Komu pomogliśmy

Sylwester Budner

Sylwek ma 26 lat i kocha motocykle. Wskutek wypadku komunikacyjnego w marcu 2019 roku stracił nogę. Jego nową pasją stał się AMP Futbol, dlatego od września trenuje w drużynie. Dzięki wsparciu Fundacji Poland Business Run odbył turnus rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu. Marzy o powrocie do sprawności fizycznej sprzed wypadku oraz uczestniczeniu w biegach. Ma nadzieje, że dzięki regularnym treningom i stosowaniu się do zaleceń fizjoterapeutów osiągnie swój cel.

Karina Konka

Beneficjentka Łódź Business Run 2019

Karinka ma 9 lat, mieszka w Łodzi i bardzo często się uśmiecha. Uwielbia rysować i pływać, a w szkole lubi przedmioty ścisłe – matematykę i informatykę. W przyszłości chciałaby zostać programistką. Od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe, przez co zmaga się z problemami ruchowymi. W styczniu 2019 roku przeszła operację wybiórczego przecięcia rdzenia kręgowego, w grudniu kolejną operację nóg, dlatego teraz uczy się chodzić na nowo. Pomimo momentów zmęczenia, Karinka ma ogromny zapał, żeby walczyć o samodzielnie chodzenie. Dzięki Fundacji Poland Business Run otrzyma dofinansowanie fizjoterapii metodą Vojty, dzięki której będzie mogła sprawniej się poruszać.

Dagmara Rydz

Beneficjentka Łódź Business Run 2019

Dagmara mieszka w Łodzi, jest aktywną zawodowo, rodzinnie i sportowo żoną oraz mamą dwóch chłopców. Razem z rodziną uwielbia pływać, chodzić po górach, jeździć na rolkach, łyżwach i nartach. Urodziła się bez lewego przedramienia, dlatego od 7 miesiąca życia nosi protezę i nie wyobraża sobie bez niej życia. Proteza pozwala Dagmarze na całkowitą samodzielność i sprawność, jednak aktywny tryb życia sprawia, że często ulega uszkodzeniom. Dzięki dofinansowaniu z Fundacji Poland Business Run będzie mieć nową, wzmocnioną i piękną rękę.

Gabrysia Głowacka

Beneficjentka Łódź Business Run 2019

Gabrysia jest wesołą dziewczynka i lubi bawić się z innymi dziećmi. Od urodzenia cierpi na porażenie mózgowe. Dzięki leczeniu i rehabilitacji nauczyła się samodzielnie chodzić w aparatach ortopedycznych, jednak w związku z problemami zdrowotnymi pogorszyła się jej kondycja fizyczna. By mogła wrócić do stanu z przed choroby potrzebuje ciągłej rehabilitacji, której nie zapewnia NFZ.

Grażyna Kopias

Beneficjentka Łódź Business Run 2019

Grażyna to 68-letnia seniorka z Łodzi, która w 2007 roku przeszła amputację nogi na wysokości uda z powodu choroby nowotworowej. Jest emerytowaną rehabilitantką i mimo tego, iż nie może już pracować, stara się wspierać inne osoby po amputacjach. Dzięki Fundacji Poland Business Run otrzyma pomoc w zakresie rehabilitacji, podczas której nauczy się chodzić w protezie oraz usprawni chorą rękę.

Piotr Braszkiewicz

Beneficjent Łódź Business Run 2019

Piotr ma 24 lata i jest beneficjentem charytatywnej sztafety w Łodzi. W marcu 2018 w wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił rękę na poziomie przedramienia, dlatego dziś potrzebuje protezy oraz rehabilitacji. To dla niego szansa na powrót do sprawności i realizowanie tanecznej pasji, która jest nie tylko aktywnością fizyczną, ale też społeczną.

