Komu pomogliśmy

Weronika Uszakiewicz

Weronika ma 24 lata i w maju tego roku przeszła amputację lewej nogi wskutek wady wrodzonej. Dzięki pomocy Fundacji Poland Business Run będzie mogła kupić protezę, która umożliwi jej sprawne funkcjonowanie na co dzień, a także opiekę nad 2,5-letnią córeczką. Z zawodu jestem redaktorem oraz copywriterem. Marzy o powrocie do aktywności fizycznej i uprawiania sportów.

Katarzyna Mieczkowska

Katarzyna Mieczkowska to szczęśliwa żona i mama 7-letniego chłopca. W wyniku potrącenia przez samochód ponad 30 lat temu przeszła amputację lewej nogi na poziomie uda. W marcu tego roku przeszła reamputację i osteointegrację, dlatego teraz uczy się chodzić na nowo. Dzięki turnusowi rehabilitacyjnemu w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu będzie mogła poprawić swoją sprawności, która pozwoli jej wrócić do pracy. Z wykształcenia jest technikiem dentystycznym i marzy o pomocy potrzebującym.

Sebastian Bartosz Lipiński

Beneficjent Warszawa Business Run 2019

Jako półtoraroczny chłopiec, podczas zabawy, włożył rękę w mechanizm silnika ciągnika rolniczego i stracił rękę. Mimo walki lekarzy, nie udało się jej uratować. Od samego początku poddawany był rehabilitacji, bo jego rodzice dbali o to, aby leczenie przebiegało prawidłowo i efektywnie. Dziś ma 22 lata i jest absolwentem pedagogiki resocjalizacyjnej. Pracuje, prowadzi samochód i jest aktywnym Strażakiem Ochotniczej Straży Pożarnej w rodzinnej miejscowości. Bartek cały czas potrzebuje rehabilitacji, dlatego w tym zakresie uzyska pomoc dzięki uczestnikom sztafety w stolicy. Dzięki turnusowi rehabilitacyjnemu przygotowuje się również do przyszłego oprotezowania.

Robert Sperka

Beneficjent Warszawa Business Run 2019

Robert Sperka to 34 letni mieszkaniec Warszawy. We wrześniu 2010 r. uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego doszło do skomplikowanego złamania prawego podudzia, uszkodzenia mięśni oraz poważnej infekcji. W trakcie blisko rocznej hospitalizacji Robert przeszedł 7 operacji. Niestety nie udało mu się uratować nogi i w 2012 roku przeszedł amputację podudzia. Sześć lat później z powodu powikłań przeszedł reamputację. Obecnie jest na etapie protezowania, aby w przyszłości móc normalnie żyć, pracować i spełniać swoje marzenia. Biegacze z Warszawy pomagają mu w zakupie protezy.

Mariusz Podgórzak

Beneficjent Warszawa Business Run 2019

Ten młody chłopak ma 24 lata i trzy lata temu uległ poważnemu wypadkowi komunikacyjnemu. W wyniku tego zdarzenia stracił dwie nogi oraz prawą rękę - druga niestety jest sprawna tylko częściowo. Przed wypadkiem był pełnym energii chłopakiem i uprawiał sport. Nigdy się nie poddaje i stara się czerpać z życia jak najwięcej. Mariusz jest tegorocznym beneficjentem warszawskiej sztafety, dzięki której otrzyma wsparcie w zakresie rehabilitacji i nauki chodu w protezach. Dzięki temu stanie się bardziej samodzielny i będzie mógł spełnić marzenia o powrocie do aktywności sportowej i życia towarzyskiego.

Inez Wrzesińska

Beneficjentka Warszawa Business Run 2019

W maju 2014 roku spadła z dużej wysokości łamiąc kręgosłup w odcinku piersiowym. W wyniku wypadku ma uszkodzony rdzeń kręgowy i niedowład kończyn dolnych. Do codziennego funkcjonowania potrzebny jest jej aktywny wózek, który będzie indywidualnie dopasowany do jej potrzeb. Inez na co dzień pracuje jako doradca ds. obsługi klienta, dlatego mobilność jest dla niej bardzo ważna. Chciałaby kontynuować studia prawnicze i pracować w zawodzie. Poza tym pasjonuje się sportem - gra w koszykówkę na wózkach w klubie sportowym KSN Start Warszawa, uprawia crossfit i bierze udział w biegach ulicznych. Pomimo nabytej niepełnosprawności chce aktywnie spełniać się na każdej życiowej płaszczyźnie.

