Komu pomogliśmy

Beata Zgórecka

Beneficjentka Poznań Business Run 2019

Beata ma 39 lat i pochodzi z Wielkopolski. Od dziecka cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy, przez który uzależniona jest od wózka inwalidzkiego i pomocy drugiej osoby. Rozwija swoje kompetencje poprzez udział w projektach, a dodatkowo interesuje się psychologią i informatyką. Marzeniem Beaty jest normalne samodzielne życie, które chce przeżyć jak najlepiej. Otrzymane wsparcie pomoże jej kontynuować codzienną rehabilitację, która jest szansą na większą sprawność.

Tomasz Ryszczyński

Beneficjent Poznań Business Run 2019

Tomasz ma 39 lat i urodził się z wrodzoną wadą, której skutkiem była amputacja lewej nogi na poziomie podudzia. Pomimo trudności, od najmłodszych lat pasjonował się sportem, którego najrozmaitszych odmian próbował z wielkim zaangażowaniem. Cały wolny czas najchętniej spędza na rowerze, podróżując po malowniczych zakątkach Polski. Z wykształcenia jest artystą plastykiem, który wyraża swoje twórcze pasje poprzez grafikę i teatr. Nowa proteza pozwoli mu na komfortowe funkcjonowanie w codziennym życiu.

Adam Kinowski

Beneficjent Poznań Business Run 2019

Adam od ponad 20 lat żyje bez nogi, którą stracił wskutek komplikacji po jej złamaniu. Mimo trudności podjął pracę i nauczył się żyć samodzielnie. Od dekady trenuje tenis ziemny na specjalnym sportowym wózku, który jest doskonałą formą rehabilitacji. Jest jednym z reprezentantów Polski w tej dyscyplinie. Aby dalej sprawnie i aktywnie żyć, Adam potrzebuje nowej, dobrej jakości protezy, którą dofinansuje Fundacja Poland Business Run.

Kinga Macak

Kinga to szczęśliwa żona i mama dwóch córek. Od urodzenia jest niepełnosprawna, a w wyniku zapalenia kości ponad 20 lat temu przeszła amputację nogi. Mimo niepełnosprawności jest bardzo aktywna – trenuje crossfit, strzela z łuku, kuszy, robi zdjęcia, a także interesuje się rękodzielnictwem. Dzięki pomocy Fundacji Poland Business Run zakupi nową, dopasowaną protezę, która pomoże jej poruszać się bez bólu i zmęczenia.

Grzegorz Świniarski

Beneficjent Poznań Business Run 2019

Grześ to 10-latek z Wielkopolski. W związku z dziecięcym porażeniem mózgowym zmaga się z problemami ruchowymi. Mimo problemów w poruszaniu Grześ jest niezwykle radosnym chłopcem, a uśmiech z jego twarzy praktycznie nie znika. Dzięki Fundacji Poland Business Run otrzyma wózek aktywny, dzięki któremu będzie mógł sprawniej się poruszać. Chłopiec jest utalentowany artystycznie - uwielbia rysować, a także gra na pianinie. Jest aktywny społecznie i lubiany przez otoczenie. Był wolontariuszem podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Michalina Helmchen

Beneficjentka Poznań Business Run 2019

Michalina ma 7 lat i pochodzi z Wielkopolski. Urodziła się z zespołem wad wrodzonych, w wyniku których zmaga się m. in. z problemami ruchowymi. Niedorozwój kończyn dolnych sprawia, że aby móc się poruszać, potrzebuje wózka aktywnego. Misia pomimo problemów zdrowotnych jest bardzo wesołą oraz zaradną dziewczynką. Chętnie uczestniczy w życiu szkolnym i rodzinnym. Dzięki biegaczom z Poznania otrzyma nowy wózek, który pozwoli jej się usamodzielnić.