Waldemar Woźniak

Beneficjent Łódź Business Run 2019

W wyniku wypadku komunikacyjnego stracił obie nogi i porusza się na wózku lub o protezach. Mimo niepełnosprawności jest bardzo aktywną osobą, instruktorem żeglarstwa oraz członkiem Kadry Polski Żeglarzy Niepełnosprawnych. W 2018 r. roku w tej dziedzinie zdobył tytuł Wicemistrza Świata. Od dzieciństwa jego pasją jest też lotnictwo, a od 20 lat lata na motolotni. Jego marzeniem jest praca na morzu w roli kapitana żaglowca. Waldemar potrzebuje protez, których będzie mógł używać także na jachcie czy motolotni i które pomogą mu w podjęciu stałej pracy.

Anna Łomotowska

Beneficjentka Łódź Business Run 2018

Ania straciła nogę w wyniku amputacji spowodowanej zaawansowanymi zmianami miejscowymi. Biegacze pomogą w zakupie protezy modularnej uda.

Krzysztof Pazia

Beneficjent Łódź Business Run 2018

Pan Krzysztof w roku 1988 stracił rękę. Biegacze Łódź Business Run pomogą w zakupie protezy kosmetycznej przedramienia dla Pana Krzysztofa.

Dawid Rusinowski

Beneficjent Łódź Business Run 2018

Pan Dawid w sierpniu 2017 uległ wypadkowi w pracy w wyniku którego konieczna była amputacja. Biegacze Lódź Business Run pomogą w zakupie protezy podudzia dla Pana Dawida.

Daniel Wosiecki

Beneficjent Łódź Business Run 2018

Daniel Wosiecki, 30 lat, w lipcu 2010 roku trafił na wózek inwalidzki, poprzez niefortunny ”ostatni” skok do wody, w wyniku którego doznał porażenia czterokończynowego. W szpitalu na wieść o tym, że już nigdy nie stanie na nogi i do końca życia pozostanie na wózku załamał, myślał że życie już dla niego się skończyło. Wtedy pojawili się koledzy i rodzina, która pomogła mu uwierzyć, że można, że się da. Dzięki długotrwałej rehabilitacji Daniel jest w stanie w miarę potrzeb samodzielnie funkcjonować. Swoje młodzieńcze lata spędził na wózku ale to nie odebrało mu radości życia i chęci do spełniania marzeń. Dzięki rehabilitacji mógłby realizować swoje pasje czyli podróżowanie. Sprawia mu ogromną frajdę poznawanie nowych miejsc i ciekawych ludzi.

Aleksandra Cydejko

Beneficjent Łódź Business Run 2018

42-letnia mieszkanka Pabianic. W październiku 2017 roku wracając z pracy do domu uległa wypadkowi kolejowemu, którego skutkiem była amputacja lewej nogi na poziomie uda. Mieszka na III piętrze, dlatego potrzebuje protezy, która pozwoli jej swobodnie poruszać się po schodach. Pracuje jako asystent projektanta w biurze konstrukcyjnym w Łodzi. Kocha muzykę, taniec, górskie i leśne wędrówki. Zwłaszcza w towarzystwie męża i dwóch synów. Dużo radości i satysfakcji daje jej śpiewanie w kościelnym chórze. Jest molem książkowym, a ostatnio też "youtube'owym". Lubi fotografowanie. Kocha swoją rodzinę oraz Boga, któremu jest wdzięczna za wszystko czym ją obdarza.

Wojciech Wlazło

Beneficjent Łódź Business Run 2018

Urodził się z krótszą, niewykształtowaną lewą nogą. Pierwszą protezę założył w wieku 5 lat i wtedy też nauczył się chodzić. Od tamtej pory zaczął się ruszać i polubił sport. W szkole podstawowej rozpoczął grę w tenisa stołowego i z tą dyscypliną jest związany do dziś. Obecnie gra w drugoligowym zespole ,,KS Legion Skierniewice” oraz w drużynie dla zawodników niepełnosprawnych ,,ZSN Start Skierniewice”. W sezonie 2017-2018 zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w klasie 7. Jest również zawodnikiem Kadry Narodowej. Tenis stołowy daje mu możliwość bycia w ciągłym ruchu, a częste treningi są najlepszą formą rehabilitacji.Biegacze pomogą w zakupie protezy dla Wojtka.