Joanna Szyłak

Beneficjentka Warszawa Business Run 2019

32-latka pochodząca z Sokółki, szczęśliwa żona i mama 5-letniej Julity. Ponad 10 lat walczyła z chorobą nowotworową, w wyniku której ostatecznie w listopadzie 2018 r. przeszła amputację nogi. Swoje losy opisuje w książce „Wygrane życie”. Udziela się społecznie w swojej okolicy. Marzy, by jak najszybciej stanąć na dwóch nogach, znów jeździć na rowerze, chodzić na basen i do pracy. Dzięki protezie będzie mogła znów być aktywną mamą i cieszyć się życiem, tak jak przed chorobą.

Adam Fierasiewicz

Beneficjent Warszawa Business Run 2019

20-latek z Siedlec, student kryminologii. W 2015 r. w wyniku wypadku stracił obie nogi. Mimo to stara się aktywnie spędzać czas, brać udział w wyjazdach i próbuje swoich sił w sporcie (narty i sitwake). Protezy pozwolą mu na normalne funkcjonowanie, odstawienie wózka i dążenie do jak największej sprawności fizycznej.

Mariusz Adamczyk

Beneficjent Warszawa Business Run 2018

Mariusz jest jednym z najlepszych zawodników polskiej ligi Amp Futbolu oraz wielokrotnym reprezentantem kraju w tej dyscyplinie sportu. Jest najlepszym przykładem na to, że po amputacji można być wyczynowym sportowcem, zdobywać szczyty i każdego dnia aktywnie spędzać czas. Dowodem na to, że jest naprawdę wyjątkową osobą jest nagroda „Człowiek Roku 2015”, której został laureatem w województwie świętokrzyskim. Mimo amputacji nogi, w wyniku nowotworu kości Mariusza śmiało można podawać jako przykład motywacji, hartu ducha i pozytywnej energii. Teraz, żeby dalej być aktywnym i móc spełniać swoje sportowe marzenia Mariusz zbiera na nowe kolano do protezy. Możemy pomóc mu w spełnianiu tych marzeń dofinansowując częściowo jego wymarzoną protezę.

Angelika Greniuk

Beneficjent Warszawa Business Run 2018

Na co dzień pracuje na jednym z największych w Polsce portali dotyczących tematyki niepełnosprawności i uwielbia swoją pracę. Kończy I rok studiów doktoranckich na Uniwersytecie Warszawskim i zbiera materiały do swojej pracy dot. ruchów emancypacyjnych osób niepełnosprawnych. Przed rozpoczęciem doktoratu, czas spędzała angażując się w różne wolontariaty. Angelika w wolnych chwilach rysuje, nadrabia zaległości towarzyskie lub „zwiedza” miasto z muzyką w uszach. Jednym ze sporych wyzwań jest rozpoczęcie nauki kick-boxingu, o której długo marzyła, ale trochę się bała, że nie da sobie rady z racji braku możliwości zrobienia lewostronnej blokady czy ataku. Biegacze Warszawa Business Run pomogą w zakupie wymarzonej protezy dla Angeliki.

Martyna Kasznicka

Beneficjentka Warszawa Business Run 2018

Wesoła i energiczna dziewięciolatka, uwielbia przyrodę, a najbardziej fascynują ją koty. Jest wzorową uczennicą oraz delikatną, mądrą oraz pomocną dziewczynką. Niestety choruje na Zespół Polanda. Jest to bardzo rzadkie schorzenie, przez które Martynka od urodzenia zmaga się z brakiem kości i mięśni prawej ręki, która jest o połowę krótsza od lewej. Niestety wpływa to niekorzystnie na jej postawę i pogłębia skoliozę kręgosłupa. Leczenie Martyny polega na szeregu zabiegów rekonstrukcyjnych oraz ciągłej, żmudnej rehabilitacji, którą znosi wyjątkowo dzielnie, każdego dnia walcząc o jak najlepszą przyszłość dla siebie. Z uporem realizuje różne swoje pasje, śpiewa, tańczy, robi na drutach. Dzięki wsparciu biegaczy będzie mogła odbyć kompleksową rehabilitację, która pomoże jej utrzymać ciało w jak najlepszej kondycji.

