Szkolenie dla pracowników State Street w Gdańsku

29.11.2019

Udostępnij

Za nami kolejne ze szkoleń w ramach projektu “Centrum Kształcenia Zawodowego dla Osób z Niepełnosprawnością”. Tym razem uczyliśmy pracowników gdańskiego oddziału State Street, jak przygotować się do pracy w zespole, w którym obecna jest osoba z niepełnosprawnością.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się m.in. jak zachować się w stosunku do osoby z niepełnosprawnością, usprawnić jej poruszanie się w budynku czy wyjaśnić zasady panujące w firmie. Ponadto, pracownicy State Street mogli wcielić w rolę osoby z niepełnosprawnością i spróbować poruszania się na wózku aktywnym i z zasłoniętymi oczami.

Cieszymy się, że dzięki współpracy z Fundacją Poland Business Run kadra managerska w kolejnym oddziale State Street mogła lepiej przygotować się do pracy z osobami z niepełnosprawnością. Zależy nam, aby każdy z naszych pracowników czuł się w pełni rozumiany i akceptowany. Dotyczy to obecnie zatrudnionych, jak i tych, którzy dopiero zaczynają pracę w naszej firmie – komentuje Dariusz Krupa, CSR Coordinator w State Street.  

Podczas szkolenia, pracownicy korporacji zapoznali się z różnymi zagadnieniami, które wpływają na współpracę z zespole z osobą z niepełnosprawnością i nie tylko. 

Każdy rodzaj niepełnosprawności wiąże się z konkretnymi wyzwaniami, na tle zawodowym również. Wydaje się, że dla osób z niepełnosprawnością ruchową najtrudniejsze do pokonania są schody czy wąski korytarz w firmie. Należy jednak pamiętać, że tak jak każdy inny człowiek, osoby z niepełnosprawnością mogą być nieśmiałe, zagubione i niepewne swoich umiejętności, co wpływa na wykonywanie przez nie obowiązków. W takich sytuacjach świadomość zespołu, a co za tym idzie - konkretne zachowania względem osoby z niepełnosprawnością, mają kluczowe znaczenie w procesie odnalezienia się jej w nowej pracy – mówi Marta Hernik, Managing Director w Fundacji Poland Business Run.