Pobiegną dla swoich.

31.07.2017

Udostępnij

Fundacja Poland Business Run po raz pierwszy pobiegnie z pomocą dla bohaterów. Mowa tutaj o żołnierzach, którzy zostali ranni w trakcie trwania misji i teraz potrzebują naszej pomocy.

Współpraca Poland Business Run z kontyngentami wojskowymi rozpoczęła się w zeszłym roku, kiedy to w jednej z krakowskich sztafet wystartowało pięciu żołnierzy, osiągając bardzo dobry wynik. W tym roku takich drużyn pobiegnie więcej. Żołnierze wszystkich kontyngentów, w tym zagranicznych, będą mieli możliwość wybiegania pomocy dla swoich kolegów na terenie baz wojskowych w Baghramie i Kosowie.

Dla kogo pobiegniemy?

Krzysztof Sobór

"Zostałem ranny podczas powstania Allegro Sandra i obrony City Chaal w Karbali. Doznałem urazu kręgosłupa i od tego czasu ciągle przebywam pod opieką lekarzy specjalistów, jak i wymagam ciągłych rehabilitacji"


Michał Całczyński

"Jestem żołnierzem 6 Batalionu powietrzno-desantowego z Gliwic. w 2011 roku brałem udział w szkoleniu poligonowym i trakcie przegrupowania na poligon mój pojazd wywrócił się, co skutkowało złamanym kręgosłupem, przebitym płucem, licznymi złamaniami żeber, oraz urazem głowy. Na dzień dzisiejszy poruszam się na wózku inwalidzkim i staram się dostosować do życia z niepełnosprawnością . Od roku 2014 funkcjonuje w ośrodku Centrum Niezależnego Życia " Sajgon" w Ciechocinku. Jako instruktor pomagam osobom z różnymi niepełnosprawnościami poruszać się na wózku inwalidzkim. Z pomagania czerpie dużo siły i dzięki temu mogę sam lepiej znosić swoją niepełnosprawność."


Michał Zalasa

"22 czerwca 2012, podczas wykonywania zadania bojowego na patrolu, wubuchła tzw. IED, czyli mina-pułapka. Zostałem przetransportowany do Ghazni - tam operacje, dalej Baghram - kolejne operacje, dalej Ramstein i Polska. Po 3 latach rehabilitacji w Polsce, powróciłem do służby, jako zdolny z ograniczeniami - podoficer sekcja wychowawcza."


Radosław Fijał

"Wypadek, który miał miejsce na poligonie, doprowadził do amputacji mojej prawej dłoni. W związku z powyższym, potrzebuję protezy i długoterminowej rehabilitacji"

Wszystkim kontyngentom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie :)

Inicjatorzy

Partnerzy strategiczni

Partnerzy