Malwina Piasecka

Beneficjent Łódź Business Run 2017

28-latka z wrodzonym brakiem kończyny. Sama o sobie, że jest szczęśliwą żoną i matki dwójki dzieci. Niepełnosprawność nigdy nie była dla niej przeszkodą do prowadzenia normalnego życia. Rozwija się w kierunku technika administracji i chciałaby dalej się w nim kształcić. Jej marzeniem jest otrzymanie protezy która pozwoli jej nadążać z swoimi synkami, godzić pracę z nauką a także umożliwi ubranie butów na obcasie.

Radosław Jaworski

Beneficjent Łódź Business Run 2017

Radosław urodził się w 1968 roku. W wieku 19 lat uległ wypadkowi na skutek którego stracił prawą rękę , przez co zmuszony był do zmiany swoich planów na przyszłość. Musiał zrezygnować z architektury na rzecz bardziej dostępnej w nowej sytuacji informatyki. Ukończył studia właśnie na tym kierunku i założył rodzinę. Jest szczęśliwym mężem i ojcem. W pracy jest odpowiedzialny za systemy informatyczne i wdrożenia nowych programów komputerowych. Hobbistycznie zajmuje się analizą zachowań ludzki na rynkach finansowych.

Beata Wosiecka

Beneficjent Łódź Business Run 2017

Ma 41lat. W 2016r. zachorowała na bardzo rzadki nowotwór krwi, jak sama wspomina w Polsce oprócz niej jest jedynie 1000 takich przypadków. W wyniku choroby straciła swoją nogę na poziomie uda. Te wydarzenia nie odebrały jej jednak pogody ducha i energii. Chce zwiedzić świat, móc znów wyjść na spacer w szpilkach i cieszyć się każdym dniem. Jest wiecznie pełna optymizmu i uśmiechnięta. Jak sama podkreśla - nigdy nie czekała na rzeczy wielkie, cieszyła się tymi małymi, bo wiedziała, że może się nigdy na nie doczekać.

Kamil Marczak

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Kamil ma 37 lat. W 2013 roku doznał zawału rdzenia kręgowego na wskutek którego stracił władzę w nogach. W 2014 roku pojawiła się szansa na przywrócenie sprawności u Kamila. Przeszedł skomplikowaną i bardzo ryzykowną operację, która niestety zakończyła się fiaskiem, doprowadzając do częściowego niedowładu kończyn górnych. Kamil wymaga ciągłej rehabilitacji, by móc prowadzić aktywne życie oraz dążyć do coraz lepszej kondycji fizycznej.

Izabela Warzecha

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Od 1982 roku Pani Iza pomaga innym jako wolontariuszka, ale obecnie sama potrzebuje pomocy. Dwa lata temu w wyniku cukrzycy straciła nogę na wysokości podudzia. Pokazała jednak hart ducha godny prawdziwej super-bohaterki i już dwa miesiące po amputacji udało jej się postawić pierwsze kroki w protezie tymczasowej. Jest to nie lada wyczyn, nawet na kogoś dużo młodszego od Pani Izabeli. W tym roku Poland Business Run pomógł Pani Izabeli w zakupie już tej właściwej, dostosowanej do jej potrzeb protezy.

Bożena Kaczorowska

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Pani Bożena ma 63 lata, a w głosie słychać energię i optymizm nastolatki. W 2013 roku zachorowała na sepsę, w wyniku której lekarze musieli amputować 3/4 prawej stopy oraz palce u lewej. Zakażenie gronkowcem lekoodpornym i trudne leczenie spowodowały, że droga do wyzdrowienia okazała się nagle bardzo długa. Dzięki specjalnej ortezie i kulom, stara się być osoba samodzielną, bo jak mówi - nie lubi zawracać nikomu głowy swoimi zmartwieniami. Trudne przeżycia nie zdołały pozbawić pani Bożeny optymizmu i ciepła, które słychać w każdym wypowiedzianym przez nią słowie.

