Komu pomogliśmy

Artur Lewicki

Beneficjent Kraków Business Run 2016

Artur ma 24 lata.W grudniu 2015 został u Niego zdiagnozowany nowotwór. Diagnoza była jak wyrok.Od tego momentu zaczęła się walka nie tylko o nogę ale o jego życie… Lekarze po trzech cyklach chemioterapii musieli amputować nogę. Aktualnie Artur jest pod opieką Centrum Onkologicznego w Warszawie. Po zakończeniu leczenia pozostają kontrole, konsultacje. Choroba odebrała Nogę ale nie chęci do życia! Artur dzięki pomoc Poland Business Run uzyskał protezę nogi dzięki której ma szansę wrócić do sprawności i aktywnego trybu życia.

Maria Ryszka

Beneficjent Kraków Business Run 2016

Ryszka Maria - 63 lat, w zeszłym roku życie postanowiło doświadczyć bardzo aktywną zawodowo Panią Marię. Pani Maria w wyniku choroby układu krwionośnego bo długie i bolesnej batalii, straciła swą nogę, od tamtego czasu nie może normalnie funkcjonować. Długi okres pobytu w szpitalu przed amputacją, długa rekonwalescencja i brak odpowiedniej pomocy nadal trzymają Panią Marię przed powrotem do swego życia- w którym pracowała i pomagała innym.

Piotr Kęska

Beneficjent Kraków Business Run 2015

30-letni mieszkaniec Krakowa. W wyniku wypadku komunikacyjnego we wrześniu 2014 roku stracił kończynę dolną na poziomie uda. Przed wypadkiem Piotr był osobą wysportowaną. Od najmłodszych lat uczęszczał na karate, co zaowocowało zdobyciem czarnego pasa w karate, jeździł na nartach i snowboardzie. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, zrobił kurs ochrony zakończony licencją II stopnia, pozwolenie na broń, kurs językowy, instruktora nauki jazdy kat. B oraz uprawnienia do prowadzenia pojazdów wszystkich kategorii.

Anna Drobna

Beneficjent Kraków Business Run 2015

Absolwentka turystyki PR, na co dzień pracuje w jednej z wadowickich firm jako grafik komputerowy – tworzy projekty na koszulki. Urodziła się bez lewego przedramienia. Pasjonuje się fotografią cyfrową i analogową, turystyką górską, zimą jeździ na snowboardzie, a w pozostałą cześć roku nie rozstaje się z rowerem. Marzy o wyprawie na Islandię i do Nowej Zelandii. Wolne chwile poświęca na bieganie! W Kraków Business Run 2015 Ania pobiegła w sztafecie razem z innymi osobami po amputacjach.

Łukasz Drąg

Beneficjent Kraków Business Run 2015

W kwietniu 2015 roku uległ wypadkowi na motocyklu, w wyniku którego stracił lewą nogę na poziomie uda i całą lewą rękę (wyłuszczenie w stawie barkowym). Mimo bardzo poważnej amputacji nie podaje się i chce wrócić do sprawności. Łukasz ma nadzieję, że jeszcze będzie mógł prowadzić samochód. Bardzo chciałby móc podjąć pracę, stać się samodzielnym, założyć własną rodzinę i żyć jak wszyscy. Przed wypadkiem grał dużo w siatkówkę, piłkę nożną, tenis stołowy i uwielbiał jeździć na rowerze.

Daniel Budziak

Beneficjent Kraków Business Run 2014

32-letni mieszkaniec Małopolski, który w 2003 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu jako pieszy. Doszło do złamania obydwu kości lewego podudzia. W wyniku infekcji w szpitalu, po wielu nieudanych operacjach, w marcu 2014 r. musiał zostać poddany amputacji. Przed amputacją Daniel był bardzo aktywny, pracował. Wraz z nową protezą, Daniel wrócił do aktywności: spędza czas na wycieczkach, spacerze z psem i jest gotowy na nowe zawodowe wyzwania.

