Komu pomogliśmy

Piotr Fecko

Beneficjent Wrocław Business Run 2019

Piotr ma 38 lat i zawsze był osobą aktywną. Jego największą pasją są motocykle, na których jeździł 19 lat. To właśnie przez nieszczęśliwy wypadek na motocyklu w 2016 roku przeszedł urazową amputację prawego podudzia. Przed zdarzeniem amatorsko grał w koszykówkę, piłkę nożną i siatkówkę. Dzięki dofinansowaniu zakupu nowoczesnej protezy podudzia będzie mógł wrócić do pracy i rozwijać się zarówno prywatnie, jak i zawodowo.

Agata Kaznowska

Beneficjentka Wrocław Business Run 2019

Agata w 1997 straciła obie nogi w wypadku komunikacyjnym. Z wykształcenia jest pedagogiem, pracuje w urzędzie, choć jej pasją jest nauczanie angielskiego. Wsparcie z Fundacji Poland Business Run przeznaczy na protezy obu nóg, które pomogą jej zachować aktywność i samodzielność w życiu prywatnym, a także zawodowym.

Mariusz Łesyk

Beneficjent Wrocław Business Run 2019

Mariusz ma 56 lat, kocha pływać, jeździć na rowerze i na nartach. W lutym 2019 roku w wyniku wypadku motocyklowego przeszedł amputację. Dzięki turnusowi rehabilitacyjnym w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, będzie mógł wrócić do aktywnego trybu życia sprzed wypadku.

Dariusz Ptak

Beneficjent Wrocław Business Run 2019

Dariusz to 51-letni elektromonter pogotowia elektrycznego. W wyniku powikłań cukrzycy, w lutym 2019r. stracił lewą nogę na wysokości podudzia. Dzięki Fundacji Poland Business Run weźmie udział w specjalistycznym turnusie rehabilitacyjnym w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu w Krakowie. Dzięki niemu nabierze pewności w poruszaniu się na protezie i będzie mógł wrócić do pracy zawodowej.

Tadeusz Mazurkiewicz

Beneficjent Wrocław Business Run 2019

Tadeusz to 73-letni emeryt, który w wyniku cukrzycy oraz miażdżycy, w listopadzie 2018 stracił lewą nogę na wysokości podudzia. Mimo zaawansowanego wieku i wielu współistniejących chorób stara się samodzielnie żyć. Powrócił do swojego żywiołu - prowadzenia samochodu. Dzięki Fundacji Poland Business Run weźmie udział w specjalistycznej rehabilitacji, która pomoże mu nauczyć się chodzić w protezie.

Robert Wydera

Beneficjent Wrocław Business Run 2019

22-latek, student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Urodził się z wrodzonym brakiem lewej kości udowej. Od dziecka pasjonuje go sport i aktywność fizyczna. Zawodnik sekcji siatkówki na siedząco, powołany do reprezentacji Polski, zdobywca medali Mistrzostw Polski, uczestnik Mistrzostw Europy i Świata. Dodatkowo trenuje kajakarstwo i marzy o udziale w Igrzyskach Olimpijskich w tej dziedzinie. By móc wygodnie się poruszać i realizować dalsze plany, potrzebuje nowej protezy nogi.

Oliwier Szymański

Beneficjent Wrocław Business Run 2019

Niespełna 2-latek z Wrocławia. W wieku 2 miesięcy zachorował na inwazyjną chorobę meningokokową, w wyniku której przeszedł amputację lewego podudzia i prawej stopy. Jednocześnie cierpi na niewydolność nerek i niedobór odporności. Mimo to jest bardzo wesołym, aktywnym, pełnym energii dzieckiem. Z wielką radością i zapałem próbuje stawiać pierwsze kroki. Nowe protezy oraz rehabilitacja z nauką chodu pozwolą chłopcu na prawidłowy rozwój psychoruchowy.

