Komu pomogliśmy

Kamil Marczak

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Kamil ma 37 lat. W 2013 roku doznał zawału rdzenia kręgowego na wskutek którego stracił władzę w nogach. W 2014 roku pojawiła się szansa na przywrócenie sprawności u Kamila. Przeszedł skomplikowaną i bardzo ryzykowną operację, która niestety zakończyła się fiaskiem, doprowadzając do częściowego niedowładu kończyn górnych. Kamil wymaga ciągłej rehabilitacji, by móc prowadzić aktywne życie oraz dążyć do coraz lepszej kondycji fizycznej.

Izabela Warzecha

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Od 1982 roku Pani Iza pomaga innym jako wolontariuszka, ale obecnie sama potrzebuje pomocy. Dwa lata temu w wyniku cukrzycy straciła nogę na wysokości podudzia. Pokazała jednak hart ducha godny prawdziwej super-bohaterki i już dwa miesiące po amputacji udało jej się postawić pierwsze kroki w protezie tymczasowej. Jest to nie lada wyczyn, nawet na kogoś dużo młodszego od Pani Izabeli. W tym roku Poland Business Run pomógł Pani Izabeli w zakupie już tej właściwej, dostosowanej do jej potrzeb protezy.

Bożena Kaczorowska

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Pani Bożena ma 63 lata, a w głosie słychać energię i optymizm nastolatki. W 2013 roku zachorowała na sepsę, w wyniku której lekarze musieli amputować 3/4 prawej stopy oraz palce u lewej. Zakażenie gronkowcem lekoodpornym i trudne leczenie spowodowały, że droga do wyzdrowienia okazała się nagle bardzo długa. Dzięki specjalnej ortezie i kulom, stara się być osoba samodzielną, bo jak mówi - nie lubi zawracać nikomu głowy swoimi zmartwieniami. Trudne przeżycia nie zdołały pozbawić pani Bożeny optymizmu i ciepła, które słychać w każdym wypowiedzianym przez nią słowie.

Jakub Majchrzycki

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Kuba ma już 8 lat. Jego rodzice dowiedzieli się o tym, że ich synek nie ma rączki tuż po porodzie. Było to dla nich jak i lekarzy ogromnym zaskoczeniem. Pierwsze dni były trudne, ale radość dziecka do dziś dodaje im energii do działania. Kuba niema wykształconego stawu łokciowego, co wiąże się z wysokimi kosztami protezowania. Chłopiec jest w okresie szybkiego wzrostu, co powoduje, że co roku powinien mieć wymienianą protezę. Do tej pory miał robioną protezę sztywną kosmetyczną, która nie zginała się w łokciu. Kubusiowi marzy się taka rączka, którą mógłby zginać. To zgoła inne marzenie niż te, które mają jego rówieśnicy.

Michał Grodzicki

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Michał ma 34 lata. W czerwcu 2015 roku uległ poważnemu wypadkowi. Nierozważne zachowanie i zwykła ludzka ciekawość zmieniła jego życie. Wracając do domu, znalazł w lesie "coś" - rzecz, przedmiot, który wydał mu się ciekawy. Nie miał pojęcia, że właśnie zabrał do domu niewypał. Gdy chciał oczyścić znalezisko w swoim garażu, doszło do eksplozji. W wyniku urazu lekarze musieli amputować lewą dłoń. Pan Michał jest z zawodu lakiernikiem samochodowym. Ojcem 8-letniej córeczki. Bał się, że po wypadku straci pracę, a to on utrzymywał rodzinę. Na szczęście pan Michał, mimo ograniczeń po amputacji, funkcjonuje bardzo sprawnie i pracuje.

Robert Maciejewski

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Robert ma 38 lat, mieszka w Kaliszu. Rok temu uległ wypadkowi komunikacyjnemu w pracy w Anglii. Jechał drogą szybkiego ruchu, na której doszło do karambolu tirów. W wyniku wypadku pan Robert stracił lewą nogę na poziomie podudzia. Z zawodu jest kierowcą. Niestety po amputacji kończyny powrót do tego zawodu będzie trudny lub wręcz niemożliwy. Będzie zatem musiał się przekwalifikować i podjąć inną pracę. Chciałby również po prostu lepiej móc zająć się swoją rodziną – jest szczęśliwym tatą Patryka i Kingi oraz mężem Moniki. Aby Robert mógł sprostać tym wszystkim życiowym wyzwaniom potrzebna jest pomoc – rehabilitacja, pomoc psychologiczna oraz proteza.

Piotr Perkowski

Beneficjent Łódź Business Run 2016

Marcin Kijo

Beneficjent Łódź Business Run 2015

Marcin ma 33 lata. W lipcu zeszłego roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi podczas pracy. Pan Marcin pracuje w PKP. Wykonywał rutynowe czynności – odpinał wagon od składu pociągu. Niespodziewanie pociąg ruszył... W wyniku wypadku panu Marcinowi amputowano prawe podudzie. Poza amputacją doszło do licznych złamań i innych obrażeń. Obecnie proces leczenia zakończył się i pan Marcin porusza się na pierwszej, tymczasowej protezie nogi do nauki chodu. Do powrotu do pełnej aktywności, także zawodowej, potrzebna jest proteza ostateczna.

Tadeusz Karczewski

Beneficjent Łódź Business Run 2015

Tomasz Matuszkiewicz

Beneficjent Łódź Business Run 2014

Pełny pomysłów i energii młody mężczyzna. Mimo że od urodzenia jest niepełnosprawny świetnie sobie radzi, realizuje swoje marzenia i nigdy się nie poddaje. Teraz może wrócić do swojej największej pasji, żeglarstwa. Dzięki Łódź Business Run otrzymał nowe, dostosowane do jego potrzeb protezy. "Teraz moim największym marzeniem jest pójść w nowych protezach do ślubu, który odbędzie się już pod koniec czerwca. A moją żonę chciałbym zabrać na rejs żeglarski. To będzie nasza podróż poślubna" - opowiada Tomek.

Organizatorzy

Sponsorzy główni

Partnerzy strategiczni

Sponsorzy

Partnerzy treningowi

Patronat