Patryk Dąbrowski

Beneficjent Poznań Business Run 2019

W lipcu 2018 roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w pracy. Mimo natychmiastowej operacji i próby rekonstrukcji rdzenia kręgowego, doznał porażenia kończyn dolnych, co było dla niego bardzo traumatyczne. Dziś Patryk dąży do jak najlepszej sprawności fizycznej oraz samodzielnego poruszania się. Każdego dnia walczy o powrót do życia sprzed wypadku, aby móc realizować swoje pasje do muzyki i sportu. Dzięki biegaczom z Poznania otrzyma dofinansowanie do wózka aktywnego.

Piotr Kąkol

Beneficjent Poznań Business Run 2019

37 lat-latek, w 2004 r. uległ wypadkowi komunikacyjnemu i przeszedł amputację lewej nogi na wysokości uda, po której długo dochodził do siebie. W powrocie do zdrowia i sprawności pomogła mu aktywność fizyczna i uprawianie sportu. Aktualnie trenuje rzuty lekkoatletyczne w kadrze Polski, jego celem jest występ w mistrzostwach świata oraz paraolimpiadzie. Potrzebuje protezy nogi, aby móc rozwijać sportowe pasje oraz skończyć studia. Jego marzeniem jest zostać trenerem lekkoatletki.

Beata Zgórecka

Beneficjentka Poznań Business Run 2018

Otrzymane wsparcie finansowe umożliwi jej kontynuację rehabilitacji domowej, która pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Dzięki nieprzerwanej rehabilitacja choroba nie postępuje.

Włodzimierz Habernik

Beneficjent Poznań Business Run 2019

63-latek z Wielkopolski. W 2009 r. w wyniku wypadku w pracy amputowano mu lewą nogę na wysokości uda. Mimo braku kończyny udziela się społecznie i charytatywnie w swojej okolicy. Od 2012 r. jest ambasadorem Fundacji Dr. Clown, dzieli się swoim doświadczeniem i pomaga osobom w podobnej sytuacji. Nowa proteza pomoże mu wrócić do aktywności i działalności społecznej.

Waldemar Milczarek

Beneficjent Poznań Business Run 2018

Waldek urodził się jako wcześniak – w szóstym miesiącu ciąży. Kolejne trzy miesiące spędził w inkubatorze. Przeżył, ale okazało się, że cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Z tego powodu porusza się na wózku inwalidzkim. Tylko zanim usiadł na nim przebył długą rehabilitację. Przy pomocy chodzika i aparatów usztywniających kolana próbuje chodzić. W tym roku kończy 34 lata. Dzień przed urodzinami weźmie ślub. Na razie jest bez pracy. Wcześniej był asystentem nauczyciela z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie.. Jest kibicem piłki nożnej.

Michał Bieliński

Beneficjent Poznań Business Run 2018

25-letni student Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku leśnictwo. W ubiegłym roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu (był pasażerem), w wyniku którego amputowano mu nogę na wysokości podudzia. Boryka się z komplikacjami po amputacji, jest po artroskopi stawu kolanowego. Obecnie przebywa w szpitalu, ze względu na zabieg reamputacji kikuta. Czeka go długa rehabilitacja.

Piotr Kruszka

Beneficjent Poznań Business Run

Piotr ma 39 lat. W 1998 roku uległ wypadkowi komunikacyjnemu (był pasażerem), w wyniku którego doznał urazu wielonarządowego. Doszło do złamania kręgosłupa, a w konsekwencji do paraliżu nóg. Ponadto konieczna była amputacji prawej kończyny dolnej. Piotr porusza się na wózku, ale to nie przeszkadza mu być aktywnym i dążyć do realizacji marzeń.

