotuje do oprotezowania. Maja marzy, żeby samodzielnie funkcjonować i jeszcze kiedyś jeździć na rowerze.

Krzysztof Macikiewicz

Beneficjent Katowice Business Run 2019

Krzysiek ma 23 lata i jest byłym żołnierzem ze Śląska - przed wypadkiem komunikacyjnym pełnił służbę jako sierżant podchorąży Akademii Wojsk Lądowych. Stracił nogę pierwszego dnia urlopu przed Wielkanocą w 2017 roku. Mimo to, nigdy nie zamierza się poddawać - uprawia street workout i marzy o powrocie do sprawności fizycznej oraz służby. Pomoże mu w tym turnus rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacji Znowu W Biegu. W wolnych chwilach prowadzi bloga - z Protezą.

Oliwier Małolepszy

Beneficjent Katowice Business Run 2019

6-latek z Częstochowy, który urodził się bez prawego przedramienia i dłoni. Od kiedy skończył pierwszy miesiąc życia wymaga fachowej pomocy i ciągłej rehabilitacji. Mimo to jak każdy inny chłopiec lubi biegać, skakać i bawić się z rówieśnikami. W tej chwili potrzebuje protezy ręki, która odciąży kręgosłup i pomoże mu w codziennych czynnościach.

Marlena Lewandowska

Beneficjentka Katowice Business Run 2019

33-latka z Katowic, która urodziła się z brakiem dwóch kończyn – prawej ręki i prawej nogi. Pracuje jako copywriter, jest pasjonatką fotografii oraz pływania, w tej dyscyplinie brała udział w paraolimpiadzie w Atenach. Nowa proteza pozwoli jej rozwiązać problemy z kręgosłupem i zacząć przygodę z wycieczkami w góry, które aktualnie może podziwiać tylko z daleka.

Łukasz Wawrzyńczok

Beneficjent Katowice Business Run 2018

Łukasz ma 29 lat, żonę Martę oraz dwuletniego syna Bartka. W 2017 roku w wyniku operacji, która była następstwem tragicznego wypadku w pracy na kopalni, amputowano mu prawe podudzie. Praca zawodowa, ukochana jazda na rowerze, uprawianie wielu sportów, bieganie czy też spacery z synkiem były wcześniej codziennością. Chce aby wypadek oraz jego następstwo nie zabrała jego synowi dzieciństwa, a rodzinie normalnego życia. Chciałby aby syn razem z żoną byli z niego dumni oraz aby mieli ojca i męża którego nie ogranicza niepełnosprawność i nie musi także rezygnować ze swoich pasji.

Roman Gomoluch

Beneficjent Katowice Business Run 2018

Choroba zaczęła się niegroźnie w lutym 2017. Roman przez długi czas rekreacyjnie uprawiał bieganie, do momentu kiedy po jednym z treningów pojawił się ból w kostce prawej nogi. Wówczas myślał, że to tylko zwykła niegroźna kontuzja. Jednak ból nie mijał, pojawiła się opuchlizna i konieczna była szczegółowa diagnostyka. Badania wykazały zmiany nowotworowe – mięsak kości piętowej z naciekiem tkanek miękkich. Chemioterapia nie przyniosła oczekiwanych efektów, dlatego konieczna była amputacja prawego podudzia. Teraz, mimo dalszego leczenia, Roman walczy o powrót do sprawności ruchowej. Proteza jest głównym celem by znów normalnie chodzić, znów biegać.

Natalia Paleczny

Beneficjent Katowice Business Run 2018

Natalia mieszka w województwie śląskim. W 2017 roku zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy kości, czego skutkiem była amputacja prawej nogi. Pasjonuje się tańcem i fotografią i z tym wiąże swoją przyszłość. Ma nadzieję, że uda się jej spełnić swoje marzenia. Na ten moment potrzebuje odpowiedniej protezy, która pozwoli jej wrócić do sprawności i w pełni korzystać z życia.