Danuta Bujok

Beneficjent Kraków Business Run 2014

Urodziła się bez prawego podudzia, dwóch palców w prawej dłoni i zniekształconą lewą stopą. Mimo, że jest osobą niepełnosprawną ma więcej chęci do uprawiana sportu niż niejedna zdrowa osoba. Od 4 lat jest zawodniczką reprezentacji Polski kobiet w siatkówce na siedząco. Dzięki Kraków Business Run 2014 Danusia może teraz chodzić bez bólu i nie obawiać się, że w każdej chwili jej proteza może się załamać. Nowa proteza pomaga dziewczynie codziennie sprawnie funkcjonować oraz podjąć pracę. Niedawno młoda kobieta znów zaczęła prowadzić swój samochód.

Justyna Sodur

Beneficjent Kraków Business Run 2014

Przyszła do fundacji zaraz po amputacji. Wkrótce po tej wizycie stała się beneficjentką Kraków Business Run 2014. Kilka dni temu otrzymała nową protezę. - Cieszę się, że mogę się ruszać, a przede wszystkim dbać o moją 18-miesięczną córkę. Wcześniej, gdy używałem kul radzenie sobie z dzieckiem było bardzo trudne - mówi Justyna.

Piotr Gołuch

Beneficjent Kraków Business Run 2014

W czerwcu 2014 roku ten 31-letni mężczyzna miał wypadek przy pracy - traktor, który jechał, przewrócił się i zmiażdżył mężczyźnie prawą nogę. Pomimo wypadku, Piotr nadal chce być w pełni aktywnym i niezależnym człowiekiem, bawić się i grać w piłkę nożną ze swoim dwuletnim synem. Dzięki Kraków Business Run 2014 udało nam się zakupić protezę dla Piotra.

Sandra Sobczyk

Beneficjent Kraków Business Run 2014

To 16- letnia dziewczyna, która w zeszłym roku usłyszała straszną diagnozę - rak. Pomimo ciężkiej walki, walka z chorobą nie była możliwa i dlatego postanowiono amputować lewą nogę Sandry w udzie. Dzięki funduszom zebranym podczas krakowskiej edycji biegu udało nam się kupić nowoczesne udo protetyczne dla Sandry.

Agnieszka Harasim

Beneficjent Kraków Business Run 2013

W roku 2013 ponad 2200 biegaczy w Krakowie pobiegło by pomóc Agnieszce Harasim. Agnieszka urodziła się w Podlasiu, ale obecnie mieszka w Krakowie. Urodziła się bez nóg lecz to nie sprawiło, że uznała życie za stracone. Dzięki uczestnikom Kraków Business Run 2013 Aga ma teraz nowe protezy, które umożliwiają jej chodzenie po schodach lub samodzielne korzystanie z autobusu. Najważniejsze, że przy wykonywaniu tych czynności Agnieszka nie czuje bólu.

Damian Kwiatkowski

Beneficjent Kraków Business Run 2013

W 2013 roku pomogliśmy także Dawidowi, 25-letniemu chłopakowi, który stracił nogę w wyniku wypadku. Sam mówił, że kiedy odzyskał przytomność pomyślał: „Dobrze, że wciąż żyje” choć wiedział, że wiele w jego życiu się zmieni. Wraz z protezą, którą otrzymał w 2013 roku Damian zaczyna swoje nowe życie.

Justyna Topa

Beneficjent Kraków Business Run 2012

W 2012 roku, dzięki pomocy ponad tysiąca biegaczy w Krakowie, udało nam się kupić protezę nogi dla Justyny. Dzięki tej pomocy dziewczyna otrzymała szansę na nowe życie. Sama w taki sposób podziękowała uczestnikom biegu: „Ciężko jest wyrazić moją głęboką wdzięczność wobec każdego, kto zaangażował się w organizację tego wydarzenia, każdemu, kto wspierał bieg finansowo. Jeszcze trudniej odpowiednio podziękować wszystkim biegaczom, których wysiłek, poświęcenie i hojność są czymś naprawdę cennym, czymś, za co jestem niezmiernie wdzięczna, czego nigdy nie zapomnę. Chciałabym, kiedyś móc stanąć z każdym z Was i spoglądając prosto w oczy móc powiedzieć: DZIĘKUJE!”

Organizatorzy

Sponsorzy główni

Partnerzy strategiczni

Sponsorzy

Partnerzy treningowi