Adrian Bąk

Beneficjent Poznań Business Run 2017

Sport to jego pasja, już od najmłodszych lat jego życie było toczyło się wokół piłki nożnej, lecz Adrian nigdy nie ograniczał się tylko do niej. W jego orbicie krążyło wiele dyscyplin i w każdej z nich był świetny. W końcu jednak odkrył tą która cieszy go najbardziej- Snowboard. Ten stał się jego sposobem na życie, planował rozpoczęcie kursu instruktora Snowboardu. Marzenia te jednak przerwał wypadek, w wyniku którego Adrian po długiej walce, stracił swą lewą nogę. Adrian chce wrócić do swych planów, jednak by to mogło się zdarzyć, potrzebuje naszej pomocy.

Piotr Lipiński

Beneficjent Poznań Business Run 2017

Przez wiele lat mógł sobie pozwolić na standardowe, normalne życie bez większych wyrzeczeń. Zawsze cenił swoją sprawność, a w połączeniu z zamiłowaniem do muzyki kiedy naszła ochota popłynąć w rytmie uskuteczniał breakdance. Oblodzona nawierzchnia, upadek na tory, uderzenie głową w szynę i zbliżający się pociąg 11 lat temu odmieniły jego życie. Marzy mu się, by w końcu po latach otrzymać sprzęt, dzięki któremu mógłby chodzić jak zdrowy człowiek, spacerować bez grymasu bólu na twarzy, przenosić cięższe przedmioty, wykazywać się zawodowo i po prostu funkcjonować bez dotychczasowych ograniczeń i dyskomfortu.

Lucyna Lusiewicz

Beneficjent Poznań Business Run 2017

Pani Lucyna od pięciu lat trenuje parakajakarstwo. Jest trzykrotną mistrzynią Polski w tej dyscyplinie oraz uczestniczką mistrzostw Europy i świata. Uprawia nordic walking i lubi pływać. Interesuje się psychologią. Obecnie pracuje jako Content Manager w agencji reklamowej. Jest mamą dwóch wspaniałych córek. Aktywny tryb życia, jaki prowadzi, wymaga od niej dużej mobilności. Nowa proteza – lekka, ze stabilnym mocowaniem i dynamiczną stopą, pomoże jej sprostać wszystkim codziennym wyzwaniom.

Sławomir Szepielak

Beneficjent Poznań Business Run 2016

Sławek stracił nogę w wieku 12 lat z powodu choroby nowotworowej. Mimo przebytej chemioterapii, amputacja była konieczna. Teraz ma 27 lat, ZUS odmówił mu prawa do pobierania renty a proteza nie była wymieniana przez ostatnich 7 lat. Potrzebuje protezy ponieważ jego praca, mimo tego, iż za minimalną krajową pensje, wymaga od niego maksymalnego wysiłku.

Łukasz Mamcarz

Beneficjent Poznań Business Run 2016

W 2009 roku Łukasz podczas jazdy motocyklem miał wypadek w wyniku którego stracił lewą nogę. Po wypadku spędził 3 tygodnie w szpitalu zmuszony uczyć się chodzić na nowo. Przez kolejne lata za rehabilitacje służył mu sport, tego samego roku co stracił nogę w wypadku, zadebiutował na arenie międzynarodowej w skokach w wzwyż. Ustanowił on obecny rekord Europy oraz zdobył brązowy medal na olimpiadzie w Londynie.

Michał Żyliński

Beneficjent Poznań Business Run 2016

Nasza planeta potrzebuje marzycieli, poetów, pisarzy. Gawędziarzy pełnych przebojowości i energii. Podróżników, witających każdą istotę ludzką, jako członka jednej wielkiej rodziny, w poszukiwaniu tego najbardziej ulotnego stanu: Pokoju! Michał jest tym wszystkim, uległ on jedna wypadkowi który na krótką chwilę powstrzymał tą pozytywną energię - podczas jazdy na snowboardzie doszło do upadku który spowodował zerwanie rdzenia kręgowego. Michał potrzebuje pilnej rehabilitacji oraz zakupu specjalistycznego sprzętu, by mógł on wrócić do swego normalnego życia.

