Poland Business Run to największa charytatywna sztafeta biznesowa w Polsce. Środki, które zostaną zgromadzone dzięki ogromnemu zaangażowaniu naszych biegaczy i biegaczek, przeznaczymy na wsparcie dla osób z niepełnosprawnością ruchową, po amputacjach kończyn, a także po mastektomii.
Nabór wniosków o dofinansowanie trwa przez cały rok, ale szczególnie w tym wiosennym czasie, zanim ruszają zapisy na bieg, bardzo intensywnie szukamy osób, które w tym roku potrzebują naszej pomocy.
- Według danych NFZ w Polsce co roku wykonuje się ok. 12 tys. amputacji kończyn. To oznacza, że co roku 12 000 osób i ich bliskich staje przed ogromnym wyzwaniem zgromadzenia środków na protezę dobrej jakości, a równolegle - podjęcia intensywnej, specjalistycznej rehabilitacji i nauczenia się na nowo codziennego funkcjonowania. Najczęściej jest to nauka chodzenia na protezie. Dodatkowo trzeba się zmierzyć z utratą, skonfrontować ze zmienionym obrazem ciała i na nowo uwierzyć, że pełne życie jest możliwe. Szczególnym przypadkiem amputacji jest mastektomia. Tych zabiegów wykonuje się co roku w Polsce blisko 25 tys. Powrót do zdrowia i sprawności, czy to po amputacji, czy po mastektomii, nie jest wyzwaniem dla jednej osoby, to zadanie dla całego sztabu specjalistów. Dlatego jesteśmy - i właśnie dziś chcemy Wam powiedzieć: dajcie sobie szansę. Jesteśmy po to, żeby Wam pomóc - mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run.
Do tej pory Fundacja Poland Business Run wsparła na różne sposoby 1152 osoby po amputacji, mastektomii oraz z inną niepełnosprawnością ruchowa. Wśród naszych tegorocznych beneficjentów jest m.in. Małgorzata - 27-letnia nauczycielka z Krakowa, która po wypadku komunikacyjnym i przebytej amputacji rehabilituje się w naszym Centrum, aby utrzymać jak największą sprawność. Pomożemy także 45-letniej Teresie w zakupie nowej protezy, tak aby mogła być dalej aktywna zawodowo i spełnić swoje marzenie o locie balonem. Z kolei Agata i Ewa, które przeszły mastektomię, przyjechały do nas na turnusy rehabilitacyjne, aby odzyskiwać zdrowie i mieć możliwość realizacji swoich pasji, czyli pieszych wędrówek i podróży po Europie.
W czym możemy Wam pomóc?
Kto najwięcej skorzysta z naszej pomocy?
Jak zostać beneficjentem i złożyć wniosek?
Jeśli nie wiesz, czy to dla Ciebie, zadzwoń do nas, sprawdzimy możliwości wsparcia. O pomoc mogą wnioskować osoby z całej Polski, również niepełnoletnie.
Na naszej stronie internetowej w zakładce „Beneficjenci" znajdziecie komplet dokumentów, które można wysłać elektronicznie lub tradycyjną pocztą. Dział Wsparcia jest do Waszej dyspozycji:
Chcemy w tym roku pomóc kolejny osobom - nie czekaj, zgłoś się do nas już dziś!