Michał Martka

Beneficjent Wrocław Business Run 2018

Młody, energiczny 29-latek. Absolwent Uniwersytetu Opolskiego. Obecnie jest Specjalistą ds. Części Zamiennych. W 2016 roku uległ wypadkowi motocyklowemu, którego konsekwencją była m.in utrata nogi, rozległe obrażenia głowy, połamane ręce oraz miednica. Dzięki intensywnej rehabilitacji jest coraz bliżej powrotu do pełni sprawności. Pomimo wypadku chce być dalej osobą aktywną, samodzielną i energiczną. Marzy o tym, aby wrócić do pracy oraz znów uprawiać sport. Przed wypadkiem bardzo lubił pływać, jeździć rowerem, grać w squasha lub tenis, uprawiał też kickboxing i jeździł na nartach oraz jak każdy chłopak kochał piłkę nożną, w którą grał przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Paweł Klimas

Beneficjent Wrocław Business Run 2018

Paweł urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz całkowitym porażeniem kończyn dolnych. Od urodzenia jest pod opieką specjalistów i rehabilitantów, a nad wszystkim czuwa nieoceniona mama. Paweł potrzebuje rehabilitacji oraz wózka aktywnego, który pozwoli na większą swobodę poruszania się, a co za tym idzie większą samodzielność.

Krzysztof Ozga

Beneficjent Wrocław Business Run 2018

Krzysiek ma 32 lata. W grudniu 2014 zdiagnozowano u niego nowotwór kości udowej. Od tego czasu przeszedł wiele zabiegów operacyjnych. Ostatecznie jednak w styczniu 2018 roku konieczna była amputacja. Po trudnych chwilach pogodzenia się z nową sytuacją, dzięki wsparciu najbliższych oraz przyjaciół odzyskał radość życia i stara się aktywnie spędzać czas. Nie chce, aby choroba go ograniczała. Przez okres choroby, z przerwami na pobyty w szpitalu i rehabilitację, był aktywny zawodowo. Jest lekarzem dentystą. Bardzo lubi swoją pracę, rozmowy z pacjentami oraz ich uśmiech. Teraz marzy o protezie, która pozwoli mu odstawić kule i sprawniej radzić sobie w codziennym życiu.

Ewa Harapin

Beneficjentka Wrocław Business Run 2018

W wieku 12 lat zachorowała na nowotwór złośliwy kości, w wyniku którego straciła nogę. Obecnie jest piękną, wiecznie uśmiechnięta, młodą kobietą. Jej apetyt na życie jest godny podziwu, a swoją pozytywną energią bez trudu obdzieliłaby pół globu. Interesuje się fotografią i modą, studiuje oraz jest wolontariuszką w Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, gdzie pomaga małym pacjentom przebrnąć przez chorobę. Ewa dołączyła też do grona Trenerów Wsparcia i razem z Fundacją Poland Business Run będzie stawiać na nogi osoby po amputacji. Razem możemy wybiegać dla Ewy wymarzoną protezę, która ułatwi jej realizację stawianych sobie celów i marzeń.

Katarzyna Sobczak

Beneficjent Wrocław Business Run 2017

Studiuje fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od ośmiu lat trenuje pływanie w klubie WZSN START Wrocław. 23-letnia wrocławianka udowadnia, że ciężka choroba, amputacja nogi nie są końcem świata. Gdy miała 13 lat, zachorowała na nowotwór złośliwy kości udowej. Konieczna była amputacja. Dziewczynka nie poddała się chorobie. Szybko zaczęła chodzić o kulach, gdy tylko usłyszała o pływaniu dla niepełnosprawnych i wszystko się odmieniło. Optymistycznie patrzy w przyszłość, zaraża entuzjazmem.

Michał Głowacki

Beneficjent Wrocław Business Run 2017

Michał urodził się z niedorozwojem lewej kończyny, przy czym do dziś nie został zdiagnozowany zespół wad, tak więc rodzice nie znają przyczyny niepełnosprawności syna. Dziś ma 13 lat i jest objęty nauczaniem indywidualnym, gdyż jego niepełnosprawność nie pozwala mu uczęszczać do szkoły. Michał marzy by móc pobiegać, pograć w piłkę oraz zobaczyć świat z pozycji stojącej. Jest bardzo pogodnym i wesołym chłopcem, ciekawym świata, lubiącym podróżować. Uzyskanie pomocy to spełnienie marzeń jego i jego rodziców. Porządna proteza kończyny pozwoli mu pomóc stanąć na nogi i się usamodzielnić.

Maksymilian Piwowarski

Beneficjent Wrocław Business Run 2017

Maksymilian ma 7 lat w 2014 roku wykryto u niego nowotwór tkanek miękkich niestety chemia nie przyniosła skutku i musiała zostać podjęta trudna decyzja żeby guz nie rozprzestrzenił się po całym ciele. W 2015 roku Maksymilian miał amputowaną prawą kończynę i od tamtej pory potrzebuje nieustannej rehabilitacji a także wymiany protez. Maks jest zawsze uśmiechnięty. Marzy, aby znowu móc chodzić na spacery z psem. Lubi się bawić i przebywać w gronie swoich rówieśników, dlatego od września idzie do szkoły. Maks jest wielkim fanem Spidermana i Gwiezdnych Wojen i jak sam mówi, bohaterowie dają mu siłę i odwagę do walki.