Kacper Hała

Beneficjent Poznań Business Run 2015

Czternastoletni Kacper w marcu uległ poważnemu wypadkowi w gospodarstwie rolnym – wpadł do maszyny rolniczej rozdrabniającej nawóz i wapno. Stan chłopca był bardzo ciężki. Lekarze długo walczyli o jego życie. Kacper przeżył, ale stracił nogę na wysokości uda. Z niecierpliwością czekał na swoją pierwszą protezę – Kacper jest bardzo żywym dzieckiem, nie może usiedzieć pięciu minut w jednym miejscu. Próbuje biegać na „nowej nodze” i marzy o tym, żeby jeździć na rowerze.

Miłosz Bronisz

Beneficjent Poznań Business Run 2015

Miłosz bardzo lubi czytać książki i budować różne konstrukcje z klocków LEGO. W wolnym czasie rysuje. Oczywiście, jak każdy chłopiec, lubi grać na komputerze. Jednym z marzeń Miłka jest, by pływać z delfinami. Świetnie radzi sobie z tym sportem, kocha zwierzęta, więc byłby przeszczęśliwy gdyby to marzenie się spełniło. Miłosz cierpi na skrócenie kończyn dolnych i górnych. Dzięki Poznań Business Run otrzymał nowe zawieszenie do protez. „Nowe nogi” pozwalają mu na samodzielne poruszanie się i docieranie do miejsc niedostępnych dla wózka.

Adam Bisigiriskis

Beneficjent Poznań Business Run 2014

Adam w roku 2013 uległ wypadkowi komunikacyjnemu, wpadł pod pociąg. Mężczyzna stracił obie nogi powyżej kolan. Poznań Business Run wybiegał dla niego „nowe nogi”. Mężczyzna jest bardzo szczęśliwy, może samodzielnie wyjść z domu bez pomocy dwóch osób. Wciąż chodzi na rehabilitację i jak sam mówi widzi postępy, a to daje mu dalszą motywację.

Tadeusz Karczewski

Beneficjent Poznań Business Run 2014

47-letni mieszkaniec Szczecinka. Cztery lata temu stracił rękę w wypadku przy pracy. Pan Tadeusz poślizgnął się a jego ręka wpadła między wałki zębate maszyny, które ją zmiażdżyły. Pan Tadeusz wszystkim bardzo dziękuje za pomoc, szczególnie uczestnikom Poznań Business Run.

Piotr Morawiec

Beneficjent Poznań Business Run 2013

W czerwcu 2013 r. Piotr został potrącony przez pociąg towarowy na torach nieopodal miejsca zamieszkania. W wyniku wypadku stracił obie nogi – jedną całą, drugą na wysokości uda. Przypadek Piotra jest szczególny i wymagał wielu konsultacji, które na przestrzeni kilku miesięcy zostały przeprowadzone. Zobowiązał się również do systematycznej rehabilitacji, która jest niezbędna przy tego typu protezach. Niestety stan kikuta uda po pierwszych etapach protezowania pogorszył się. Piotr, mimo ogromnej determinacji i pracy jaką włożył w rehabilitację, doszedł do wniosku, że dalsze etapy wykonywania protez nie będą podejmowane. Szybciej, łatwiej i wygodniej porusza się na wózku.

Jakub Talarczyk

Beneficjent Poznań Business Run 2013

34 lata, mieszka w Poznaniu. W grudniu 2010 r. doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Jakub jak co dzień, wyszedł do pracy, ale tamtego dnia do niej nie dotarł. Był zaginiony przez dwie doby. W Poznaniu była wtedy mroźna zima i temperatura oscylowała w okolicach -20 st. Odmrożone stopy próbowano ratować zabiegami w komorze hiperbarycznej. Niestety ostatecznie nie przyniosło to wymaganych efektów i obie nogi trzeba było amputować w obrębie podudzi.

Organizatorzy

Sponsorzy

Partnerzy strategiczni

Partnerzy medialni

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.