Renata Suchodolska

Beneficjentka Warszawa Business Run 2018

Pani Renata w wyniku wypadku przy pracy musiała mieć amputowaną prawą rękę na wysokości ramienia. Dzięki biegowi dofinansujemy jej zakup protezy.

Marek Tomczak

Beneficjent Warszawa Business Run 2018

Marek ma 36 lat. Od 2010 roku porusza się na wózku po niefortunnym skoku do wody. Lubi czytać książki, ćwiczyć ręce oraz oglądać filmy. Dzięki biegaczom Warszawa Business Run Marek będzie mógł kupić swój pierwszy aktywny wózek.

Maciej i Jakub Wietrzyccy

Benefijenci Warszawa Business Run 2018

Chłopcy potrzebują pomocy biegaczy Warszawa Business Run w zakresie rehabilitacji usprawniającej domowej.

Grzegorz Pala

Beneficjent Warszawa Business Run 2018

W lipcu 2017 roku w wyniku skoku do wody Pan Grzegorz doznał urazu kręgosłupa. Od tego czasu Pan Grzegorz wymaga stałej rehabilitacji. Biegacze Warszawa Business Run pomogą Panu Grzegorzowi w zakupie pionizatora.

Konrad Molis

Beneficjent Warszawa Business Run 2017

Konrad we wrześniu 2015 r. w wyniku wypadku stracił prawą nogę na wysokości uda. Już w marcu 2016 r. po dojściu do „siebie” rozpoczął intensywną rehabilitację i starania o dofinansowanie protezy. Od września 2016 r. chodził w protezie tymczasowej i rozpoczął naukę nowego dla niego zawodu Opiekun Medyczny w szkole policealnej. W tym samym czasie rozpoczęły się jego treningi wioślarskie, które traktuje bardzo poważnie. Od stycznia podjął pracę jako opiekun-wychowawca. Niedługo kończy szkołę i dostanie przydział mieszkania od miasta.

Beata Łaska

Beneficjent Warszawa Business Run 2017

W styczniu 2016 roku trafiła do szpitala z wysoką gorączką i niedowładem nóg. Zdiagnozowano u niej sepsę, zapalenie otrzewnej, ostrą niewydolność nerek. W wyniku postępującej martwicy wszystkich kończyn podjęto decyzję o amputacji kończyn dolnych w celu ratowania życia. Po długim pobycie w szpitalu, intensywnym leczeniu pani Beata jest zdrowa. Obecnie zaczyna stawiać pierwsze samodzielne kroki na protezach. Codziennie stara się funkcjonować normalnie: gotuje, sprząta, zajmuje się dziećmi. Oczywiście na miarę możliwości i przy pomocy wózka elektrycznego. Jedynym marzeniem pani Beaty jest to by w przyszłości korzystać z niego jak najmniej.

Maks Moroz

Beneficjent Warszawa Business Run 2017

Maks ma 11 lat. Urodził się ze skrótem kości udowej bliższej, kończyny dolnej prawej (PFFD). Jego tata podjął decyzję o niepoddawaniu Maksa żadnej interwencji chirurgicznej. Zamiast fundować mu dzieciństwo przepełnione bielą szpitalnych fartuchów oraz cierpieniem, postawił na pomoc we właściwym kształtowaniu jego osobowości. Maks jest dzisiaj bardzo pogodnym, wrażliwym młodym człowiekiem. Świetnie pływa, biega, wspina się nie tylko na przeszkody parków linowych, ale i na kolejne szczyty polskich gór, uprawia turystykę motocyklową, żegluje, jeździ na narcie, trenuje piłkę nożną.

Piotr Belniak

Beneficjent Warszawa Business Run 2017

Piotruś urodził się 16.11.2016 r. i miał być całkiem zwyczajnym, zdrowym dzieckiem. Pani doktor mówiła: „Urodzi się cały i zdrowy. Piękny chłopiec”. Niestety bez lewego przedramionka i dłoni. Dziś Piotruś ma dziewięć miesięcy i rozwija się bardzo dobrze. Chętnie się uśmiecha, uwielbia ludzi, a szczególnie starszego brata i choć jest mu trochę trudniej niż innym dzieciom poruszać się i chwytać - nie poddaje się, jest wytrwały. Piotrek jest regularnie rehabilitowany. Rodzice postanowili również, że chcą by w najbliższym czasie zaczął używać protezy rączki, która pomoże mu równo obciążyć kręgosłup i wykonywać różne czynności dnia codziennego.