Mateusz Donocik

Beneficjent Wrocław Business Run 2017

Mateusz Donocik ma 5 lat i jest bardzo radosnym chłopcem. Niestety, w wyniku nowotworu w maju 2016 amputowano mu nogę. W czerwcu 2017 roku wrócił do przedszkola. Obecnie cieszy się wakacjami, aby od września rozpocząć nowy rok szkolny. Mateusz bardzo lubi układać klocki lego i bawić się ze starszą siostrą Mają. Uczęszcza na zajęcia nauki pływania i jest tym zachwycony, bardzo chciałby także nauczyć się jeździć na rowerze. Pomoc pozwoli na zakup bardziej zaawansowanej technicznie protezy, która sprosta potrzebom dużej aktywności fizycznej Mateusza i zwiększy komfort poruszania się.

Alina Bujak

Beneficjent Wrocław Business Run 2016

W 1975 roku mając 16 lat w wyniku wypadku kolejowego straciła kończynę dolną na poziomie uda. Pani Alina po ukończeniu liceum od razu podjęła pracę i tak przepracowała 30 lat. Obecnym jej celem jest przejście na emeryturę. Pani Alina marzy o zrobieniu pierwszej "prawdziwej" protezy, z dobrym lejem i kolanem. Koszt takiego zaopatrzenia wynosi ok. 40 000,00 zł. Potrzebna jest też systematyczna rehabilitacja oraz nauka chodu. Pani Alina jest osobą pracowitą, uśmiechniętą i chętną do podejmowania nowych wyzwań. Podczas pierwszej rehabilitacji nauczyła się jeździć na wrotkach.

Adam Sadownik

Beneficjent Wrocław Business Run 2016

W grudniu 2014 roku lekarze zdiagnozowali u Adasia chłoniaka wielokomórkowego. Po bardzo ciężkiej chemioterapii chłopcu udało się pokonać chorobę, jednak po miesiącu nowotwór wrócił. Choroba oraz bardzo agresywne leczenie wywołało u chłopca udar mózgu, na skutek czego musiał od nowa uczyć się chodzić i mówić. Aby choroba nie wróciła, lekarze zdecydowali ponadto o naświetlaniu głowy i przeszczepie szpiku kostnego. Obecnie chłopiec wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji ruchowej i logopedycznej, która pozwoli mu wrócić do pełnej sprawności. Jego wolny czas i myśli pochłania pasja – pilotaż i lotnictwo. Dziś kolekcjonuje samoloty, ale wierzy, że wróci do zdrowia i uda mu się usiąść za sterami samolotu.

Katarzyna Sobczak

Beneficjent Wrocław Business Run 2016

Studiuje fizjoterapię na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Od ośmiu lat trenuje pływanie w klubie WZSN START Wrocław. 22-letnia wrocławianka udowadnia, że ciężka choroba, amputacja nogi nie są końcem świata. Gdy miała 13 lat, zachorowała na nowotwór złośliwy kości udowej. Konieczna była amputacja. Dziewczynka nie poddała się chorobie. Szybko zaczęła chodzić o kulach, gdy tylko usłyszała o pływaniu dla niepełnosprawnych i wszystko się odmieniło. Optymistycznie patrzy w przyszłość, zaraża entuzjazmem.

Karol Kowalski

Beneficjent Wrocław Business Run 2015

Karol jeszcze nie ma ostatecznej protezy. Regularnie chodzi na rehabilitację, która przynosi zaskakującą dobre efekty. Porusza się na protezie tymczasowej, której jak sam mówi, trwałość i możliwości pozostawiają wiele do życzenia i gdyby nie modyfikacje zrobione w domowych warunkach, pewnie chłopak jeszcze nie mógłby chodzić. Karol stracił lewą nogę w wyniku wypadku drogowego, który zdarzył się w 2014. Ma dwie pasje - majsterkowanie i motoryzację. Bardzo chce zostać mechanikiem samochodowym.

Organizatorzy

Sponsorzy

Partnerzy strategiczni

Partnerzy

Partnerzy medialni

Patronat honorowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.