Jakub Majchrzycki

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Kuba ma już 8 lat. Jego rodzice dowiedzieli się o tym, że ich synek nie ma rączki tuż po porodzie. Było to dla nich jak i lekarzy ogromnym zaskoczeniem. Pierwsze dni były trudne, ale radość dziecka do dziś dodaje im energii do działania. Kuba niema wykształconego stawu łokciowego, co wiąże się z wysokimi kosztami protezowania. Chłopiec jest w okresie szybkiego wzrostu, co powoduje, że co roku powinien mieć wymienianą protezę. Do tej pory miał robioną protezę sztywną kosmetyczną, która nie zginała się w łokciu. Kubusiowi marzy się taka rączka, którą mógłby zginać. To zgoła inne marzenie niż te, które mają jego rówieśnicy.

Michał Grodzicki

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Michał ma 34 lata. W czerwcu 2015 roku uległ poważnemu wypadkowi. Nierozważne zachowanie i zwykła ludzka ciekawość zmieniła jego życie. Wracając do domu, znalazł w lesie "coś" - rzecz, przedmiot, który wydał mu się ciekawy. Nie miał pojęcia, że właśnie zabrał do domu niewypał. Gdy chciał oczyścić znalezisko w swoim garażu, doszło do eksplozji. W wyniku urazu lekarze musieli amputować lewą dłoń. Pan Michał jest z zawodu lakiernikiem samochodowym. Ojcem 8-letniej córeczki. Bał się, że po wypadku straci pracę, a to on utrzymywał rodzinę. Na szczęście pan Michał, mimo ograniczeń po amputacji, funkcjonuje bardzo sprawnie i pracuje.

Robert Maciejewski

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Robert ma 38 lat, mieszka w Kaliszu. Rok temu uległ wypadkowi komunikacyjnemu w pracy w Anglii. Jechał drogą szybkiego ruchu, na której doszło do karambolu tirów. W wyniku wypadku pan Robert stracił lewą nogę na poziomie podudzia. Z zawodu jest kierowcą. Niestety po amputacji kończyny powrót do tego zawodu będzie trudny lub wręcz niemożliwy. Będzie zatem musiał się przekwalifikować i podjąć inną pracę. Chciałby również po prostu lepiej móc zająć się swoją rodziną – jest szczęśliwym tatą Patryka i Kingi oraz mężem Moniki. Aby Robert mógł sprostać tym wszystkim życiowym wyzwaniom potrzebna jest pomoc – rehabilitacja, pomoc psychologiczna oraz proteza.

Piotr Perkowski

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Marcin Kijo

Beneficjent Łódź Business Run 2015

Marcin ma 33 lata. W lipcu zeszłego roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi podczas pracy. Pan Marcin pracuje w PKP. Wykonywał rutynowe czynności – odpinał wagon od składu pociągu. Niespodziewanie pociąg ruszył... W wyniku wypadku panu Marcinowi amputowano prawe podudzie. Poza amputacją doszło do licznych złamań i innych obrażeń. Obecnie proces leczenia zakończył się i pan Marcin porusza się na pierwszej, tymczasowej protezie nogi do nauki chodu. Do powrotu do pełnej aktywności, także zawodowej, potrzebna jest proteza ostateczna.

Tadeusz Karczewski

Beneficjent Łódź Business Run 2015

Tomasz Matuszkiewicz

Beneficjent Łódź Business Run 2014

Pełny pomysłów i energii młody mężczyzna. Mimo że od urodzenia jest niepełnosprawny świetnie sobie radzi, realizuje swoje marzenia i nigdy się nie poddaje. Teraz może wrócić do swojej największej pasji, żeglarstwa. Dzięki Łódź Business Run otrzymał nowe, dostosowane do jego potrzeb protezy. "Teraz moim największym marzeniem jest pójść w nowych protezach do ślubu, który odbędzie się już pod koniec czerwca. A moją żonę chciałbym zabrać na rejs żeglarski. To będzie nasza podróż poślubna" - opowiada Tomek.

Organizatorzy

Sponsorzy

Partnerzy strategiczni

Partnerzy

Partnerzy medialni

Patronat honorowy

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz w każdym czasie dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności.

Klikając "Kontynuuj" poniżej potwierdzasz, że zapoznałeś się z powyższą informacją.