Grzegorz Jarek

Beneficjent Warszawa Business Run 2017

Grzegorz w 2017 r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu w drodze do pracy. W konsekwencji podjęto decyzję o amputacji jego prawej nogi poniżej kolana. Na szczęście udało się uratować lewą nogę. Aktualnie porusza się na wózku inwalidzkim. Bardzo lubi chodzić po górach i aktywnie spędzać czas. W jego planach sportowych na przyszłość jest udział w zawodach Invictus Games w przyszłym roku w Australii, udział w rejsie przez Atlantyk pod nazwą Talisker Whisky Atlantic Challenge, udział w Garmin Iron Triathlon. Przede wszystkim najważniejszym jest jednak dla niego by móc chodzić i być w stanie spędzać aktywnie czas z żoną i synem.

Mateusz Wojciechowski

Beneficjent Warszawa Business Run 2016

Stracił lewą nogę w konsekwencji wypadku drogowego w 2009r. Przez trzy miesiące lekarze walczyli o jego życie. Dzięki organizowanym na jego rzecz koncertom charytatywnym i pomocy Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, otrzymał protezę. Niestety po kilku latach proteza zużyła się i nie spełnia już swojej funkcji. Mateusz jest bardzo aktywny. Uwielbia chodzic po górach, dwa lata temu zdobył Rysy. Teraz marzy o wyprawie w Alpy. Studiuje logistykę na drugim roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.

Bartosz Ciołek

Beneficjent Warszawa Business Run 2016

W wyniku wady wrodzonej, po kilkunastu operacjach, mniej lub bardziej udanych, w 2005 roku lekarze uznali, że nie są w stanie mu bardziej pomóc i zapadła decyzja o amputacji. Prowadzi aktywny tryb życia. Piłka nożna to jego największe hobby dlatego od ponad dwóch lat gra w warszawskiej drużynie amp futbolu „Lampart Warszawa”. Od ponad dwudziestu lat kibicuję warszawskiej Legii zarówno w Warszawie jak i na meczach wyjazdowych. W 2015 roku przebiegł wraz z drużyną Lampart Warszawa sztafetę w Warszawa Business Run o kulach.

Marcin Kusiński

Beneficjent Warszawa Business Run 2016

Gdy w 2010 roku dowiedział się, że zachorował na osteosarcomę, czyli nowotwór kości, jego świat w jednej chwili legł w gruzach. Wiedział, że jego dotychczasowe, normalne życie skończyło się. Na szczęście okazało się inaczej, ale wcześniej musiał przebyć jeszcze długą drogę. Rok po amputacji pojawiły się przerzuty do płuc. Stanął do walki, musiał wygrać. Przeszedł cztery operacje płuc. Mimo nieprawdopodobnego wycieńczenia organizmu wierzył, że w końcu nadejdą te lepsze dni, że wyzdrowieje. Postanowiłem wziąć raka za szczypce. Ostatnia operacja płuc zakończyła się sukcesem, wygrał.

Mateusz Żebrowski

Beneficjent Warszawa Business Run 2016

Urodził się z wadą wrodzoną lewej dłoni i lewej nogi. Wymaga protezowania od samego biodra. Od niedawna jest zawodnikiem drużyny ampfutbolowej Lampart Warszawa, w której działanie bardzo się angażuje, gdyż pomaga mu to w spełnianiu marzeń o aktywnym życiu pomimo niepełnosprawności. Poza tym interesuje się również motoryzacją, od dawna marzy o jeździe na wyczynowym motocyklu terenowym, dodatkowo też jest miłośnikiem różnego rodzaju zespołowych gier strzeleckich – asg oraz paintballu.

Katarzyna Kamińska

Beneficjent Warszawa Business Run 2016

Katarzyna Kamińska w marcu 2016 roku przeżyła ciężki wypadek - wpadła pod pociąg. Osiemnastolatka była w ciężkim stanie, miała obrażenia wielu narządów wewnętrznych. Lekarzom nie udało się uratować nogi. Kasia ma już protezę, ale potrzebuje rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna. Dzięki Warszawa Business Run dziewczyna będzie wracać do zdrowia pod okiem profesjonalnego rehabilitanta.

