Jak trenować, żeby unikać kontuzji? W tym odcinku podcastu Smak Biegania skupimy się na przystosowaniu organizmu do ruchu i przeciwdziałaniu kontuzjom. Odpowiemy też, jak wzmacniać układ ruchowy, aby osiągać jak najlepsze sportowe wyniki. Zapraszamy do słuchania!
Naszym gościem w tym odcinku Smaku Biegania jest dr Michał Latos – lekarz ortopeda sportowy. Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pracuje w Szpitalu Zakonu Bonifratrów w Krakowie. Należy do Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu i Polskiego Towarzystwa Artroskopowego. Uczestniczył w wielu kursach doszkalających w Polsce i Europie. Leczy z powodzeniem następstwa urazów sportowych. Głównym obszarem zainteresowania są stawy kolanowe i barkowe.
W tym odcinku m.in.:
-Czy nasz układ kostno-mięśniowy jest przystosowany naturalnie do biegania?
-Czy my tak naprawdę umiemy biegać?
-Co to znaczy prawidłowo biegać ?
-Jak dobierać prawidłowo buty do biegania?
-Które z tych kontuzji są najgroźniejsze i wymagają potem długotrwałego leczenia i rehabilitacji?
-Jak wzmacniać nasz układ ruchowy, żeby móc pokonywać coraz większe dystanse i obciążenia?
-Jakie produkty pomogą w dobrym utrzymaniu naszych stawów i ścięgien?
___
Rozmowy w naszym podcaście Smak Biegania prowadzi Bartosz Wilczyński – Promotor Kulinarny. Aktywny styl życia, podróże kulinarne, bieganie i rowery górskie – to podstawa jego menu. Bartosz po kilku latach przerwy powrócił do biegania – jest ambasadorem polskich win i serów farmerskich i pasjonatem biegów górskich, ma na koncie degustacje i kolacje komentowane z najlepszymi szefami kuchni oraz maraton górski, kilkanaście półmaratonów i niepoliczone amatorskie starty w bike maratonach. Promuje to co zdrowe, ekologiczne i naturalne. Współtworzy Radio Kulinarne - pierwszy podcast kulinarno-winiarski.
Podcastu Smak Biegania możecie posłuchać bezpośrednio na stronie www.polandbusinessrun.pl, a także w Google Podcasts, Apple Podcasts, Spotify oraz na kanale YouTube.