Komu pomogliśmy

Janusz Rokicki

Beneficjent Katowice Business Run 2016

Pan Janusz jako jeszcze nastolatek, wracając z pracy do domu został napadnięty, napastnicy chcieli go okraść i upozorować wypadek. Nieprzytomnego zostawili na torach, przejeżdżający pociąg nie zabił Pana Janusza lecz pozbawił go obydwu nóg. Bardzo szybko jednak pokazał, że trzeba czegoś więcej by go zatrzymać. Najpierw próbował swych sił w pływaniu, gdzie odnosił sukcesy jednak wkrótce odkrył, że pchnięcie kulą to jego konik. Dzięki temu Polska zawdzięcza mu dwa medale na Igrzyskach Olimpijskich!

Paulina Zabłocka

Beneficjent Katowice Business Run 2016

Paulina ma 24 lata i w 2008 roku wydarzył się jej wypadek w trakcie którego wpadła pod pędzący pociąg. Po trzech latach walki o przywrócenie sprawności jej obu nóg, sama musiała podjąć ciężką decyzję o amputacji. Paulina nie boi się marzyć oraz żyć pełnią życia. Dzięki protezom zakupionym dzięki biegaczom w Katowicach, ma szansę aktywnie spędzać czas ze swoim chłopakiem, chodzić po górach, jeździć na rowerze oraz chodzić na długie spacery.

Marcin Polak

Beneficjent Katowice Business Run 2016

Były piłkarz klubu Piast Gliwice jako student Politechniki Śląskiej wyjechał na praktyki do Pragi. Nikt nie przypuszczał, że wyjazd ten zakończy się tak tragicznie. W stolicy Czech podczas prac doszło do poważnego wypadku. Z ogromną siłą uderzyła w niego dwudziestotonowa maszyna kolejowa. W wyniku tego zdarzenia doznał licznych obrażeń miednicy oraz obu nóg. Konieczna była amputacja nogi prawej łącznie z całościowym wyłuszczeniem stawu biodrowego.

Marek Urbanek

Beneficjent Katowice Business Run 2015

Marek Urbanek, 29 lat, mieszka w Tychach. Wypadek wydarzył się w 2012 roku. Marek był wtedy w pracy. Jechał samochodem. Kierowca innego pojazdu zepchnął Marka z drogi na bariery energochłonne, rozdzielające jezdnię. Te niestety pękły i wbiły się w samochód, przecinając go wzdłuż deski rozdzielczej i miażdżąc lewą nogę. W wyniku wypadku stracił część stopy. Niestety rana po operacji nie chciała się goić. Po wielu rozmowach z protetykiem podjął decyzję o re-amputacji stopy do podudzia.

Grzegorz Kocoł

Beneficjent Katowice Business Run 2014

34 lata, mieszka w Bielsku-Białej. W lutym 2013 r. po wyjściu ze sklepu z niewiadomych przyczyn doznał utraty pamięci. Po trzech dniach został znaleziony w okolicach Zwardonia. Do dzisiaj nie pamięta co się w tym czasie z nim działo, ani w jaki sposób znalazł się tak daleko od miejsca zamieszkania. W wyniku zastosowanego leczenia niezbędna była amputacja dwóch stóp.

Organizatorzy

Partnerzy strategiczni

Partnerzy