Bogusław Kopera

Beneficjent Warszawa Business Run 2016

60 lat, mieszka w Warszawie. Pan Bogusław jest bardzo samotnym człowiekiem. Nie ma niestety żadnej bliskiej osoby, która mogłaby mu pomóc. A pomocy bardzo potrzebuje. Mieszka sam, w kamienicy na II piętrze. Jest po amputacji nogi na poziomie podudzia, a jego druga noga jest w bardzo złym stanie i również grozi amputacją. Ponadto cierpi na zwyrodnienia w kręgosłupie, dlatego tak ważna jest dla niego rehabilitacja. Właściwie pan Bogusław jest uwięziony w domu – z obecną protezą, bez rehabilitacji i bez pomocy – nie jest w stanie wyjść sam z mieszkania.

Urszula Kosmal-Krauze

Beneficjent Warszawa Business Run 2016

Mieszka w Warszawie. Dzięki pomocy akcji Fundacji Machina Fotografika „440 km po zmianę” w 2013 roku otrzymała pomoc w postaci protezy uda. Niestety po trzech latach, choroba przez którą straciła nogę postąpiła i pani Ula na początku tego roku miała amputowaną drugą nogę, również na poziomie uda. Urszula jest wyjątkową kobietą. Ma ponad 60 lat, ale jest pełna energii i pasji do życia. Po pierwszej amputacji udało się jej przystosować do swoich możliwości malucha i jeździ nim po Warszawie. Niestety po drugiej amputacji nie może samodzielnie wyjść z domu – mieszka na I piętrze. Pomoc dla Urszuli, aby była skuteczna musi być bardzo mądrze i dobrze dobrana.

Patryk Marat

Beneficjent Warszawa Business Run 2015

Patryk dwa lata temu uległ ciężkiemu wypadkowi w pracy, w wyniku którego stracił lewą nogę na poziomie uda, a prawa została uszkodzona i nie jest w pełni sprawna. Dla podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty nową protezę wybiegali pracownicy firm, którzy wzięli udział w Warszawa Business Run. Patryk czuje się fantastycznie, może wyjść na zakupy albo spacer, bez pomocy bliskich. Zawsze był aktywny, dlatego nie chce już siedzieć w domu. Szuka pracy i ma nadzieję, że wkrótce wróci do zawodowej aktywności.

Kacper Piekarski

Beneficjent Warszawa Business Run 2015

Kacper jest uczniem trzeciej klasy liceum. Do amputacji prawej nogi doszło we wrześniu 2014 roku, w wyniku powikłań po złamaniu nogi. Dzięki osobom, które pobiegły w Warszawa Business Run, Kacper otrzymał nową, dostosowaną do jego potrzeb, protezę. Mimo że Kacper nadal chodzi na rehabilitację i uczy się używać „nowej nogi” jest bardzo szczęśliwy. Przed amputacją trenował koszykówkę. Wiele razy był wybierany najlepszym zawodnikiem zespołu lub drużyny. Do swojego ulubionego sportu chciałby wrócić jako trener.

Robert Sperka

Beneficjent Warszawa Business Run 2015

Optymista o bardzo ciepłym głosie. W 2010 roku wypadku komunikacyjnym jego prawa noga została zmiażdżona. Przez rok lekarze walczyli o uratowanie kończyny. Jednak zakażenie oraz utrata tkaniek miękkich i kostnych doprowadziły do amputacji nogi. Dzięki Warszawa Business Run dostanie nową protezę, która teraz jest w trakcie przygotowywania. Robert już nie może się doczekać!

Bogusław Kopera

Beneficjent Warszawa Business Run 2015

Bogusław Kopera od wielu lat choruje na cukrzycę. To właśnie choroba była przyczyną amputacji prawej nogi. Proteza dla Pana Bogusława jest już przygotowywana. A Pan Bogusław jest bardzo wdzięczny osobom, które pobiegły w Warszawa Business Run 2015.

Krystian Żabiński

Beneficjent Warszawa Business Run 2015

Krystian Żabiński – otrzymał protezy nóg dzięki poprzedniej edycji Poland Business Run. Jednak obwody kikutów zmniejszyły się i konieczna była wymiana lejków w obu protezach. Ich dopasowanie jest szczególnie ważne, ponieważ mężczyzna chodzi na dwóch protezach. Dzięki Warszawa Business Run Krystian ponownie może swobodnie się poruszać.

