Kimball Electronics Poland – z pasją do pracy, z energią do sportu

20.07.2018

Share

Kimball Electronics Poland to ponad 1200 wspaniałych osób pracujących w fabryce w Tarnowie Podgórnym. Produkujemy najwyższej klasy elementy elektroniczne, które są wykorzystywane w najnowocześniejszych samochodach, w urządzeniach pracujących w szpitalach czy w infrastrukturze odpowiedzialnej za bezpieczeństwo publiczne. Jesteśmy liderem wśród firm z sektora elektroniki w Polsce, a nasza praca wpływa na codzienny komfort i bezpieczeństwo tysięcy osób na całym świecie.Nasze produkty trafiają do USA, na rynki europejskie i azjatyckie, do klientów, którzy w zakresie jakości nie uznają kompromisów. Dlatego jakość naszych wyrobów jest dla nas bardzo ważna. W naszym zakładzie powstają m.in. układy elektrycznego wspomagania kierownicy, sterowniki napinaczy pasów, narzędzia do artroskopii czy paski diagnostyczne do badania moczu. Można więc śmiało powiedzieć, że nasze produkty mają wpływ na zdrowie i życie wielu z nas.


Ludzie i wspólnota
Do podstawowych wartości Kimball Electronics należą ludzie oraz wspólnota obywatelska. Ludzie, ponieważ nasza firma jest zbudowana na wzajemnym zaufaniu, uczciwości, szacunku dla innych, w duchu współpracy, rodzinnej atmosfery i dobrego humoru. Jesteśmy zgranym i ambitnym zespołem, a w codziennych sytuacjach bazujemy na wzajemnym szacunku i otwartych relacjach. Wierzymy też, że nasze środowisko jest naszym domem i dokładamy wielu starań w zakresie rozwiązań dotyczących jego ochrony.


Lubimy się angażować
Dążąc do długotrwałego i zrównoważonego rozwoju działamy zgodnie z zasadami biznesu odpowiedzialnego społecznie (CSR). Entuzjazm, dynamika i potrzeba działalności wolontariackiej naszych pracowników przyczyniły się do powstania Komitetu Odpowiedzialnych Społecznie, którego celem jest integracja pracowników, współpraca ze społecznością lokalną, działalność na rzecz ochrony środowiska oraz propagowanie zdrowego i sportowego stylu życia. Jako firma bardzo cieszymy się, że nasi pracownicy tak chętnie inicjują działania prozdrowotne oraz prospołeczne i aktywnie ich w tym wspieramy, zarówno finansowo, jak i organizacyjnie. 
Pracownicy Kimball Electronics Poland to wspaniali ludzie, którzy angażują się w wiele działań wspierających środowisko, integrujących społeczność lokalną oraz promujących sport. Od lat jesteśmy jednym ze sponsorów Biegu Lwa w Tarnowie Podgórnym, a wielu z nas co roku w nim startuje; pomocą rzeczową oraz pracą wolontariacką wspieramy wychowanków domu dziecka w Trzemesznie, uczestniczymy w zawodach sportowych czy zbiórkach dla najbardziej potrzebujących, inicjujemy i bierzemy udział w akcjach charytatywnych.


Po pierwsze bezpieczeństwo
W Kimball Electronics bardzo dużą wagę przykładamy do bezpieczeństwa pracowników. Mamy rozbudowane i skrupulatnie przestrzegane procedury BHP, których celem jest umożliwienie pracownikom produkcji, magazynu oraz biur bezpiecznej pracy. Realizujemy także liczne programy promujące bezpieczne postawy podczas wykonywania codziennych obowiązków zawodowych oraz w czasie wolnym. W trosce o nasz zespół organizujemy także pokazy i szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, pozwalające zdobyć wiedzę, która przydaje się nie tylko w pracy, ale i w domu.
 
W zdrowym ciele
W Kimball Electronics podejmujemy też działania wspierające zdrowie pracowników, umożliwiając im korzystanie z darmowej opieki stomatologicznej, a także dofinansowujemy karty multisport pozwalające na korzystanie z basenów, siłowni i innych obiektów sportowych lub pakiety medyczne. 
W naszej firmie aktywnie działają sekcje sportowe: Kimrunnersi – biorący udział w licznych zawodach biegowych; Kimbikersi, czyli pracownicy dojeżdżający do pracy rowerem, którzy na dwóch kółkach już dwukrotnie okrążyli Ziemię. Mamy też drużynę z sukcesami rywalizującą w Koszykarskiej Lidze Biznesu.
Doskonale wiemy, że zdrowi i pełni pasji do sportu pracownicy są znakomitą wizytówką firmy, a ich aktywności częstokroć przekładają się również na promocję marki. Co jednak jeszcze istotniejsze, firmowi sportowcy znakomicie sprawdzają się jako ambasadorowie i propagatorzy zdrowego stylu życia wśród innych pracowników, zachęcając do ruchu i motywując do regularnych aktywności. Dlatego jako firma wspieramy pracowników w realizowaniu ich sportowych pasji, zarówno w sportach grupowych, jak i w rywalizacji indywidualnej, dofinansowując pakiety startowe, ekwipunek, stroje czy wyjazdy na zawody. Z radością i dumą świętujemy ich sukcesy, jak choćby niedawne mistrzostwo świata w kettlebell sport naszej koleżanki Ani Borkowskiej, Inżynier Produktu w Kimball Electronics Poland.