Igor Woźniak

Beneficjent Katowice Business Run 2018

Urodził się bez prawej ręki. Rodzice Igora wychowywali go od początku na bardzo samodzielną osobę. W roku 2008 Igor rozpoczął przygodę ze sportem. Trenował pływanie, ju-jitsu, uczęszczał do klasy o profilu siatkarskim. Po kontuzji obojczyka zainteresował się piłką nożną i dołączył do drużyny AMP Futbolu Husaria Kraków jako bramkarz. W roku 2015 wspólnie z drużyną wygrał Mistrzostwa Polski. W 2016 r. udało mu się obronić tytuł Mistrzowski i sięgnąć po raz drugi, po puchar kraju. Igor w roku 2017 brał udział w obozie para snowboardowym Adaptive Snow Camp organizowanym przez Fundację Poland Business Run.

Michał Karkocha

Beneficjent Katowice Business Run 2018

Michał jest fantastycznym mężem i kochającym ojcem dwójki wspaniałych dzieci, Amelki i Szymona. Z zawodu jest kierowcą, niestety w wyniku wypadku drogowego stracił nogę. Samochód, którym kierował czołowo zderzył się z innym pojazdem. Michał marzy o powrocie do pracy, gdzie czekają na niego koledzy. Dzięki protezie, którą możemy mu wybiegać dostanie szansę na powrót do aktywnego życia oraz do zawodu kierowcy, który tak bardzo lubi. Ponad to będzie mógł aktywnie spędzać czas ze swoją rodziną, która czeka na jego powrót do zdrowia.

Sebastian Idziak

Beneficjent Katowice Business Run 2017

Stracił nogę w wypadku w kopalni Wujek. Jest wiecznie uśmiechniętą osobą, która rozśmiesza wszystkich w swoim towarzystwie. Uczy się także sztuki tatuażu w której z każdym dniem staje się lepszy. Uparcie dąży do sukcesów, za cel obecnie obrał sobie kulturystkę oraz sporty walki. Właśnie w tym celu potrzebuje pomocy naszych biegaczy, odpowiednia proteza umożliwi mu rozwój pasji i osiągnięcie swoich planów.

Janusz Rokicki

Beneficjent Katowice Business Run 2017

Gdy był nastolatkiem przeżył wypadek kolejowy, w wyniku którego stracił obie nogi. Dzięki Katowice Business Run 2016 Pan Janusz otrzymał jedną protezę, nadal potrzebuje drugiej. Dlatego katowiczanie pobiegną dla niego raz jeszcze. Pan Janusz ma na swym koncie ma już trzy srebrne medale, w pchnięciu kulą, które zdobył na Igrzyskach Olimpijskich. A my czekamy na następne.

Joanna Tirak

Beneficjent Katowice Business Run 2017

Urodziła się z brakiem podudzia prawego. Teraz ma 33 lata. Jest matką dwóch wspaniałych dzieciaczków: Amelii i Jakuba, którym poświęca się bez reszty. Jej największym marzeniem jest sprawne poruszanie się - wyprawy w góry. Dlatego tak bardzo zależy nam na pomocy w zakupie jej nowej protezie. Podniesie ona diametralnie komfort życia Joanny, dzięki niej spełnią się marzenia o zdobywaniu szczytów, oraz bieganiu razem za dziećmi bez bólu i obaw, że proteza się rozpadnie.

Marta Rumińska

Beneficjent Katowice Business Run 2017

Marta jest pozytywnie nastawioną do życia 28 latką z Gliwic. W 2004 roku w wyniku choroby nowotworowej straciła prawą nogę na wysokości uda. Aktualnie stara się żyć aktywnie i pokazywać swojej dwuletniej córce otaczającą nas przyrodę. Pasją Marty jest gotowanie i odkrywanie nowych smaków, a także podróżowanie. Zakup dobrej protezy jest szansą na sprawniejsze poruszanie się, a co z tym idzie możliwość bezproblemowego przemierzania świata. Największym marzeniem Marty jest nauczenie się jazdy na snowboardzie.

Marta Zając

Beneficjent Katowice Business Run 2017

Od urodzenia jest chora na rdzeniowy zanik mięśni.Aktualnie studiuje i zajmuje się działalnością społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych - prowadzi bloga oraz pracuje w fundacji promującej sport wśród osób niepełnosprawnych. Największym marzeniem i najważniejszym planem na przyszłość jest wyprowadzka z domu i samodzielne życie. Uzyskana pomoc pomoże jej w rozwoju, oraz także odciąży ją i jej rodzinę finansowo.