Maria Marbouh

Beneficjent Warszawa Business Run 2015

Maria Marbouh - pięć lat temu, z powodu nowotworu złośliwego, lekarze podjęli decyzję o amputacji ręki. Dzięki Warszawa Business Run Maria ma nowoczesna protezę, która pomaga jej sprawnie funkcjonować na co dzień. Dwudziestodwulatka jest szczęśliwa, ponieważ może opiekować się dwuletnim synkiem, bez problemu jest w stanie ugotować obiad i zająć się pracami domowymi. Przed amputacją Marysia bardzo lubiła zajęcia plastyczne. Teraz marzy, aby do nich wrócić. Chciałaby również rozwijać swoje umiejętności fotograficzne. Dziękuję wszystkim, którzy pobiegli dla niej w Warszawa Business Run.

Łukasz Trendel

Beneficjent Warszawa Business Run 2014

Łukasz, 27 lat, mieszka w Warszawie. W grudniu 2006 roku w wyniku wypadku samochodowego doszło do amputacji z wyłuszczeniem w stawie kolanowym. Od 2012 roku Łukasz chodzi na protezie tymczasowej, gdyż nie stać go na zakup protezy ostatecznej z dobrej jakości komponentów. Protezę, której używa, już wielokrotnie samodzielnie naprawiał – skręcając, klejąc czy spawając kolejne rozpadające się części. Mimo fatalnego zaopatrzenia ortopedycznego Łukasz pracuje – jest pracownikiem jednej z myjni samochodowych w Warszawie. To właśnie dzięki swojej pracy Łukasz trafił do fundacji – poruszona jego historią klientka myjni zadzwoniła do nas z prośbą o pomoc dla Łukasza.

Sonia Kicińska

Beneficjent Warszawa Business Run 2014

Sonia, 17 lat, mieszka w Rawiczu. W wieku ośmiu lat zachorowała na nowotwór złośliwy prawej kości udowej. Początek choroby jawił się silnymi bólami kolana, których pochodzenie przypisywano naturalnemu procesowi, jakim jest rozrost tkanki kostnej. Bóle jednak nasilały się, uniemożliwiając chodzenie – Sonia zaczęła utykać na nogę. Pierwsza hospitalizacja w szpitalu w Rawiczu nie potwierdziła prawdziwej diagnozy. Rozpoznano stłuczenie mięśnia i wypisano dziecko do domu. W lutym 2006 r. Sonia złamała nogę, wysiadając z tramwaju. Trafiła na oddział chirurgiczny szpitala w Poznaniu, gdzie dokonano właściwej diagnozy i rozpoczęto długotrwałe leczenie.

Przemysław Król

Beneficjent Warszawa Business Run 2014

Przemek, 17 lat, mieszka w Lublinie. Choruje na raka kości. Po serii chemioterapii w grudniu 2011 r. przeszedł operację założenia endoprotezy kolana. Niestety endoproteza została odrzucona. Przez kolejne miesiące lekarze na różne sposoby próbowali ratować nogę Przemka. Niestety leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów i w styczniu 2014 r. konieczna była amputacja w obrębie uda. Teraz dzięki Wam Przemek otrzyma nową protezę i będzie mógł wrócić do normalnego życia.

Krystian Żabiński

Beneficjent Warszawa Business Run 2014

Krystian w październiku 2014 roku uległ ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, w którym stracił obie nogi w obrębie podudzi. Przed wypadkiem kilka razy w tygodniu trenował na siłowni. Sport był jego pasją. Po wypadku wszystko się zmieniło. Obecnie Krystian dostrzega mnóstwo barier i przeszkód. Nie ma nikogo, kto byłby dla niego oparciem. Rodzice są bardzo chorzy i nie mają możliwości, aby poświęcić mu czas. Dziadkowie, u których tymczasowo mieszka mają już ponad osiemdziesiąt lat. Rany po operacjach goją się dobrze i niebawem Krystian będzie gotowy do protezowania.

Organizatorzy

Sponsorzy

Partnerzy strategiczni

Partnerzy medialni

Patronat honorowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.