Biegamy i pomagamy ze Standard Chartered już od 5 lat!

07.08.2023

Share

2023 to ważny rok dla Standard Chartered w Polsce. Warszawskie biuro świętuje piątą rocznicę otwarcia, a jednocześnie to już piąty raz, kiedy firma wesprze Poland Business Run jako sponsor strategiczny wydarzenia. Silna, bo licząca ponad 250 pracowników reprezentacja wspólnie pobiegnie w sztafetach na rzecz osób z niepełnosprawnościami ruchowymi i po mastektomii.

Jak to się stało, że nowa na polskim rynku organizacja postanowiła objąć patronat nad Poland Business Run? Sport to jeden z nieodłącznych elementów tożsamości Standard Chartered. W końcu już od 2010 roku firma jest sponsorem jednego z najbardziej znanych klubów piłkarskich na świecie – Liverpool FC. Fani futbolu z pewnością kojarzą charakterystyczne czerwone koszulki drużyny z logo firmy. Od początku działalności w Polsce logo Standard Chartered pojawia się również na koszulkach startowych uczestników Poland Business Run.


 – Wsparcie tej inicjatywy świetnie wpisało się w nasze wartości. W codziennej pracy kierujemy się bowiem trzema głównymi zasadami – działamy wspólnie, postępujemy właściwie i nieustannie się doskonalimy – mówi Anna Urbańska, dyrektor zarządzająca Standard Chartered w Polsce. – Sztafeta Poland Business Run doskonale łączy te elementy: biegniemy w zespole, swoim wysiłkiem wspieramy beneficjentów fundacji i stawiamy sobie ambitne cele, pobijając własne rekordy. Co roku udział w biegu cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród pracowników, niezależnie od zespołu, stażu, czy zajmowanego stanowiska. Tworzone sztafety łączą kolegów i koleżanki z przeróżnych miejsc w organizacji i cieszę się, że wspierając szczytny cel, możemy jednocześnie się integrować i zadbać o swoje samopoczucie.

A co motywuje pracowników Standard Chartered do pobiegnięcia w Poland Business Run? Patrycja Pańkowska, dla której bieganie to jedna z życiowych pasji, docenia, że może wesprzeć osoby z niepełnosprawnościami, które na co dzień mierzą się z trudnościami.

– Dla mnie bieganie oznacza przełamywanie własnych barier. Wiążąc sznurówki, doskonale wiem, że staję do wyścigu sama ze sobą. Uczestnicząc w Poland Business Run, chcę wspierać osoby, które doświadczają trudności wynikających z niepełnosprawności, a mimo tego się nie poddają.

Patrycja podkreśla, że bieganie jest dla niej ważne pod względem osobistym.