Patrycja Żytkowska

Beneficjent Katowice Business Run 2017

Patrycja jest świeżo po amputacji na poziomie podudzia spowodowanej zapaleniem kości piętowej. To duże wyzwanie, ponieważ 17 lat temu miała uraz rdzenia kręgowego i jej" zdrowa" noga jest tą słabszą. Ponadto nie ma „czucia" w części kikuta i „zdrowej" nogi. Dlatego proteza będzie musiała mieć sporo kosztownych rozwiązań, w tym przeciwodleżynowych. Konieczne będzie też wspomaganie „zdrowej" nogi drogimi wkładkami na miarę, a może nawet ortezą. Do tego dochodzi intensywna rehabilitacja. Chce znowu pracować, być samodzielna, zabierać córkę na wycieczki i wakacje, chodzić z nią znowu na basen i tańczyć.

Janusz Rokicki

Beneficjent Katowice Business Run 2016

Pan Janusz jako jeszcze nastolatek, wracając z pracy do domu został napadnięty, napastnicy chcieli go okraść i upozorować wypadek. Nieprzytomnego zostawili na torach, przejeżdżający pociąg nie zabił Pana Janusza lecz pozbawił go obydwu nóg. Bardzo szybko jednak pokazał, że trzeba czegoś więcej by go zatrzymać. Najpierw próbował swych sił w pływaniu, gdzie odnosił sukcesy jednak wkrótce odkrył, że pchnięcie kulą to jego konik. Dzięki temu Polska zawdzięcza mu dwa medale na Igrzyskach Olimpijskich!

Paulina Zabłocka

Beneficjent Katowice Business Run 2016

Paulina ma 24 lata i w 2008 roku wydarzył się jej wypadek w trakcie którego wpadła pod pędzący pociąg. Po trzech latach walki o przywrócenie sprawności jej obu nóg, sama musiała podjąć ciężką decyzję o amputacji. Paulina nie boi się marzyć oraz żyć pełnią życia. Dzięki protezom zakupionym dzięki biegaczom w Katowicach, ma szansę aktywnie spędzać czas ze swoim chłopakiem, chodzić po górach, jeździć na rowerze oraz chodzić na długie spacery.

Marcin Polak

Beneficjent Katowice Business Run 2016

Były piłkarz klubu Piast Gliwice jako student Politechniki Śląskiej wyjechał na praktyki do Pragi. Nikt nie przypuszczał, że wyjazd ten zakończy się tak tragicznie. W stolicy Czech podczas prac doszło do poważnego wypadku. Z ogromną siłą uderzyła w niego dwudziestotonowa maszyna kolejowa. W wyniku tego zdarzenia doznał licznych obrażeń miednicy oraz obu nóg. Konieczna była amputacja nogi prawej łącznie z całościowym wyłuszczeniem stawu biodrowego.

Marek Urbanek

Beneficjent Katowice Business Run 2015

Marek Urbanek, 29 lat, mieszka w Tychach. Wypadek wydarzył się w 2012 roku. Marek był wtedy w pracy. Jechał samochodem. Kierowca innego pojazdu zepchnął Marka z drogi na bariery energochłonne, rozdzielające jezdnię. Te niestety pękły i wbiły się w samochód, przecinając go wzdłuż deski rozdzielczej i miażdżąc lewą nogę. W wyniku wypadku stracił część stopy. Niestety rana po operacji nie chciała się goić. Po wielu rozmowach z protetykiem podjął decyzję o re-amputacji stopy do podudzia.

Grzegorz Kocoł

Beneficjent Katowice Business Run 2014

34 lata, mieszka w Bielsku-Białej. W lutym 2013 r. po wyjściu ze sklepu z niewiadomych przyczyn doznał utraty pamięci. Po trzech dniach został znaleziony w okolicach Zwardonia. Do dzisiaj nie pamięta co się w tym czasie z nim działo, ani w jaki sposób znalazł się tak daleko od miejsca zamieszkania. W wyniku zastosowanego leczenia niezbędna była amputacja dwóch stóp.

Organizatorzy

Sponsorzy

Partnerzy strategiczni

Partnerzy

Partnerzy medialni

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.