Sport to nie tylko trening mięśni. Istotnym elementem przygotowania do startu w zawodach jest trening mentalny. Czym jest, jak wygląda i kto z niego korzysta? Na te pytania odpowiadamy w kolejnym odcinku podcastu "Smak Biegania".
W tym odcinku naszym gościem jest Aleksandra Adamiec – psycholog sportu. Ukończyła Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie zrobiła specjalizację z zakresu psychologii sportu. Jest certyfikowanym psychologiem sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego II klasy. Współpracowała m.in.: z drużyną kobiecej siatkówki – AGH GALECO WISŁA KRAKÓW, Polskim Związkiem Muay Thai oraz Polskim Związkiem Sportu Osób Niepełnosprawnych, a także z polską kadrą w biegach narciarskich oraz z drużyną piłki nożnej z ekstraklasy - Wisłą Kraków. Pracuje z wieloma zawodnikami - zarówno sportów indywidualnych (m.in. tenis, lekkoatletyka, sporty motorowe, sporty walki, pływanie), jak i sportów drużynowych (piłka nożna, siatkówka) oraz z muzykami. Czynnie uprawia sport – m.in. od dziecka karate.
W tym odcinku m.in.
1. Czy każdy profesjonalnie traktujące swoje zajęcie sportowiec korzysta z pomocy psychologicznej?
2. Kto powinien korzystać z profesjonalnej pomocy psychologicznej?
3. Co to jest trening mentalny?
4. Jak wyglądają ćwiczenia w ramach treningu mentalnego?
5. Co to jest trening regulacji pobudzenia i koncentracji uwagi?
6. Co zrobić, żeby się nie denerwować przed startem?
7. Jak się motywować do dalszej pracy sportowej?
___
Rozmowy w naszym podcaście Smak Biegania prowadzi Bartosz Wilczyński – Promotor Kulinarny. Aktywny styl życia, podróże kulinarne, bieganie i rowery górskie – to podstawa jego menu. Bartosz po kilku latach przerwy powrócił do biegania – jest ambasadorem polskich win i serów farmerskich i pasjonatem biegów górskich, ma na koncie degustacje i kolacje komentowane z najlepszymi szefami kuchni oraz maraton górski, kilkanaście półmaratonów i niepoliczone amatorskie starty w bike maratonach. Promuje to co zdrowe, ekologiczne i naturalne. Współtworzy Radio Kulinarne - pierwszy podcast kulinarno-winiarski.
Podcastu Smak Biegania możecie posłuchać bezpośrednio na stronie www.polandbusinessrun.pl, a także w Google Podcasts, Apple Podcasts, Spotify oraz na kanale YouTube.